2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowych usług żywienia pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (UCK WUM)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi świadczenia kompleksowych usług żywienia pacjentów dla UCK WUM w podziale na części: Część nr 1: Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa, CZĘŚĆ 2: Centralny Szpital Kliniczny, ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa, CZĘŚĆ 3: Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, ul. Lindleya 4, 02-005 Warszawa,
Interne Kennung: DZPUCK.262.161.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 w przeprowadzeniu postępowania przetargowego na ,,Świadczenie kompleksowych usług żywienia pacjentów UCKWUM" i skrócił termin składania ofert do mn. 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z uwagi na zapewnienie usług żywienia pacjentów, które są niezbędnym elementem w procesie leczenia pacjentów, skrócenie terminu pozwoli na przeprowadzenie procedur i podpisanie umowy w terminie, który pozwoli na prawidłową realizacje zamówienia. Należy zauważyć, że w odróżnieniu od przepisu art. 209 ust. 1 pkt 4 Pzp, który uzależnia dopuszczalność udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia od „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia niewynikającej z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć”, co skutkuje tym, że „nie można zachować terminów określonych dla przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego lub negocjacji z ogłoszeniem”, przepis art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp nie zawiera tak daleko idących obostrzeń. W związku z tym zastosowanie przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp nie jest uzależnione od tego czy pilna potrzeba wynikała z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego czy zaistnienie pilnej potrzeby można było wcześniej przewidzieć. Przesłanki z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp są mniej restrykcyjne, co jest uzasadnione tym, że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym. Jak wskazano w uzasadnieniu projektu ustawy z dnia 22 czerwca 2016r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, na mocy której w art. 43 Pzp dodano ust. 2b, „Procedura przyspieszona została przewidziana m.in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, jak np. zamówienie dla szpitala, które musi być zrealizowane w określonym terminie (np. usługi dostawy posiłków, przygotowanie odpowiednich diet, zapewnienie niezbędnych usług towarzyszących), w którym zamawiający nie dopilnował, aby opublikować ogłoszenie o zamówieniu w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert” (druk sejmowy nr 366). Za możliwością zastosowania przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp do zamówienia na w/w dostawy przemawia również to, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez wykonawców oferty nie będzie czasochłonne. Wskazane okoliczności należy zakwalifikować, jako dbałość Zamawiającego w zakresie wydatkowania środków, jakie Zamawiający pozyskał na realizacje tego zamówienia
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi świadczenia kompleksowych usług żywienia pacjentów dla UCK WUM w podziale na części: Część 1: Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa, CZĘŚĆ 2: Centralny Szpital Kliniczny, ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa, CZĘŚĆ 3: Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, ul. Lindleya 4, 02-005 Warszawa,
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3
Interne Kennung: Część nr 3