2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Bychawa, odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz przekazanych przez Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bychawie.
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne przyjmowanie do przetwarzania (zagospodarowania) odpadów powstałych na terenie nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze gminy Bychawa : 3.1.1. Zagospodarowaniem zostaną objęte następujące odpady: a) zmieszane odpady komunalne (kod 20 03 01) – 1409,9 ton b) odpady zebrane selektywnie: - papier w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury (kod odpady 15 01 01) – 75,67 ton - metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz opakowania wielomateriałowe (kod odpady 15 01 02, 15 01 04) – 252,46 ton - szkło bezbarwne i kolorowe, w tym odpady opakowaniowe ze szkła (kod odpadu 15 01 07) – 150,43 ton - odpady ulegające biodegradacji (kod odpadu 20 02 01) – 272,24 ton - odpady kuchenne ulegające biodegradacji (kod odpady 20 01 08) – 36,02 ton c) popiół (kod ex 20 01 99 ) – 101,98 ton d) odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07) – 244,26 ton - 2 zbiórki e) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 (kod 20 01 36) – 10,75 ton -2 zbiórki f) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 01 23 zawierające niebezpieczne składniki (kod 20 01 35*) – 14,76 ton - 2 zbiórki g) zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 (kod 17 09 04) – 10,97 ton -2 zbiórki h) zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 (kod odpadu 17 01 07) – 12,68 ton - 2 zbiórki i) leki inne niż wymienione w 20 01 31 (kod odpadu 20 01 32) – 0,06 ton j) baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wymienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz niesortowane baterie i akumulatory zawierające te baterie (kod odpadu 20 01 33*) - 0,36 ton k) odzież i tekstylia (kod odpadu 20 01 10) – 50,76 ton – 2 zbiórki l) farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27 (kod odpadu 20 01 28) – 2,69 ton ł) lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (kod odpadu 20 01 21) – 0,06 ton m) opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone (kod odpadu 15 01 10) - 0,2 tony n) papier i tektura (kod odpadu 20 01 01) – 0,5 tony o) szkło (kod odpadu 20 01 02) – 0,5 tony. przez instalację komunalną w sposób zapewniający osiągniecie odpowiednich poziomów recyklingu i odzysku oraz ograniczenia masy odpadów zielonych przekazywanych do składowania zgodnie z treścią ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz z zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego Nr XXIV/349/16 z dnia 2 grudnia 2016 r. wraz „Aktualizacja Planu gospodarki odpadami dla województwa lubelskiego 2022 w zakresie wskazania miejsc spełniających warunki magazynowania odpadów dla zatrzymanych transportów odpadów” przyjętą uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego Nr IV/98/2019 z dnia 11 marca 2019 r. Powyższe ilości opadów są wielkościami szacunkowymi. Ilość odpadów i rodzaj odpadów może ulec zmianie.
Vorherige Bekanntmachung: 771406-2025
Interne Kennung: IGŚ. 271.31.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2023 r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższego przepisu Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 do przeprowadzenia postępowania w trybie przetargu nieograniczonego na: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Bychawa, odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz przekazanych przez Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bychawie i skrócił termin składania ofert do 20 dni. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem ustawowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego o wartości przekraczającej progi unijne, zgodnie z art. 129 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1320 z późn.zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Zgodnie z trybem określonym w art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia wymaganych podmiotowych środków. 3. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących prace fizyczne przy realizacji zamówienia, tj. osób obsługujących legalizowaną wagę przemysłową, sortowaczy odpadów oraz operatorów sprzętu mechanicznego, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy. Obowiązek ten dotyczy także podwykonawców - wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności. Szczegółowe zasady dokumentowania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz kontrolowanie tego obowiązku przez zamawiającego zawarto w załączniku Nr 5 – ogólne warunki umowy. 4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamówień publicznych ZETOPZP: https://portal.bychawa.pl. Klucz publiczny niezbędny do zaszyfrowania oferty przez Wykonawcę dostępny jest dla wykonawców na platformie. Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Wykonawcy przekazują wyłącznie drogą elektroniczną przy użyciu ww. Platformy. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy. Zamawiający przekazuje oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje drogą elektroniczną przy użyciu Platformy lub za pośrednictwem e-mail. Zamawiający nie dopuszcza możliwości przedstawienia informacji zawartych w ofercie w postaci katalogu elektronicznego lub dołączenia katalogu elektronicznego do oferty. Instrukcja korzystania z Platformy, niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie zawarte są w rozdziale X SWZ. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, dokumenty, o których mowa w art. 94 ust. 2 ustawy Pzp, sporządza się w postaci elektronicznej, z zastrzeżeniem formatów o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. W/w dokumenty winny być podpisane elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Podpisanie tych dokumentów i oświadczeń podpisem zaufanym lub podpisem osobistym jest nieskuteczne. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia poprzez Platformę Zamawiający udzieli wyjaśnień dotyczących treści specyfikacji warunków zamówienia niezwłocznie, jednak nie później niż 4 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia wpłynie do Zamawiającego nie później niż na 7 dni przed upływem terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosków o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia. Osobami po stronie zamawiającego uprawnionymi do kontaktu z wykonawcami są Aldona Błaszczak i Barbara Głąb. Skuteczne porozumiewanie się z Zamawiającym jest możliwe w dniach pracy urzędu, czyli: w poniedziałek w godzinach: 8:00-16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7:15-15:15. Zamawiający nie dopuszcza porozumiewania się z wykonawcami za pośrednictwem telefonu. 5. Oferty pod rygorem nieważności składa się w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP: https://portal.bychawa.pl. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym należy przekazać wraz z tłumaczeniem na język polski. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia. Każdy wykonawca może złożyć w niniejszym postępowaniu jedną ofertę. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego określone są w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania (pełny opis procedury), warunków udziału w postępowaniu, kryteria oceny ofert, informacje związane z ochroną danych osobowych oraz wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty. SWZ zamieszczona jest na Platformie Zamówień publicznych ZETOPZP: https://portal.bychawa.pl. Pod tym adresem Zamawiający będzie zamieszczał również zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia. Wykonawcy związani są wszelkimi ewentualnymi modyfikacjami i wyjaśnieniami do treści SWZ i należy je uwzględnić przy sporządzaniu oferty. Strona wskazana wyżej stanowi jednocześnie stronę prowadzonego postępowania. Numeracja przywołana w pkt. 2.1.4. ogłoszenia wynika z numeracji zawartej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne przyjmowanie do przetwarzania (zagospodarowania) odpadów powstałych na terenie nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze gminy Bychawa : 3.1.1. Zagospodarowaniem zostaną objęte następujące odpady: a) zmieszane odpady komunalne (kod 20 03 01) – 1409,9 ton b) odpady zebrane selektywnie: - papier w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury (kod odpady 15 01 01) – 75,67 ton - metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz opakowania wielomateriałowe (kod odpady 15 01 02, 15 01 04) – 252,46 ton - szkło bezbarwne i kolorowe, w tym odpady opakowaniowe ze szkła (kod odpadu 15 01 07) – 150,43 ton - odpady ulegające biodegradacji (kod odpadu 20 02 01) – 272,24 ton - odpady kuchenne ulegające biodegradacji (kod odpady 20 01 08) – 36,02 ton c) popiół (kod ex 20 01 99 ) – 101,98 ton d) odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07) – 244,26 ton - 2 zbiórki e) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 (kod 20 01 36) – 10,75 ton -2 zbiórki f) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 01 23 zawierające niebezpieczne składniki (kod 20 01 35*) – 14,76 ton - 2 zbiórki g) zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 (kod 17 09 04) – 10,97 ton -2 zbiórki h) zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 (kod odpadu 17 01 07) – 12,68 ton - 2 zbiórki i) leki inne niż wymienione w 20 01 31 (kod odpadu 20 01 32) – 0,06 ton j) baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wymienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz niesortowane baterie i akumulatory zawierające te baterie (kod odpadu 20 01 33*) - 0,36 ton k) odzież i tekstylia (kod odpadu 20 01 10) – 50,76 ton – 2 zbiórki l) farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27 (kod odpadu 20 01 28) – 2,69 ton ł) lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (kod odpadu 20 01 21) – 0,06 ton m) opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone (kod odpadu 15 01 10) - 0,2 tony n) papier i tektura (kod odpadu 20 01 01) – 0,5 tony o) szkło (kod odpadu 20 01 02) – 0,5 tony. przez instalację komunalną w sposób zapewniający osiągniecie odpowiednich poziomów recyklingu i odzysku oraz ograniczenia masy odpadów zielonych przekazywanych do składowania zgodnie z treścią ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz z zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego Nr XXIV/349/16 z dnia 2 grudnia 2016 r. wraz „Aktualizacja Planu gospodarki odpadami dla województwa lubelskiego 2022 w zakresie wskazania miejsc spełniających warunki magazynowania odpadów dla zatrzymanych transportów odpadów” przyjętą uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego Nr IV/98/2019 z dnia 11 marca 2019 r. Powyższe ilości opadów są wielkościami szacunkowymi. Ilość odpadów i rodzaj odpadów może ulec zmianie
Interne Kennung: IGŚ.271.31.2025