2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH POCHODZĄCYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY MIEJSKIEJ TUREK
Beschreibung: 1. Odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Miejskiej Turek w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz ich transporcie do instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa m.in. ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2025, poz. 733), Uchwały Nr XXV/186/20 Rady Miejskiej Turku z dnia 17 września 2020 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Turek (Dz. Urz. Woj. Wielkopolskiego z 2020 r. poz. 7150 wraz z późn. zmianami) w związku z zapisami aktualnego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą nr VIII/192/24 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 20 grudnia 2024 r. w sprawie aktualizacji Planu gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2019-2025 wraz z planem inwestycyjnym pn. „Plan gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2023-2028 wraz z planem inwestycyjnym”. 2. Usuwanie nielegalnych miejsc składowania odpadów komunalnych w ilości do 10 Mg/rok. 3. Zorganizowanie, utrzymanie i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), umożliwiającego bezpłatne przekazanie przez właścicieli nieruchomości każdej ilości odpadów opisu przedmiotu zamówienia oraz odbiór odpadów komunalnych w nim zgromadzonych i ich transport do instalacji komunalnej. 4. Wyposażenie nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Miejskiej Turek w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych, popiołu i segregowanych i utrzymywaniu ich w należytym stanie technicznym i sanitarnym 5. Dla nieruchomości zamieszkałych zapewnienie worków i pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów. 6. Dla nieruchomości zamieszkałych zapewnienie pojemników przeznaczonych na odpady niesegregowane (zmieszane). 7. Odbiorem zostaną objęte: 1) odpady komunalne zbierane i gromadzone w sposób nieselektywny (zmieszane) – pozostałe odpady niesegregowane; 2) odpady komunalne zbierane i gromadzone „u źródła” w sposób selektywny (segregowane) w tym odpady opakowaniowe z podziałem na następujące frakcje: a. Papier, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, b. Metale, w tym odpady opakowaniowe z metali, c. Tworzywa sztuczne w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, d. Szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła, e. Odpady opakowaniowe wielomateriałowe, f. Odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, w tym odpady zielone, g. Odpady niebezpieczne h. Przeterminowane leki i. Chemikalia j. Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek k. Zużyte baterie i akumulatory, l. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny m. Meble i inne odpady wielkogabarytowe, n. Zużyte opony, o. Odpady budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne, p. Odpady tekstyliów i odzieży, q. Odpady popiołu z budynków ogrzewanych paliwem stałym obejmujące odpady powstałe w wyniku spalania węgla i drewna w paleniskach indywidualnych gospodarstw domowych na terenie nieruchomości zamieszkałych. 8. Przedmiot zamówienia obejmuje tylko odpady komunalne, natomiast nie obejmuje odpadów wytwarzanych i powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej. 9. Wykonawca ponosi całkowite koszty związane ze zbieraniem odpadów, transportem odpadów, zagospodarowaniem odpadów, koszty prowadzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz pozostałe koszty zamówienia. Szczegółowy i wyczerpujący opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: GIM.2710.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll