2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa/sprzedaż energii elektrycznej do 175 nieruchomości będących w zasobie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy.
Beschreibung: Dostawa/sprzedaż energii elektrycznej do 175 nieruchomości będących w zasobie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy. Umowa zostanie zawarta na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia. Dostawa /sprzedaż/ energii elektrycznej do 175 nieruchomości będących w zasobie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy, zlokalizowanych w m. Leźnica Wielka, Łask, Łódź, Skierniewice, Zgierz, Regny 174 PPE w grupie taryfowej G11 o łącznym szacowanym zużyciu energii w okresie 24 miesięcy : 374 364 kWh 1 PPE w grupie taryfowej C12a o łącznym szacowanym zużyciu energii w okresie 24 miesięcy: 1752 kWh Dla wszystkich punktów poboru objętych zamówieniem Zamawiający będzie miał zawarte umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. Wymienione w załączniku punkty poboru posiadają układy pomiarowo – rozliczeniowe będące własnością OSD. Punkty poboru są dostosowane do warunków TPA. Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia wszelkich procedur związanych ze zmianą sprzedawcy, a Zamawiający udzieli Wykonawcy koniecznego do tego celu pełnomocnictwa. Prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny, służący do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości energii. Świadczenie dostaw energii elektrycznej obejmującej sprzedaż oraz usługi dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024r. poz. 266) i przepisach wykonawczych. Zamawiający określa minimalny zakres realizacji umowy na poziomie nie mniejszym niż 50% wartości umowy. Wykonawca będzie dostarczał energię elektryczną bez przerwy (konieczność zachowania ciągłości zasilania odbiorców energii elektrycznej), zgodnie z obowiązującymi standardami jakościowymi obsługi odbiorców określonymi w aktach wykonawczych do ustawy Prawo energetyczne. Wykonawca zapewni bilansowanie handlowe Zamawiającego. Zamawiający przeznaczy zakupioną energię elektryczną na cele własne. Na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy Zamawiający informuje, że zamówienie nie zostało podzielone na części. UZASADNIENIE: Brak podziału na części nie ogranicza konkurencyjności (oferty mogą złożyć firmy działające w całym kraju). Wszystkie punkty poboru wskazane w postępowaniu są zlokalizowane w rejonie działania jednego dystrybutora energii elektrycznej, zawieranie kilku umów na tym obszarze utrudniałoby koordynację zarówno po stronie zamawiającego jak i wykonawcy. Zawarcie jednej umowy sprzedaży dla wszystkich punktów poboru wskazanych w postępowaniu jest korzystne dla Zamawiającego, zapewnia racjonalne i efektywne wykorzystanie środków publicznych. Zamawiający informuje, że niniejsze postępowanie jest wydzieloną częścią zamówienia o nazwie „Energia elektryczna, w tym umowy kompleksowe”.
Vorherige Bekanntmachung: 331517-2025
Interne Kennung: DZP-OB.2610.163.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dostawa /sprzedaż/ energii elektrycznej do 175 nieruchomości będących w zasobie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy, zlokalizowanych w m. Leźnica Wielka, Łask, Łódź, Skierniewice, Zgierz, Regny 174 PPE w grupie taryfowej G11 o łącznym szacowanym zużyciu energii w okresie 24 miesięcy : 374 364 kWh 1 PPE w grupie taryfowej C12a o łącznym szacowanym zużyciu energii w okresie 24 miesięcy: 1752 kWh Dla wszystkich punktów poboru objętych zamówieniem Zamawiający będzie miał zawarte umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. Wymienione w załączniku punkty poboru posiadają układy pomiarowo – rozliczeniowe będące własnością OSD. Punkty poboru są dostosowane do warunków TPA. Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia wszelkich procedur związanych ze zmianą sprzedawcy, a Zamawiający udzieli Wykonawcy koniecznego do tego celu pełnomocnictwa. Prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny, służący do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości energii. Świadczenie dostaw energii elektrycznej obejmującej sprzedaż oraz usługi dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024r. poz. 266) i przepisach wykonawczych. Zamawiający określa minimalny zakres realizacji umowy na poziomie nie mniejszym niż 50% wartości umowy. Wykonawca będzie dostarczał energię elektryczną bez przerwy (konieczność zachowania ciągłości zasilania odbiorców energii elektrycznej), zgodnie z obowiązującymi standardami jakościowymi obsługi odbiorców określonymi w aktach wykonawczych do ustawy Prawo energetyczne. Wykonawca zapewni bilansowanie handlowe Zamawiającego. Zamawiający przeznaczy zakupioną energię elektryczną na cele własne. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od 1.08.2025 r. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 23 września 2025 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. Zaleca się przy sporządzaniu oferty skorzystanie ze wzorów formularzy przygotowanych przez zamawiającego. Wykonawca może złożyć ofertę przygotowaną samodzielnie z zastrzeżeniem, że będzie one zawierać wszystkie niezbędne oświadczenia oraz informacje określone przez zamawiającego w treści wzorów załączonych do SWZ. Ofertę (załącznik nr 2 do SWZ), oświadczenie w formie JEDZ stanowiące załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k ust. 1 rozporządzenia 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 9 do SWZ sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Do oferty należy dołączyć: 1) Pełnomocnictwo upoważniające do podpisania oferty, o ile ofertę podpisuje pełnomocnik; 2) Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – jeżeli dotyczy; Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w formie JEDZ - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k ust. 1 rozporządzenia 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 9 do SWZ sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 3) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie to składa każdy z Wykonawców.; 4) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy*.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa /sprzedaż/ energii elektrycznej do 175 nieruchomości będących w zasobie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy.
Beschreibung: Dostawa /sprzedaż/ energii elektrycznej do 175 nieruchomości będących w zasobie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.