557855-2026 - Wettbewerb
Polen – Brennstoffe – DOSTAWY OLEJU NAPĘDOWEGO ORAZ BENZYNY BEZOŁOWIOWEJ 95 DLA MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z O.O. W OSTROŁĘCE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWY OLEJU NAPĘDOWEGO ORAZ BENZYNY BEZOŁOWIOWEJ 95 DLA MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z O.O. W OSTROŁĘCE
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są: DOSTAWY OLEJU NAPĘDOWEGO ORAZ BENZYNY BEZOŁOWIOWEJ 95 DLA MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z O.O. W OSTROŁĘCE. OLEJ NAPĘDOWY Przewidywane zapotrzebowanie na olej napędowy w okresie objętym zamówieniem wynosi około 1849 m3 (czyli ok. 1.849.000 litrów, średnio w miesiącu ok. 154.083 litrów). Oferowany olej napędowy musi spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 590:2026-01 lub (normie równoważnej) oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). W przypadku zmiany przepisów lub norm, oferowane paliwo musi być zgodne ze zmienionymi przepisami i normami. Dostawy oleju napędowego, letniego, przejściowego i zimowego po złożeniu zamówienia przez zamawiającego w okresach przewidzianych oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). Minimalna wielkość jednorazowej dostawy – 18 m3 (18.000 litrów oleju napędowego). BENZYNA BEZOŁOWIOWA 95 Przewidywane zapotrzebowanie na benzynę bezołowiową 95 w okresie objętym zamówieniem wynosi około 816 m3 (czyli ok. 816.000 litrów, średnio w miesiącu ok. 68.000 litrów). Oferowana benzyna bezołowiowa 95 musi spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 228:2026-01 lub (normie równoważnej) oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). W przypadku zmiany przepisów lub norm, oferowane paliwo musi być zgodne ze zmienionymi przepisami i normami. Minimalna wielkość jednorazowej dostawy – 5 m3 (5.000 litrów benzyny bezołowiowej 95).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDo oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania. Oświadczenie składane jest na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej "jednolitym dokumentem lub JEDZ". Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe. Wykonawca, wypełniając formularz JEDZ: 1) część I (Informacje dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia oraz instytucji zamawiającego lub podmiotu zamawiającego) - wypełnia ją obowiązkowo, 2) część II (Informacje dotyczące wykonawcy) - wypełnia ją obowiązkowo w zakresie stosownym do wymagań określonych przez zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu, UWAGA: Informację o certyfikacie wykonawca zamieszcza w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające: a) identyfikację certyfikatu; b) ustalenie podmiotu certyfikującego; c) odnalezienie certyfikatu w bazie; d) ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać. 3) w zakresie części III (Podstawy wykluczenia) wykonawca wypełnia pola, wskazane przez zamawiającego w zamieszczonym pliku doc. formularza JEDZ, UWAGA: W związku z tym, że podstawa wykluczenia wskazana w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514), stanowi krajową podstawę wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, wykonawcy składają wstępne oświadczenie w zakresie tej podstawy w ramach części III D formularza. 4) część IV (Kryteria kwalifikacji): a) Wykonawca, który ubiega się o udzielenie zamówienia samodzielnie i nie polega na potencjale podmiotu trzeciego w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, może wypełnić jedynie sekcję Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji, b) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, albo wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia samodzielnie, celem spełnienia wymogu, o którym mowa w art. 125 ust. 4 i 5 ustawy Pzp, tj. określenia zakresu, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu/wykonawca powołuje się na zasoby podmiotu trzeciego, wypełniają część IV szczegółowo. 5) część V formularza JEDZ nie dotyczy trybu przetargu nieograniczonego, wobec czego wykonawca nie wypełnia tej części formularza, 6) część VI (Oświadczenia końcowe) wykonawca uzupełnia obowiązkowo. JEDZ sporządza odrębnie: 1) wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, 2) podmiot trzeci, na którego potencjał powołuje się wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udział w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby wykonawcy, 3) podwykonawca, na którego zasobach wykonawca nie polega przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku musi zostać wypełniona część II sekcja A i B, część III (podstawy wykluczenia). JEDZ podpisuje kwalifikowanym podpisem elektronicznym podwykonawca (jeżeli zamawiający weryfikuje podstawy wykluczenia w odniesieniu do podwykonawcy). Wykonawca sporządzi oświadczenie JEDZ za pośrednictwem: 1) platformy zakupowej zamawiającego poprzez link: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1338546 lub 2) przy wykorzystaniu systemu dostępnego poprzez stronę internetową lhttps://espd.uzp.gov.pl/ lub 3) za pośrednictwem innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. Instrukcja wypełniania formularza JEDZ znajduje się na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/32415/Instrukcja-wypelniania-JEDZ-ESPD.pdf Celem ułatwienia wykonawcy sporządzenia JEDZ zamawiający przygotował formularz JEDZ (załącznik nr 2 do SWZ), w formacie pliku doc., który zamieścił na Platformie. Formularz JEDZ, wstępnie przygotowany przez zamawiającego, zawiera tylko pola wskazane przez zamawiającego. W przypadku gdy wykonawca korzysta z możliwości samodzielnego utworzenia nowego formularza JEDZ/ESPD, aktywne są wszystkie pola formularza. Należy je wypełnić w zakresie stosownym do wymagań określonych przez zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu. Przy wszystkich podstawach wykluczenia domyślnie zaznaczona jest odpowiedź przecząca. Po zaznaczeniu odpowiedzi twierdzącej wykonawca ma możliwość podania szczegółów, a także opisania ewentualnych środków zaradczych podjętych w ramach tzw. samooczyszczenia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl, 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są: DOSTAWY OLEJU NAPĘDOWEGO ORAZ BENZYNY BEZOŁOWIOWEJ 95 DLA MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z O.O. W OSTROŁĘCE. OLEJ NAPĘDOWY 1) Przewidywane zapotrzebowanie na olej napędowy w okresie objętym zamówieniem wynosi około 1849 m3 (czyli ok. 1.849.000 litrów, średnio w miesiącu ok. 154.083 litrów). 2) Oferowany olej napędowy musi spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 590:2026-01 lub (normie równoważnej) oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). 3) W przypadku zmiany przepisów lub norm, oferowane paliwo musi być zgodne ze zmienionymi przepisami i normami. 4) Dostawy oleju napędowego, letniego, przejściowego i zimowego po złożeniu zamówienia przez zamawiającego w okresach przewidzianych oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). 5) Minimalna wielkość jednorazowej dostawy – 18 m3 (18.000 litrów oleju napędowego). BENZYNA BEZOŁOWIOWA 95 1) Przewidywane zapotrzebowanie na benzynę bezołowiową 95 w okresie objętym zamówieniem wynosi około 816 m3 (czyli ok. 816.000 litrów, średnio w miesiącu ok. 68.000 litrów). 2) Oferowana benzyna bezołowiowa 95 musi spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 228:2026-01 lub (normie równoważnej) oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). 3) W przypadku zmiany przepisów lub norm, oferowane paliwo musi być zgodne ze zmienionymi przepisami i normami. 4) Minimalna wielkość jednorazowej dostawy – 5 m3 (5.000 litrów benzyny bezołowiowej 95).