2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa zintegrowanego systemu ciągłej diagnostyki i monitorowania obrabiarek CNC z akwizycją danych procesowych w czasie rzeczywistym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja oraz uruchomienie systemu ciągłego monitorowania procesów technologicznych w czasie rzeczywistym dla 1 maszyny sterowanej numerycznie (frezarka CNC) wraz z niezbędnym osprzętem, oprogramowaniem, integracją z obrabiarkami, szkoleniem użytkowników oraz zapewnieniem wsparcia technicznego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej: OPZ).
Interne Kennung: ACP.251.83.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zwanej dalej "ustawą Pzp" oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285861. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do Zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego Wykonawcy. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdz. X. SWZ. Ofertę sporządza się na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. W przypadku złożenia oferty bez użycia załączonych formularzy, złożona oferta musi zawierać wszelkie informacje wymagane w SWZ i wynikające z zawartości wzoru formularza ofertowego. a. Integralną częścią oferty jest Formularz asortymentowo-cenowy zawierający ceny jednostkowe netto/brutto – przygotowany według załącznika nr 2a do SWZ. UWAGA: Wykonawca ma obowiązek wskazać w Formularzu asortymentowo-cenowym ceny jednostkowe. W przypadku, gdy Wykonawca ich nie wskaże Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp. Niezałączenie tego formularza lub niewypełnienie wszystkich jego pozycji skutkować będzie odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z SWZ. UWAGA: Wykonawca ma obowiązek wskazać w Formularzu ofertowym producenta, nazwę/model oferowanych urządzeń pozwalające zweryfikować czy oferowany produkt spełnia wszystkie wymagania Zamawiającego. W przypadku, gdy Wykonawca ich nie wskaże Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp. W przypadku komputerów, dla których zamawiający nie jest w stanie odnaleźć kart katalogowych na stronach producentów a przez to zweryfikować parametrów komputera opisanych w OPZ (tzw. składaki), Wykonawca ma obowiązek dostarczyć opis parametrów zaproponowanego komputera pozwalający zweryfikować wszystkie zapisy. Opis taki stanowi przedmiotowy środek dowodowy zgodnie z rozdziałem VIII SWZ. b. Wykonawca składa wraz z ofertą Wykaz elementów ICT objętych ofertą, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 2b do SWZ. Wykaz ten stanowi integralną część oferty i służy identyfikacji produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT objętych ofertą lub wykorzystywanych do realizacji zamówienia. Niezałączenie tego wykazu skutkować będzie odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Jeśli na etapie składania ofert Wykonawca nie jest w stanie podać konkretnych produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT (nazwy producenta oraz modelu/typu urządzeń) Zamawiający zweryfikuje je na podstawie aktualnego i kompletnego wykazu produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT wykorzystanych przy realizacji zamówienia, składanego przez Wykonawcę przed podpisaniem końcowego protokołu odbioru. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdz. XXIII. SWZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw podwykonawców, jeżeli są już znani. Informacji należy udzielić na formularzu ofertowym – Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia i dokumenty, o których mowa w Rozdziale VII SWZ pkt 1. lit. a) oraz pkt 2. ppkt 1), 2), 3), 4) , 5) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia i dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania składa oddzielnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Termin związania ofertą: do 13.12.2026
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück