556842-2025 - Wettbewerb
Polen – Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste – Kompleksowa usługa doradztwa dla beneficjentów wnioskujących o środki i realizujących projekty w obszarze ochrony przyrody w systemie wdrażania polityki spójności 2021-2027, prowadzona w ramach punktu informacyjno - doradczego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa doradztwa dla beneficjentów wnioskujących o środki i realizujących projekty w obszarze ochrony przyrody w systemie wdrażania polityki spójności 2021-2027, prowadzona w ramach punktu informacyjno - doradczego
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: - opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ, - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w zakresie usługi tłumaczenia przez Wykonawcę Dnia otwartego na polski język migowy (PJM) w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania na tłumaczenie na polski język migowy przez jakiegokolwiek uczestnika dnia otwartego. Planowana liczba usług tłumaczenia na polski język migowy to 16 tłumaczeń (dni otwartych). Zamawiający nie dopuszcza tłumaczenia na SJM. Warunki skorzystania z prawa opcji zawarto w punkcie 2.1.a. OPZ (załącznik nr 1 do SWZ).
Interne Kennung: DZ.270.82.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: przetarg nieograniczony
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Kompleksowa usługa doradztwa dla beneficjentów wnioskujących o środki i realizujących projekty w obszarze ochrony przyrody w systemie wdrażania polityki spójności 2021-2027, prowadzona w ramach punktu informacyjno - doradczego”
Beschreibung: Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych .
Haupteinstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79313000 Leistungsüberprüfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w zakresie usługi tłumaczenia przez Wykonawcę Dnia otwartego na polski język migowy (PJM) w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania na tłumaczenie na polski język migowy przez jakiegokolwiek uczestnika dnia otwartego. Planowana liczba usług tłumaczenia na polski język migowy to 16 tłumaczeń (dni otwartych). Zamawiający nie dopuszcza tłumaczenia na SJM. Warunki skorzystania z prawa opcji zawarto w punkcie 2.1.a. OPZ (załącznik nr 1 do SWZ). W ramach przedmiotu umowy Zamawiający, uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może z opisanego w SWZ (zał. Nr 1 do SWZ – OPZ) prawa opcji skorzystać lub skorzystać w części; 2) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 3) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę usług tłumaczenia na polski język migowy w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego; 4) Decyzję w sprawie realizacji opcji, na podstawie zgłoszenia specjalnych potrzeb w formularzu rekrutacyjnym, podejmuje Zamawiający i przekazuje informację Wykonawcy za pośrednictwem korespondencji e-mail, do 3 dni roboczych przed wyznaczonym terminem dnia otwartego, którego dana usługa dotyczy. 5) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy; 6) Zamawiający zastrzega, ze ilość usług tłumaczenia na polski język migowy przewidziana w ramach prawa opcji jest wielkością maksymalną, a ilości te mogą ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie trwania umowy;