See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PRÆKVALIFIKATION - Udbud på Procedurepakker, Gynækologi og Urologi
Beschreibung: Udbuddet vedrører Region Nordjyllands indkøb af Procedurepakker indenfor Gynækologi og Urologi. Udbuddet består af 24 delkontrakter, svarende til 24 forskellige sterile procedurepakker. Udbuddet gennemføres som udbud med forhandling. Ordregiver har til hensigt, at prækvalificere 5 ansøgere som vil blive opfordret til at afgive tilbud.
Interne Kennung: U547-27
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ordregiver forventer at afholde én forhandlingsrunde. Ordregiver forbeholder sig ret til at tildele Kontrakten på baggrund af et indledende tilbud, og tilbudsgiverne kan derfor ikke forvente, at der gennemføres forhandlingsrunder. Ordregiver forbeholder sig – mod tilpasning af tidsplanen, jf. udbudsbetingelsernes punkt 4 - ret til at afholde yderligere forhandlingsrunder med fremsendelse af et revideret indledende tilbud, hvis dette viser sig nødvendigt eller formålstjenligt. Ordregiver forbeholder sig i et sådant tilfælde tilsvarende ret til at tildele kontrakten på baggrund af et fremsendt revideret indledende tilbud uden gennemførelse af yderligere forhandling.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte, 33100000 Medizinische Geräte, 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33160000 Operationstechnik, 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33162100 OP-Ausrüstung, 33169000 Chirurgische Instrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. PROCEDUREPAKKE GYN., TVT, AUH, AALBORG
Beschreibung: GYN., TVT, AUH, AALBORG
Interne Kennung: 6a3a8d5c9c134f2a483238ff
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0002
Titel: 2. PROCEDUREPAKKE GYN., TVT, REGIONSHOSPITALET, HJØRRING
Interne Kennung: 6a3a9aeeae27b117f6c61655
Los: LOT-0003
Titel: 3. PROCEDUREPAKKE GYN., TLH, AALBORG UH
Interne Kennung: 6a3a9b189c134f2a48323a11
Los: LOT-0004
Titel: 4. PROCEDUREPAKKE GYN., TCER, AALBORG UH
Interne Kennung: 6a3a9b2a9c134f2a48323a12
Los: LOT-0005
Titel: 5. PROCEDUREPAKKE GYN., PROLAPS, AALBORG UH
Interne Kennung: 6a3a9b3bae27b117f6c61656
Los: LOT-0006
Titel: 6. PROCEDUREPAKKE GYN., PROLAPS, REGIONSHOSPITAL, HJØRRING
Interne Kennung: 6a3a9b4cae27b117f6c61657
Los: LOT-0007
Titel: 7. PROCEDUREPAKKE GYN., LAPAROSKOPI, AALBORG UH
Interne Kennung: 6a3a9b5d9c134f2a48323a1c
Los: LOT-0008
Titel: 8. PROCEDUREPAKKE GYN., LAPAROSKOPI, REGIONSHOSPITALET, HJØRRING
Interne Kennung: 6a3a9b6cae27b117f6c6165a
Los: LOT-0009
Titel: 9. PROCEDUREPAKKE GYN., Robot, Aalborg UH
Interne Kennung: 6a3a9b7eae27b117f6c6165b
Los: LOT-0010
Titel: 10. PROCEDUREPAKKE GYN., HYSTERECTOMI, AALBORG UH
Interne Kennung: 6a3a9b8dae27b117f6c6165c
Los: LOT-0011
Titel: 11. Procedurepakke Gyn., Rød Blødning, Aalborg UH
Interne Kennung: 6a3a9b9c9c134f2a48323a1e
Los: LOT-0012
Titel: 12. Procedurepakke Gyn., Sectio, Aalborg UH
Interne Kennung: 6a3a9bac9c134f2a48323a1f
Los: LOT-0013
Titel: 13. Procedurepakke Gyn., Sectio, Regionshospitalet, Hjørring
Interne Kennung: 6a3a9bbd9c134f2a48323a20
Los: LOT-0014
Titel: 14. Procedurepakke Gyn., Sectio, Aalborg UH, Thisted
Interne Kennung: 6a3a9bd2ae27b117f6c6165d
Los: LOT-0015
Titel: 15. Procedurepakke Gyn., Robot, Hjørring
Interne Kennung: 6a3a9bde9c134f2a48323a21
Los: LOT-0016
Titel: 16. Procedurepakke Uro., Phimosis, Regionshospitalet, Hjørring
Interne Kennung: 6a3a9becae27b117f6c6165e
Los: LOT-0017
Titel: 17. Procedurepakke Uro., TUR, Aalborg UH
Interne Kennung: 6a3a9bfeae27b117f6c61660
Los: LOT-0018
Titel: 18. Procedurepakke Uro., TUR, Regionshopsitalet, Hjørring
Interne Kennung: 6a3a9c129c134f2a48323a22
Los: LOT-0019
Titel: 19. Procedurepakke Uro., PNL, Aalborg UH
Interne Kennung: 6a3a9c209c134f2a48323a23
Los: LOT-0020
Titel: 20. Procedurepakke Uro., Uretraplastik, Aalborg UH
Interne Kennung: 6a3a9c2cae27b117f6c61663
Los: LOT-0021
Titel: 21. Procedurepakker Uro., Urologi, Regionshospitalet Hjørring
Interne Kennung: 6a3a9c3eae27b117f6c61664
Los: LOT-0022
Titel: 22. Procedurepakke Uro., Kateterskift., Hjørring
Interne Kennung: 6a3a9c51ae27b117f6c61666
Los: LOT-0023
Titel: 23. Procedurepakke Uro, Robot Nyre, Aalborg UH
Interne Kennung: 6a3a9c64ae27b117f6c61667
Los: LOT-0024
Titel: 24. Procedurepakke Uro, Robot Rygleje, Aalborg UH
Interne Kennung: 6a3a9c789c134f2a48323a24