2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przeprowadzenie cyfryzacji szpitala SPZOZ w Sokółce – dostawa i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego wraz z infrastrukturą sprzętową
Beschreibung: 1. Przeprowadzenie cyfryzacji szpitala SPZOZ w Sokółce – dostawa i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego wraz z infrastrukturą sprzętową. Zamówienie realizowane jest w ramach powierzonego Zamawiającemu - Nad Biebrzą Sp. z o.o., z siedzibą w Sokółce, przy ul. Torowej 12, przez Związek Powiatowo-Gminny „NAD BIEBRZĄ” z siedzibą w Sokółce przy ul. Piłsudskiego 8, części zadania pn.: „Modernizacja infrastruktury społecznej w Powiecie Sokólskim”. „Część 3 zamówienia: Przebudowa, rozbudowa i doposażenie SP ZOZ w Sokółce”. Przedmiotem zamówienia jest: 1) Dostawa i wdrożenie Szpitalnego Systemu Informatycznego (HIS) wraz z bezterminowymi licencjami płatnymi jednorazowo na użytkowanie systemu spełniającego wymagania funkcjonalne i pozafunkcjonalne określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) (część biała). 2) Serwis i gwarancja posiadanego systemu ERP Egeria 6.0 firmy Comarch S.A rozbudowanego do pełnych funkcjonalności opisanych w OPZ lub dostawa i wdrożenie systemu ERP wraz z bezterminowymi licencjami płatnymi jednorazowo na użytkowanie systemu spełniającego wymagania funkcjonalne i pozafunkcjonalne określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) (cześć szara). Warunki serwisowo-gwarancyjne opisane w pozycji: Gwarancja w zakresie wdrożonego systemu informatycznego. 3) Dostawa systemu/portalu realizującego e-usługi określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) (portal). 4) Serwis i gwarancja posiadanego systemu EZD firmy Comarch S.A rozbudowanego do pełnych funkcjonalności opisanych w OPZ lub dostawa i wdrożenie systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów wraz z bezterminowymi licencjami płatnymi jednorazowo na użytkowanie systemu spełniającego wymagania funkcjonalne i pozafunkcjonalne określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) Warunki serwisowo-gwarancyjne opisane w pozycji: Gwarancja w zakresie wdrożonego systemu informatycznego. 5) Dostawa i wdrożenie Systemu Kolejkowego zintegrowanego z systemem HIS wraz z bezterminowymi licencjami płatnymi jednorazowo na użytkowanie systemu spełniającego wymagania funkcjonalne i pozafunkcjonalne określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 6) Wykonawca ma wybudować okablowanie zasilające i LAN do miejsc instalacji urządzeń. 7) Wykonawca ma dostarczyć przełącznik sieciowy zarządzalny niezbędny do komunikacji urządzeń z serwerem systemu kolejkowego. 8) Dostawa silnika bazy danych, w oparciu o który ma działać wyżej wymienione oprogramowanie aplikacyjne wraz z niezbędną liczbą licencji do pracy wyżej wymienionego oprogramowania na serwerach dostarczanych w ramach zamówienia. 9) Instalacja, wdrożenie, konfiguracja i uruchomienie w/w Oprogramowania aplikacyjnego na dostarczanym sprzęcie komputerowym. 10) Szkolenia personelu Użytkującego z obsługi Oprogramowania aplikacyjnego oraz dodatkowo administratorów z zakresu oprogramowania bazodanowego, systemów operacyjnych serwerów. 11) Przeniesienie danych z obecnie użytkowanego przez Użytkującego oprogramowania. 12) Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania systemowego zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. 2. Oferowany system informatyczny musi działać zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi oraz aktami normatywnymi niższego rzędu wydanymi na ich podstawie. W okresie gwarancji Wykonawca zobowiązuje się dostosować system do zmian przepisów prawa w ramach kwoty ustalonej w umowie będącej efektem tego postępowania w terminie uzgodnionym z Użytkującym nie zakłócającym jego pracy jednak nie dłuższym niż 90 dni. W szczególności zobowiązuje się do dostosowania systemu do wymiany informacji z systemami centralnymi projektowanymi w ramach Ustawy o Systemie Informacji w Ochronie Zdrowia. 3. Zamawiający zastrzega, iż oferowane oprogramowanie Szpitalnego Systemu Informatycznego (HIS) ma być rozwiązaniem działającym, gotowym do wdrożenia i zapewniającym realizację wszystkich wymaganych w SWZ funkcjonalności. Oprogramowanie ZSI nie może być w fazie budowy, testów, projektowania itp. 4. Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w Rozdziałach II. – III. SWZ (Specyfikacji Warunków Zamówienia).
Vorherige Bekanntmachung: 630814-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na pilną potrzebę modernizacji infrastruktury informatycznej szpitala SP ZOZ w Sokółce oraz zapewnienia ciągłości świadczenia usług medycznych na najwyższym poziomie. 1. Przestarzała infrastruktura i sprzęt informatyczny: Obecne systemy informatyczne szpitala są oparte na technologii, która nie spełnia współczesnych standardów wydajności i bezpieczeństwa. Brak modernizacji prowadzi do częstych awarii, opóźnień w obsłudze pacjentów oraz zwiększa ryzyko utraty danych medycznych. 2. Termin odłączenia od Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie: Zgodnie z informacją otrzymaną od operatora systemu, z dniem 31.12.2024 roku szpital zostanie odłączony od regionalnego systemu e-Zdrowie. Aby uniknąć przerw w dostępie do kluczowych danych medycznych i zapewnić ciągłość opieki nad pacjentami, konieczne jest jak najszybsze wdrożenie własnego, nowoczesnego systemu informatycznego. 3. Zgodność z przepisami prawa i standardami ochrony danych: Nowe regulacje dotyczące ochrony danych osobowych (RODO) oraz wymogi NFZ nakładają na placówki medyczne obowiązek stosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Obecna infrastruktura szpitala nie jest w pełni zgodna z tymi wymogami, co może skutkować sankcjami prawnymi i finansowymi. 4. Poprawa jakości i dostępności usług medycznych: Cyfryzacja szpitala umożliwi wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, zdalnej diagnostyki oraz telemedycyny. Przyspieszenie tego procesu pozwoli na szybsze i bardziej efektywne świadczenie usług medycznych, co jest kluczowe dla satysfakcji pacjentów i poprawy wyników leczenia. 5. Bezpieczeństwo pacjentów i personelu: Nowoczesne systemy informatyczne zapewniają lepsze zarządzanie danymi pacjentów, minimalizując ryzyko błędów medycznych. Ponadto, w dobie rosnących zagrożeń cybernetycznych, konieczne jest wdrożenie zaawansowanych mechanizmów ochrony przed atakami hakerskimi. 6. Optymalizacja kosztów operacyjnych: Chociaż inwestycja w nową infrastrukturę wiąże się z początkowymi kosztami, długoterminowo przyniesie oszczędności dzięki automatyzacji procesów, redukcji papierowej dokumentacji oraz efektywniejszemu zarządzaniu zasobami. 7. Konieczność szybkiego dostosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych: Sektor opieki zdrowotnej podlega szybkim zmianom technologicznym. Opóźnienie w cyfryzacji może spowodować utratę konkurencyjności szpitala w regionie, co wpłynie negatywnie na jego pozycję i zdolność przyciągania pacjentów oraz wykwalifikowanego personelu. 8. Możliwość uzyskania dofinansowania z funduszy unijnych: Aktualnie dostępne są programy wsparcia finansowego dla placówek medycznych inwestujących w cyfryzację. Skrócenie terminu przetargu pozwoli na terminowe złożenie wniosków o dofinansowanie i skorzystanie z dostępnych środków przez szpital. 9. Wpływ na zdrowie publiczne w regionie: Szybka cyfryzacja szpitala przyczyni się do lepszego monitorowania chorób, efektywniejszego reagowania na sytuacje kryzysowe (np. epidemie) oraz poprawy ogólnego stanu zdrowia społeczności lokalnej. 10. Wsparcie dla personelu medycznego: Nowoczesne narzędzia informatyczne ułatwią pracę lekarzy i pielęgniarek, umożliwiając im skupienie się na pacjentach zamiast na administracji. To z kolei może poprawić morale zespołu i zmniejszyć rotację pracowników. 11. Ogłaszane były już dwa postępowania na przeprowadzenie cyfryzacji szpitala. Oba zakończone unieważnieniem na podstawi art. 255 pkt 3) Ustawy pzp. W związku z powyższym istnieje duże ryzyko, że postępowanie bez skrócenia terminu składania ofert, a następnie realizacja zadania nie zakończy się do ko końca 2024roku. Skrócenie terminu przetargu jest nie tylko uzasadnione, ale wręcz konieczne dla zapewnienia ciągłości i jakości opieki medycznej. Przyspieszenie procesu przetargowego pozwoli na terminowe wdrożenie niezbędnych rozwiązań technologicznych przed krytyczną datą odłączenia od Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie oraz sprosta wyzwaniom współczesnej opieki zdrowotnej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 32420000 Netzausrüstung, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 32500000 Fernmeldebedarf, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 48422000 Softwarepaketreihen, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72211000 Programmierung von System- und Anwendersoftware, 72253200 Systemunterstützung, 72263000 Software-Implementierung, 72268000 Bereitstellung von Software, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: NB.DZ-DK.Db.263.16.2024