557984-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Sauerstoff – ACORD CADRU 48LUNI -ACHIZITIA DE OXIGEN MEDICINAL
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU 48LUNI -ACHIZITIA DE OXIGEN MEDICINAL
Beschreibung: Produsele ce urrmeaza a se achizitiona sunt indispensabile pentru functionarea activitatii medicale si asigurarea unor conditii optime de spitalizare pentru pacientii internati . Complexitatea contractului/acordului-cadru=redusa. Intrucat nu exista posibilitatea estimarii exacte a cantitatilor de produse, dar si alocarea resurselor financiare fiind intr-o oarecare masura variabila, se considera oportun incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 48 luni cu 5 operatori economici. Acordul-cadru de produse se incheie cu fiecare din cei cinci operatori economici declarati castigatori (in conditiile in care exista cinci operatori economici). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 20 zile, conform art. 160 din Legea 98 /2016. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare, in a 12-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 160 din Legea 98 /2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Interne Kennung: 8615184_2026_PAAPD1631664
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111900 Sauerstoff
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Oxigen medicinal lichefiat si chirie instalatie stocare oxigen medicinal lichefiat
Beschreibung: conform caietului de sarcini Produsele ce urrmeaza a se achizitiona sunt indispensabile pentru functionarea activitatii medicale si asigurarea unor conditii optime de spitalizare pentru pacientii internati in IBCV IASI Complexitatea acordului-cadru=redusa. Intrucat nu exista posibilitatea estimarii exacte a cantitatilor de produse, dar si alocarea resurselor financiare fiind intr-o oarecare masura variabila, se considera oportun incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 48 luni cu doi operatori economici. Acordul- cadru de produse se incheie cu fiecare din cei doi operatori economici declarati castigatori (in conditiile in care exista doi operatori economici).
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Oxigen medicinal comprimat in butelii transportabile de 5 litri si 50lcu reductor si chirie butelii oxigen
Beschreibung: CONFORM CAIET DE SARCINI Produsele ce urrmeaza a se achizitiona sunt indispensabile pentru functionarea activitatii medicale si asigurarea unor conditii optime de spitalizare pentru pacientii internati in IBCV IASI Complexitatea acordului-cadru=redusa. Intrucat nu exista posibilitatea estimarii exacte a cantitatilor de produse, dar si alocarea resurselor financiare fiind intr-o oarecare masura variabila, se considera oportun incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 48 luni cu doi operatori economici. Acordul- cadru de produse se incheie cu fiecare din cei doi operatori economici declarati castigatori (in conditiile in care exista doi operatori economici).
Interne Kennung: 2