557734-2026 - Ergebnis
Polen – Straßenreinigung und Straßenkehrdienste – Letnie oczyszczanie ulic lokalnych, chodników, zatok parkingowych, przejść - zamówienie powtarzane do umowy WŁO/287/26 z dnia 01.10.2025 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLetnie oczyszczanie ulic lokalnych, chodników, zatok parkingowych, przejść - zamówienie powtarzane do umowy WŁO/287/26 z dnia 01.10.2025 r.
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1. Realizacja prac w zakresie mechanicznego letniego oczyszczania ulic lokalnych, chodników, zatok parkingowych oraz przejść na terenie Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy: 1) Zamiatanie ulic: • sprzątanie całej szerokości jezdni, opasek usytuowanych na jednym poziomie mających utwardzone podłoże (tj. bitumiczne, betonowe, itp.), oraz tzw. martwymi polami jezdni, utwardzonymi pasami rozdzielającymi jezdnie, jak tez utwardzonymi poboczami ulic (nie będącymi ciągami pieszymi), wszelkich zanieczyszczeń powstałych w trakcie jej eksploatacji przez uczestników ruchu drogowego, (tj. kawałki szkła, plastiku, papieru, piachu, niedopałki papierosów i inne zanieczyszczenia), • sprzątanie z całej szerokości jezdni ulic w tym również za separatorami ruchu, barierami betonowymi i innego typu wygrodzeniami służącymi do wydzielenia i rozdzielenia pasów ruchu wraz z przyległymi pasami ruchu dla rowerów usytuowanych na jednym poziomie jezdni z wszelkich zanieczyszczeń, • sprzątanie musi gwarantować uzyskanie efektu dokładnie oczyszczonej jezdni ulicy wraz z powierzchniami wymienionymi powyżej, • oczyszczona jezdnia nie może nosić śladów w postaci niezebranych zanieczyszczeń (tj. m.in. kawałki szkła, plastiku, papieru, piachu, niedopałki papierosów i innych zanieczyszczeń), • na opaskach, utwardzonych pasach rozdzielających jezdnie i utwardzonych poboczach itp., nie mogą być pozostawione przerosty traw i chwastów, nie może zalegać piasek, śmieci i inne zanieczyszczenia, • ewentualnie do selektywnego lub całkowitego hamowania rozwoju lub niszczenia chwastów, należy stosować środki chwastobójcze aktualnie dostępne na rynku, odpowiadające polskim normom, aprobatom technicznym wydawane przez uprawnione jednostki. Przechowywanie i stosowanie w/w środków powinno być zgodne z zaleceniami w karcie produktu, • wykonywanie prac związanych z sprzątaniem jezdni nie może powodować zanieczyszczeń terenów przyległych tj., chodników, terenów zieleni itp., • parkujące przy krawężnikach samochody, jak też stałe, czasowe wygrodzenia, separatory ruchu, bariery betonowe i inne tego typu służące do rozdzielania i wyznaczania pasów ruchu, nie zwalniają Wykonawcy przed utrzymaniem całej nawierzchni jezdni w czystości, • w miejscach trudnodostępnych, gdzie oczyszczanie powierzchni przy użyciu sprzętu mechanicznego jest niemożliwe lub realizacja jest utrudniona, w celu dokładnego wykonania prac sprzątania należy uwzględnić możliwość wykorzystania innych technik np. grupy osób do ręcznego oczyszczenia przy wykorzystaniu szczotek ręcznych i innych technik, • zamawiający przewiduje możliwość odstępstwa od ww. utrudnień, każdy przypadek oraz sposób i termin wykonania prac będzie uzgadniany indywidualnie z Wykonawcą, • sprzątanie musi odbywać się z włączonym oraz sprawnie działającym systemem zraszania. 2) Zmywanie ulic: • zmywanie obejmuje zmycie woda pod ciśnieniem całej szerokości jezdni wraz z zatokami i innymi utwardzonymi powierzchniami jezdni, • zmycie jezdni ulic musi gwarantować dokładne zmycie woda pod ciśnieniem drobnych zanieczyszczeń i pyłu. 2. Realizacja prac w zakresie ręcznego letniego oczyszczania ulic lokalnych, chodników, zatok parkingowych oraz przejść na terenie Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy: 1) Oczyszczanie z piasku i innych nieczystości (wraz z wywozem) chodników, zatok parkingowych, przejść itp., • sprzątanie terenów wskazanych (zgodnie z załącznikami do umowy) z wszelkich zanieczyszczeń tj. zalegającego piasku, ziemi, liści, gałęzi, ulotek, kawałków szkła, plastiku, papieru, piachu, niedopałków papierosów i innych zanieczyszczeń, • sprzątanie musi gwarantować uzyskanie efektu dokładnie oczyszczonej powierzchni, • niedozwolone jest używanie podczas realizacji w/w czynności sprzętu mechanicznego emitującego nadmierny hałas jak i zapylenie (odkurzacze dmuchawy). 2) Usuwanie (wraz z wywozem) przerostów trawy i chwastów: • oczyszczanie terenów wskazanych (zgodnie z załącznikami do umowy) z przerostów roślinnych i chwastów, w tym odcięcie brzegów trawnika, • oczyszczanie wskazanych korytek i wylotów studzienek kanalizacyjnych, burzowych stanowiących elementy odwodnienia nawierzchni jezdni i chodników, • wywozie i unieszkodliwieniu zebranych zanieczyszczeń. 3) Oczyszczanie z przerostów trawy i chwastów terenów przy słupach, latarniach, itp.: • oczyszczanie terenów wskazanych z przerostów roślinnych, chwastów, • oczyszczenie słupów, latarni oraz znaków z porastających pnączy, • wywozie i unieszkodliwieniu zebranych zanieczyszczeń.
Interne KennungZZWR.UE.24.2026
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90914000 Parkplatzreinigung
5. Los
LosLOT-0001