557302-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Netzverbunddienste – Vezetékes összeköttetések beszerzése
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vezetékes összeköttetések beszerzése
Beschreibung: 1. Rész: Vezetékes összeköttetés szolgáltatás nyújtása - Fő helyszínek közötti összeköttetések szolgáltatási szerződés keretében. 2. Rész: Vezetékes összeköttetés szolgáltatás nyújtása- MTVA másodlagos internet vonalak szolgáltatási szerződés keretében. 3. Rész: Vezetékes összeköttetés szolgáltatás nyújtása - MTVA és Parlament közötti összeköttetés szolgáltatási szerződés keretében. Részletek az ajánlati felhívásban.
Interne Kennung: EKR000024422024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64221000 Netzverbunddienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Fő helyszínek közötti összeköttetések
Beschreibung: A közbeszerzési eljárás célja Ajánlatkérő (Médiaszolgáltató-támogató és Vagyonkezelő Alap, MTVA, a továbbiakban: Ajánlatkérő) elvárásainak megfelelő költséghatékony tarifarendszerrel működő vezetékes távközlési szolgáltató kiválasztása, amely zökkenőmentesen biztosítja Ajánlatkérő számára a működéséhez szükséges, alábbiakban leírt paraméterekkel rendelkező vezetékes szolgáltatásokat. Az eljárás magában foglalja az MTVA számára legfontosabb helyszínenkénti összeköttetéseket, illetve ezeken belül műsortovábbítási megoldásokat. Ajánlattevőnek a szolgáltatásokat 2024. március 28-ától kezdve kiesésmentesen biztosítania kell tudni, akár alvállalkozók igénybevételével úgy, hogy eddig az időpontig az igényelt csatlakozást biztosítja a helyszínen, és a vonalra helyezett hang-, adat-, vagy képjelet Ajánlatkérő helyszínén adja át Ajánlatkérőnek. AK ezzel kapcsolatban felhívja továbbá a figyelmet a szerződéstervezet 5. pontjára is. Az MTVA jogszabályi kijelölésből fakadóan kiemelt hírszolgáltatási tevékenységet végez mely szolgáltatásai nem sérülhetnek, ezért a szolgáltatásnak kiesésmentesnek kell lennie. RÉSZLETES LEÍRÁS a. Pont – pont összeköttetés Kunigunda útja és Bródy Sándor utca között Minimális rendelkezésre állás végpont cím szinten: 99,5% éves szinten Redundancia: A két helyszín között a szolgáltató két független pont-pont Gigabit Ethernet összeköttetést biztosít. Az LACP az Ajánlatkérő két helyszínén lévő berendezései között valósul meg. Esetleges bárminemű, az Ajánlatkérőt érintő kapcsolati hibát az Ajánlatkérő eszközei felé jelezni kell (LLF). b. Pont – pont összeköttetés Kunigunda útja és Jókai utca között – INAKTÍV telephely Inaktív helyszín, csak egy későbbi Bródy-Jókai vonaláthelyezés során szükséges kiépíteni a kapcsolatot. Minimális rendelkezésre állás végpont cím szinten: 99,5% éves szinten Redundancia: Átmeneti időszakban nem szükséges. Teljes átköltözést követően a két helyszín között a szolgáltató két független pont-pont Gigabit Ethernet összeköttetést biztosít. Az LACP az Ajánlatkérő két helyszínén lévő berendezései között valósul meg. Esetleges bárminemű, az Ajánlatkérőt érintő kapcsolati hibát az Ajánlatkérő eszközei felé jelezni kell (LLF). c. Pont-pont összeköttetés a Kunigunda útja és a Naphegy tér között Minimális rendelkezésre állás végpont cím szinten: 99,5% éves szinten Redundancia: A két helyszínen között a szolgáltató két független pont-pont összeköttetést biztosít. Az alkalmazott technológia optikai sötétszál (DF) Az LACP az Ajánlatkérő két helyszínén lévő berendezései között valósul meg. Esetleges bárminemű, az Ajánlatkérőt érintő kapcsolati hibát az Ajánlatkérő eszközei felé jelezni kell (LLF). d. Nagy sávszélességű hálózat a nagyobb belföldi helyszínek között Minimális rendelkezésre állás végpont cím szinten: 99,5% éves szinten Redundancia (ahol előírt): Teljes fizikai redundancia fogadó eszköztől fogadó eszközig beleértve magát az eszközt. Maximális késleltetés: 60 ms LACP átkapcsolási idő: Megoldástól függetlenül nem több, mint 60s. e. Bérelt vonali Internet Minimális rendelkezésre állás vonal szinten: 99,5% éves szinten Maximális késleltetés: 30 ms f. Hangátvitel Minimális rendelkezésre állás vonal szinten: 99,5% éves szinten g. L3VPN („Zárt”) hálózat Minimális rendelkezésre állás vonal szinten: 99,5% éves szinten (Naphegy és Parlament), 99,0% éves szinten (többi végpont) Maximális késleltetés: 30 ms Alkalmazott technológia Az alkalmazott technológia lehet ADSL vagy kábel-TV alapú, feltéve, hogy a teljesíti a minőségi paramétereket, de nem kizárt a szimmetrikus technológia alkalmazása. Ebben az esetben a minimum elvárt sávszélesség 4Mbit/s. Ajánlatkérő által igényelt vonalak mennyisége: - DWDM: 2 db vonal - Sötét szál: 2 db vonal - L2VPN: 3 db vonal - L3VPN: 3 db vonal - Bérelt vonal: 4 db vonal - Hangátviteli vonal: 5 db vonal A bérelt vonali Internethez kapcsolódva biztosítani kell DDoS támadás elleni védelmi rendszert a műszaki mellékletekben meghatározott módon. AK felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra. A szolgáltatással összefüggő részletes elvárásokat a műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000024422024/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a szerződés időtartama alatt opcionálisan jogosult egy vagy több egyoldalú írásbeli nyilatkozatával a nyertes ajánlattevő által a három éves szerződéses időszakra kért nettó ellenszolgáltatás 15%-ának megfelelő értékben a közbeszerzési dokumentumokban megadott műszaki követelményeknek ugyancsak megfelelő további vezetékes vonalakra vonatkozó vezetékes összeköttetési szolgáltatásokat megrendelni. Emellett a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint Ajánlatkérő a szerződés időtartama alatt opcionálisan jogosult egy vagy több egyoldalú írásbeli nyilatkozatával a bérelt internet vonali kapcsolat sávszélességét – akár alkalomszerűen is – megnövelten igénybe venni; a Kunigunda útja helyszín tekintetében 10Gbit/s-ra, illetve 20Gbit/s-ra, míg a Naphegy téri helyszín tekintetében 5Gbit/s-ra, illetve 10Gbit/s-ra növelten.