556702-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Kraftwerke – Budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie. Budowa obejmuje również prowadzenie trasy kablowej do stacji transformatorowej, trasa kablowa będzie realizowana przez działki 1946/106, 1712/106, 1943/108, 1940/118 będące własnością Inwestora. Farma fotowoltaiczna jest obiektem bezobsługowym mającym za zadanie produkcję energii elektrycznej. Elektrownia składa się z paneli fotowoltaicznych mocowanych na konstrukcji wsporczej. Konstrukcja wsporcza składa się z metalowych pionowych profili nośnych wbijanych za pomocą kafara oraz stalowych nachylonych ram poziomych, do których montowane będą poszczególne panele za pomocą elementów mocujących. Zastosowane konstrukcje wsporcze są rozwiązaniem standardowym, systemowym i wszystkie elementy konstrukcji wykonane są z elementów prefabrykowanych. Dopuszcza się wykonanie konstrukcji z innych materiałów, o właściwościach nośnych nie gorszych niż stal. Zakres wszystkich prac do wykonania w ramach zamówienia: - wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie dokumentacji projektowej; - przyłączenie nowo wybudowanej farmy fotowoltaicznej do nowo zabudowanej rozdzielnicy na terenie oczyszczalni ścieków; - uzgodnienie z TAURON Polska Energia S.A. włączenie farmy do istniejącej sieci energetycznej, - przeprowadzenie wymaganych prób, badań i rozruchu oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem budowanej farmy fotowoltaicznej w użytkowanie ; - wykonanie inwentaryzacji powykonawczej; - uruchomienie instalacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) oraz Dokumentacji Projektowej.
Interne KennungPN.1.2026-ZIM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251100 Bauarbeiten für Kraftwerke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45251220 Kraftwerk mit Kraft-Wärme-Kopplung, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45251220 Kraftwerk mit Kraft-Wärme-Kopplung