2. Verfahren
Verfahren
Titel: Maskinsopning
Beschreibung: Upphandlingen avser maskinsopning av hårdgjorda ytor inom Partille kommun. Uppdraget omfattar bland annat gator, gång- och cykelvägar, parkeringsytor och torg enligt beställarens kartmaterial och avrop. Arbetet utförs huvudsakligen som vår- och höstsopning under avtalsperioden.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001