See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Élelmiszertermékek és alapanyagok 2026. ism.
Beschreibung: Élelmiszertermékek és alapanyagok szállítása a Sajószentpéteri Közétkeztetési Nonprofit Kft. részére (2026.) határozott időtartamra (2026.12.31.-ig), vagy összesen nettó 12 747 634.- Forint keretösszeg (+20 % opció) erejéig a következő 4 részajánlati körben: 1. Tojás nettó 1 017 500 Ft keretösszeg (+20 % opció) 2. Kenyér, pékárú nettó 3 331 875 Ft keretösszeg (+20 % opció) 3. Burgonya nettó 1 966 667 Ft keretösszeg (+20 % opció) 4. Zöldség, gyümölcs nettó 6 431 592 Ft keretösszeg (+20 % opció) Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm.rendelet 46. § (3) bekezdését alkalmazza. A teljesítés részletes leírását a közbeszerzési dokumentumok részét képező szerződéstervezet tartalmazza. A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen ajánlattételi felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen ajánlattételi felhívásban előírt, vagy az azzal – az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében – egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget az Ajánlatkérőnek kell megítélnie, amely eldöntéséhez minden adatot az Ajánlattevőnek kell megadnia. Az Ajánlatkérő által előírttól eltérő termék megajánlása esetén az egyenértékűséget az Ajánlatkérő által előírt termék és az Ajánlattevő által megajánlott termék gyártmánylapjának az ajánlatba történő benyújtásával kell igazolni. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást az Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat.
Vorherige Bekanntmachung: 256486-2026
Interne Kennung: EKR000655592026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Tojás
Beschreibung: Tojás szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 1 017 500 Ft keretösszeg kierüléséig. A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 13.750 darab. A fenti mennyiségek a szerződés időtartama alatt várható becsült mennyiségek, melyek tájékoztató jellegű adatok, kizárólag az ajánlatok összehasonlíthatósága miatt kerültek meghatározásra. Ajánlatkérő adásvételi keretszerződést kíván kötni oly módon, hogy a keretösszegre 100%-os lehívási kötelezettséget vállal. Amennyiben Ajánlatkérő a szerződés időbeli hatályának lejárta előtt a Keretösszeget kimerítette, jogosult további megrendelések lehívására a keretösszeg 20 %-ának megfelelő keretösszeg (opció) erejéig a szerződés időbeli hatálya alatt. Az opció lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes opció lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége. A nyertes ajánlattevő köteles az egyedi megrendelésekben meghatározott árut a teljesítés helyére szállítani (naponta, reggel 6 óra és 7 óra között, illetve igény szerint), az árut szállítóeszközről lerakodni-, tételek átadás/átvétele-, minőségi-, mennyiségi ellenőrzést elvégezni, valamint az esetleges kifogásemelést rögzíteni és kezelni. A szerződés teljesítésére vonatkozó részletes feltételeket és a beszerzésre kerülő termékek pontos leírását a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A szerz. megkötésének időpontja, ekként a felhívás BT-536 mezőben meghatározott kezdő időpontja a közbeszeszerzési eljárás lefolytatásának időtartamára tekintettel változhat (tolódhat)! A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen ajánlattételi felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen ajánlattételi felhívásban előírt, vagy az azzal – az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében – egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Az AK által előírttól eltérő termék megajánlása esetén az egyenértékűséget az AK által előírt termék és az AT által megajánlott termék gyártmánylapról szóló 82/2012. (VIII. 2.) VM rend. 3. § (2) bek. szerinti adatokat tartalmazó gyártmánylapjának az ajánlatba történő benyújtásával kell igazolni. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat.
Interne Kennung: EKR000655592026/1
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a keretösszegtől + 20 %-kal, azaz nettó 203.500.- Forinttal eltérhet. A szerződés teljes időtartamára becsült opcionális mennyiség: 2.750 darab. Az opcionális mennyiség lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes opcionális összeg lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége. A Szerződés rendelkezéseit az Opciós keretösszegből történő megrendelésekre is alkalmazni kell.
Los: LOT-0002
Titel: Kenyér, pékárú
Beschreibung: Kenyér, pékárú szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 3 331 875 Ft keretösszeg kierüléséig. A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 64.396 darab, 292 kg. A fenti mennyiségek a szerződés időtartama alatt várható becsült mennyiségek, melyek tájékoztató jellegű adatok, kizárólag az ajánlatok összehasonlíthatósága miatt kerültek meghatározásra. Ajánlatkérő adásvételi keretszerződést kíván kötni oly módon, hogy a keretösszegre 100%-os lehívási kötelezettséget vállal. Amennyiben Ajánlatkérő a szerződés időbeli hatályának lejárta előtt a Keretösszeget kimerítette, jogosult további megrendelések lehívására a keretösszeg 20 %-ának megfelelő keretösszeg (opció) erejéig a szerződés időbeli hatálya alatt. Az opció lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes opció lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége. A nyertes ajánlattevő köteles az egyedi megrendelésekben meghatározott árut a teljesítés helyére szállítani (naponta, reggel 6 óra és 7 óra között, illetve igény szerint), az árut szállítóeszközről lerakodni-, tételek átadás/átvétele-, minőségi-, mennyiségi ellenőrzést elvégezni, valamint az esetleges kifogásemelést rögzíteni és kezelni. A szerződés teljesítésére vonatkozó részletes feltételeket és a beszerzésre kerülő termékek pontos leírását a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A szerz. megkötésének időpontja, ekként a felhívás BT-536 mezőben meghatározott kezdő időpontja a közbeszeszerzési eljárás lefolytatásának időtartamára tekintettel változhat (tolódhat)! A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen ajánlattételi felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen ajánlattételi felhívásban előírt, vagy az azzal – az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében – egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Az AK által előírttól eltérő termék megajánlása esetén az egyenértékűséget az AK által előírt termék és az AT által megajánlott termék gyártmánylapról szóló 82/2012. (VIII. 2.) VM rend. 3. § (2) bek. szerinti adatokat tartalmazó gyártmánylapjának az ajánlatba történő benyújtásával kell igazolni. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat.
Interne Kennung: EKR000655592026/2
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a keretösszegtől + 20 %-kal, azaz nettó 666 375.- Forinttal eltérhet. A szerződés teljes időtartamára becsült opcionális mennyiség: 12.879 darab, 58 kg. Az opcionális mennyiség lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes opcionális összeg lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége. A Szerződés rendelkezéseit az Opciós keretösszegből történő megrendelésekre is alkalmazni kell.
Los: LOT-0003
Titel: Burgonya
Beschreibung: Burgonya szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 1 966 667 Ft keretösszeg kierüléséig. A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 6.667 kg A fenti mennyiségek a szerződés időtartama alatt várható becsült mennyiségek, melyek tájékoztató jellegű adatok, kizárólag az ajánlatok összehasonlíthatósága miatt kerültek meghatározásra. Ajánlatkérő adásvételi keretszerződést kíván kötni oly módon, hogy a keretösszegre 100%-os lehívási kötelezettséget vállal. Amennyiben Ajánlatkérő a szerződés időbeli hatályának lejárta előtt a Keretösszeget kimerítette, jogosult további megrendelések lehívására a keretösszeg 20 %-ának megfelelő keretösszeg (opció) erejéig a szerződés időbeli hatálya alatt. Az opció lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes opció lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége. A nyertes ajánlattevő köteles az egyedi megrendelésekben meghatározott árut a teljesítés helyére szállítani (naponta, reggel 6 óra és 7 óra között, illetve igény szerint), az árut szállítóeszközről lerakodni-, tételek átadás/átvétele-, minőségi-, mennyiségi ellenőrzést elvégezni, valamint az esetleges kifogásemelést rögzíteni és kezelni. A szerződés teljesítésére vonatkozó részletes feltételeket és a beszerzésre kerülő termékek pontos leírását a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A szerz. megkötésének időpontja, ekként a felhívás BT-536 mezőben meghatározott kezdő időpontja a közbeszeszerzési eljárás lefolytatásának időtartamára tekintettel változhat (tolódhat)! A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen ajánlattételi felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen ajánlattételi felhívásban előírt, vagy az azzal – az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében – egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Az AK által előírttól eltérő termék megajánlása esetén az egyenértékűséget az AK által előírt termék és az AT által megajánlott termék gyártmánylapról szóló 82/2012. (VIII. 2.) VM rend. 3. § (2) bek. szerinti adatokat tartalmazó gyártmánylapjának az ajánlatba történő benyújtásával kell igazolni. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat.
Interne Kennung: EKR000655592026/3
Haupteinstufung (cpv): 15310000 Kartoffeln und Kartoffelerzeugnisse/Erdäpfel und Erdäpfelerzeugnisse
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a keretösszegtől + 20 %-kal, azaz nettó 393 333.- Forinttal eltérhet. A szerződés teljes időtartamára becsült opcionális mennyiség: 1.333 kg. Az opcionális mennyiség lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes opcionális összeg lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége. A Szerződés rendelkezéseit az Opciós keretösszegből történő megrendelésekre is alkalmazni kell.
Los: LOT-0004
Titel: Friss zöldség, gyümölcs
Beschreibung: Friss zöldség, gyümölcs szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 6 431 592 Ft keretösszeg kierüléséig. A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 13.179 kg, 225 darab, 333 csomag. A fenti mennyiségek a szerződés időtartama alatt várható becsült mennyiségek, melyek tájékoztató jellegű adatok, kizárólag az ajánlatok összehasonlíthatósága miatt kerültek meghatározásra. Ajánlatkérő adásvételi keretszerződést kíván kötni oly módon, hogy a keretösszegre 100%-os lehívási kötelezettséget vállal. Amennyiben Ajánlatkérő a szerződés időbeli hatályának lejárta előtt a Keretösszeget kimerítette, jogosult további megrendelések lehívására a keretösszeg 20 %-ának megfelelő keretösszeg (opció) erejéig a szerződés időbeli hatálya alatt. Az opció lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes opció lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége. A nyertes ajánlattevő köteles az egyedi megrendelésekben meghatározott árut a teljesítés helyére szállítani (naponta, reggel 6 óra és 7 óra között, illetve igény szerint), az árut szállítóeszközről lerakodni-, tételek átadás/átvétele-, minőségi-, mennyiségi ellenőrzést elvégezni, valamint az esetleges kifogásemelést rögzíteni és kezelni. A szerződés teljesítésére vonatkozó részletes feltételeket és a beszerzésre kerülő termékek pontos leírását a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A szerz. megkötésének időpontja, ekként a felhívás BT-536 mezőben meghatározott kezdő időpontja a közbeszeszerzési eljárás lefolytatásának időtartamára tekintettel változhat (tolódhat)! A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen ajánlattételi felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen ajánlattételi felhívásban előírt, vagy az azzal – az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében – egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Az AK által előírttól eltérő termék megajánlása esetén az egyenértékűséget az AK által előírt termék és az AT által megajánlott termék gyártmánylapról szóló 82/2012. (VIII. 2.) VM rend. 3. § (2) bek. szerinti adatokat tartalmazó gyártmánylapjának az ajánlatba történő benyújtásával kell igazolni. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat.
Interne Kennung: EKR000655592026/4
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a keretösszegtől + 20 %-kal, azaz nettó 1 286 318.- Forinttal eltérhet. A szerződés teljes időtartamára becsült opcionális mennyiség: 2.636 kg, 45 darab, 67 csomag. Az opcionális mennyiség lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes opcionális összeg lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége. A Szerződés rendelkezéseit az Opciós keretösszegből történő megrendelésekre is alkalmazni kell.