556962-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht – Udbud af børnekataloget
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af børnekataloget
BeschreibungSocial- og Boligstyrelsen udbyder børnekataloget for perioden 2027-2030. Opgaven omfatter udvikling, afholdelse, administration og evaluering af kurser på myndighedsområdet for børn og unge i udsatte positioner, herunder børn med behov for særlig støtte relateret til funktionsnedsættelser.
Interne Kennung2026-2683
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter light-regimet.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80400000 Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht
5. Los
LosLOT-0000