2. Verfahren
Verfahren
Titel: Förbrukningsmaterial till laboratoriet 2026
Beschreibung: Ramavtal för förbrukningsmaterial till laboratoriet 2026
Interne Kennung: Dnr 00560-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beschreibung: upphandla ett brett ramavtal för köp av förbrukningsmaterial främst för avdelningen för mikrobiolog hos Folkhälsomyndigheten enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Interne Kennung: 1875862-0
Los: LOT-0002
Titel: Formaliakrav
Beschreibung: Enligt underlag
Interne Kennung: 1875863-1
Los: LOT-0003
Titel: Kravspecifikation (1)
Beschreibung: Enligt upphandlingsdokument
Interne Kennung: 1875864-2
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: Dnr 00560-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1875862-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Beskrivning: Enligt underlag
Intern identifierare: 1875863-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 1875864-2