556909-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reinigungs- und Hygienedienste – Servicii de curățenie și igienizare în cadrul Spitalului Clinic de Copii Dr. Victor Gomoiu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de curățenie și igienizare în cadrul Spitalului Clinic de Copii Dr. Victor Gomoiu
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă prestarea serviciilor de curățenie și igienizare pentru: • spații medicale (saloane, săli tratament, etc.) • spații suport (holuri, vestiare, depozite etc.) • zone cu risc epidemiologic ridicat • zone administrative și tehnice • bloc alimentar și spații conexe (regim HACCP)
Interne Kennung: 4283759_2026_PAAPD1627853
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă prestarea serviciilor de curățenie și igienizare pentru: • spații medicale (saloane, săli tratament, etc.) • spații suport (holuri, vestiare, depozite etc.) • zone cu risc epidemiologic ridicat • zone administrative și tehnice • bloc alimentar și spații conexe (regim HACCP) Suprafețele estimate: Suprafețe Spital Gomoiu – referință arhitecturală totală: minim 24.533,50 mp – maxim 25.000,00 mp. Din care: • Suprafață CONTRACTATĂ (curățată de prestator): minim 21.663,50 mp – maxim 22.130,00 mp; • Suprafață EXCLUSĂ din contract: 2.871,12 mp – curățenia, dezinfecția curentă și terminală a zonelor aseptice cu acces controlat (bloc operator – 6 săli, bloc operator cardiologie – 4 săli, ATI, ATI cardiologie 6 paturi, terapie intensivă pediatrică 9 paturi, terapie intensivă generală 9 paturi) sunt asigurate EXCLUSIV de personalul medical propriu al unității sanitare (asistente medicale, infirmiere), conform protocoalelor SPIAAM și Ord. MS nr. 1101/2016. Aceste zone NU sunt incluse în oferta financiară a prestatorului. Suprafețe Ambulatoriu de specialitate: minim 3.500,00 mp – maxim 4.343,40 mp. Suprafețe vitrate/geamuri interioare – poziție financiară și operațională distinctă: minim 1.808,78 mp – maxim 1.850,00 mp. Această poziție privește exclusiv geamurile interioare și nu include pereți, uși, fațade vitrate exterioare sau alte suprafețe verticale. Frecvența minimă pentru igienizarea spațiilor vitrate/geamurilor interioare este de 2 intervenții/lună, conform graficului lunar aprobat/validat de Achizitor prin CPIAAM/SPIAAM, precum și ori de câte ori este necesar în caz de contaminare accidentală sau situație epidemiologică specială. Suprafețele vitrate aferente zonelor excluse din contract (bloc operator, ATI, TI și alte zone aseptice cu acces controlat) nu fac obiectul prestării și nu se facturează. Documentul „Determinarea suprafețelor verticale (pereți, uși, geamuri)” se păstrează ca anexă-suport internă; în documentația de atribuire se utilizează exclusiv informația privind geamurile interioare.
Interne Kennung: 1