2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kowala oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kosowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kowala oraz z PSZOK w Kosowie od dnia zawarcia umowy do 31.10.2029r., z zastrzeżeniem iż: -prace przygotowawcze będą trwały 14 dni od dnia zawarcia umowy, a usługa odbioru i zagospodarowania odpadów od dnia 1 listopada 2026 roku do dnia 31.10.2029r. (ze względu na obowiązującą umowę do 31.10.2026r.)- zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz przepisami obowiązującego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kowala. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku przedłużania się procedury przetargowej i braku możliwości prawnych wyłonienia Wykonawcy do 15.10.2026r. – termin rozpoczęcia świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów nastąpi po upływie 14-to dniowego okresu przygotowawczego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 9 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik nr 2 do umowy.
Interne Kennung: ZP.271.10.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skraca termin składania ofert w niniejszym postępowaniu na podstawie art. 138 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kowala. Konieczność zastosowania skróconego terminu wynika z pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, przy zachowaniu należytej staranności przez Zamawiającego. Zamawiający wszczął pierwsze postępowanie z zachowaniem standardowego terminu składania ofert, nr dziennika Dz.U. S: 108/2026, r ogłoszenia w DZ.U.U.E 388838-2026. W wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty. W toku badania i oceny ofert - ceny obu ofert znacząco przewyższały kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, co uniemożliwiło dokonanie wyboru oferty, a postępowanie zostało unieważnione. W konsekwencji zaistniała konieczność niezwłocznego przeprowadzenia kolejnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego po upływie okresu na zastosowanie środków ochrony prawnej przez Wykonawców. Usługa objęta zamówieniem ma charakter ciągły i dotyczy realizacji obowiązków własnych gminy wynikających z przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Brak zapewnienia ciągłości odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców prowadziłby do poważnych zakłóceń w wykonywaniu zadań publicznych oraz mógłby skutkować zagrożeniem dla porządku publicznego, bezpieczeństwa sanitarnego i ochrony środowiska.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden