557572-2026 - Ergebnis
Rumänien – Orthopädische Prothesen – ACHIZITIE PROTEZE SI IMPLANTURI ORTOPEDICE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIE PROTEZE SI IMPLANTURI ORTOPEDICE
Beschreibung: Se va încheia acord cadru pe o perioada de 36 luni. S-a ales acordul-cadru deoarece acesta permite autorităţii contractante atribuirea de contracte subsecvente lunar(proteze) si trimestrial pentru implanturi, în funcţie de necesitatile concrete si de fondurile alocate cu aceasta destinatie. Cantitatile minime si maxime estimative ale contractelor subsecvente se regăsesc atât în Caietul de sarcini cât și în Strategia de contractare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11 - a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18. Autoritatea contractanta v-a incheia acorduri cadru cu operatorul clasat pe primul loc.
Interne Kennung: 123
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33183200 Orthopädische Prothesen
5. Los
Los: LOT-0008
Titel: Sisteme generale osteosinteza
Beschreibung: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform caietului de sarcini. Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
Los: LOT-0009
Titel: Sisteme osteosinteza pentru membrul inferior
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0010
Titel: Sisteme osteosinteza pentru membrul superior
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0011
Titel: Endoproteza bipolara de sold cimentata cu tija femurala neteda
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0012
Titel: Endoproteza totala de sold necimentata cu tija morfometrica cu cuplu metal-polietilena
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0013
Titel: Endoproteza primara totala cimentata de genunchi cu postero-stabilizare ,cu raza unica de curbura a componentei femurale.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Endoproteza bipolara de sold necimentata cu tija morfometrica
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0014
Titel: Instabilitati genunchi
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0015
Titel: Pachet implanturi artroscopie umar
Interne Kennung: 9