2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oprava kolejových vozidel traťové mechanizace
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky jsou služby spočívající v opravách traťové mechanizace, která se používá v provozu metra. Jedná se o opravy kolejových vozidel: 1 lokomotivy řady 797.8; 2 přívěsné vozy typu PV; 3 přívěsné vozy typu VP; 4 podvozky ZPK 56; 5 nákladní vůz typu SA; 6 řídící vůz typu RV 10; 7 speciální vozík metra typu SVM 12; 8 motorové univerzální vozidla typu MUV 73; 9 motorové univerzální vozidla typu MUV 74M; 10 motorové univerzální vozidla typu WŽB 10.1M. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v závazném vzoru rámcové dohody a jeho přílohách.
Interne Kennung: 0303/176
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50222000 Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50220000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Eisenbahnen und anderen Ausrüstungen, 50221000 Reparatur und Wartung von Lokomotiven, 34600000 Eisenbahn- und Straßenbahnlokomotiven und rollendes Material sowie zugehörige Teile
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2.3. Inflační doložka 2.3.1. Změna cen uvedených v Příloze č. 2 (dále jen „Jednotkové ceny“) bude probíhat na základě písemného požadavku oprávněné osoby jedné ze Smluvních stran zaslané oprávněné osobě druhé Smluvní strany (dále jen „Oznámení“), a to nejpozději v termínu do 15. 3. daného kalendářního roku. Spolu s Oznámením budou předloženy podklady prokazující oprávněnost požadavku na změnu Jednotkových cen. Pokud je požadavek oprávněný, dojde ke změně Jednotkových cen této Rámcové dohody vždy k 1. 4. daného kalendářního roku. Pro změnu Jednotkových cen dle této inflační doložky není potřeba uzavírat dodatek k této Rámcové dohodě. 2.3.2. Změna Jednotkových cen, je možná pouze jednou ročně, přičemž poprvé nejdříve po 12 měsících účinnosti této Rámcové dohody, a to pokud dojde ke změně cenové hladiny vyjádřené indexem zveřejněném Českým statistickým úřadem (dále jen „ČSÚ“) s názvem Indexy cen průmyslových výrobců – meziroční a v něm zveřejněném kódu 331 - Opravy a údržba kovodělných výrobků, strojů a zařízení (dále jen „Index“). Pro vyloučení pochybností se uvádí, že ČSÚ uvedené „meziroční“ znamená srovnání stejných 12 měsíců předchozího roku. V případě zrušení Indexu během trvání této Rámcové dohody určí Objednatel jiný obdobný index, který se svým obsahem nejvíce přibližuje Indexu uvedenému v této Rámcové dohodě, o tomto bude uzavřen dodatek ke Smlouvě. 2.3.3. Navýšení Jednotkových cen bude realizováno v případě, kdy dojde k nárůstu cenové hladiny Indexu o více než 3 %, a to pouze o rozdíl mezi daným meziročním indexovým navýšením cenové hladiny a zvolenou 3 % hranicí. Pro výpočet nových Jednotkových cen bude použita procentuální změna Indexu v kalendářním roce předcházejícím kalendářnímu roku, ve kterém byl vznesen požadavek na úpravu Jednotkových cen. 2.3.4. Nárok na změnu Jednotkových cen nelze uplatnit zpětně za předcházející kalendářní roky. 2.3.5. Navýšení Jednotkových cen bude možné provádět po dobu trvání této Rámcové dohody opakovaně, a to až do limitu v celkovém souhrnu 20procentních bodů nárokové části Indexu. Nárokovou částí se rozumí rozdíl mezi daným meziročním indexovým navýšením cenové hladiny a zvolenou 3% hranicí. 2.3.6. Ustanovení čl. 2.3.1 až 2.3.5 Rámcové dohody o změnách Jednotkových cen se použijí na změnu Jednotkových cen v případě poklesu hodnot Indexu obdobně. 2.3.7. Nelze navýšit Jednotkové ceny na plnění, které se Zhotovitel zavázal provést před změnou Jednotkových cen a s tímto plněním je v prodlení. 10.1. Objednatel si v souladu s čl. 7 zadávací dokumentace a dle § 100 odst. 3 ZZVZ ve spojení s § 66 ZZVZ vyhrazuje možnost použití jednacího řízení bez uveřejnění pro poskytnutí dalších nových služeb, které jsou definovány v čl. 1 této rámcové dohody a jsou jejím předmětem. 10.1.1. Pro využití vyhrazené změny závazku dle tohoto článku rámcové dohody se v souladu s § 162 odst. 2 ZZVZ neuplatní lhůta 3 let ode dne uzavření rámcové dohody. 10.1.2. Předpokládaná doba poskytování nových služeb dle tohoto článku rámcové dohody je 24 měsíců. Předpokládaný rozsah poskytování nových služeb zahrnuje služby spočívající v opravách traťové mechanizace, která se používá v provozu metra, tj. jedná se o služby obdobného charakteru jako je předmět plnění této rámcové dohody, a je dále omezen částkou 15.000.000 Kč bez DPH. 10.1.3. Pro ocenění služeb (prací) zadávaných v rámci vyhrazené změny závazku dle tohoto článku rámcové dohody budou použity položky (tzn. jednotkové ceny) uvedené v Příloze č. 2 rámcové dohody. 10.1.4. Veškeré další podmínky uvedené v zadávací dokumentaci a této rámcové dohodě zůstávají při využití vyhrazené změny závazku zachovány. Veřejná zakázka na poskytnutí nových služeb při využití vyhrazené změny závazku bude zadána Zhotoviteli. 10.1.5. V případě využití vyhrazené změny závazku dle tohoto článku rámcové dohody platí, že skutečná cena bez DPH veřejné zakázky za nové služby nepřesáhne o více než 30 % jejich předpokládanou hodnotu ani 30 % ceny této rámcové dohody. Předpokládaná hodnota vyhrazené změny závazku je stanovena na 15.000.000 Kč bez DPH. 10.1.6. Objednatel je oprávněn vyhrazenou změnu závazku nevyužít. Využití vyhrazené změny závazku je závislé na rozpočtových finančních možnostech Objednatele. 10.1.7. Zhotovitel je povinen v případě výzvy Objednatele podat nabídku do daného zadávacího řízení.