558210-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen – "Servicii de asigurare auto, de raspundere civila RCA și asigurare facultativă CASCO" - Lot 1 - Serv. Asigurare raspundere civila RCA si Lot 2 – Serv. Asigurare facultativa CASCO
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Servicii de asigurare auto, de raspundere civila RCA și asigurare facultativă CASCO" - Lot 1 - Serv. Asigurare raspundere civila RCA si Lot 2 – Serv. Asigurare facultativa CASCO
Beschreibung: Incheierea unui Acord cadru de prestari servicii "Servicii de asigurare de raspundere civila auto RCA si asigurare facultativa CASCO"- Lot 1 - Serv. Asigurare RCA si Lot 2 – Serv. Asigurare CASCO pentru DEER SA ( zonele Transilvania Sud, Muntenia Nord si Transilvania Nord) conf. specificatiilor tehnice din caietul de sarcini. Numǎrul de zile pȃnǎ la care potențialii ofertanți pot solicita clarificǎri referitoare la documentația de atribuire, ȋnainte de data limitǎ de depunere a ofertei este 20. Entitatea contractantǎ va rǎspunde tuturor solicitǎrilor de clarificǎri sau informațiilor suplimentare în a 11-a zi ȋnainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit mai sus.
Interne Kennung: RO14476722- PAAS 2026 Servicii;cap. 2 poz.62
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - Serv. Asigurare RCA
Beschreibung: Lot 1 - Serv. Asigurare RCA Val. min.AC =1.722.418,41 lei si Val. max.AC = 2.295.635,47 lei; Valoarea celui mai mare contract subsecvent Lot 1 = 1.700.00,00 lei Primul contract subsecvent se va atribui dupa incheierea acordului cadru pentru fiecare zona in parte (MN, TS, TN). - frecventa maximă a contractelor subsecvente Lot 1 : 3 / 3 luni ; - numar minim si maxim de CS estimate a se incheia Lot zona/ 3 ÷ 5 / zona ; Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru/lot
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Servicii asigurare facultativă CASCO
Beschreibung: LOT 2 - Servicii asigurare facultativă CASCO; Valoarea estimata fara TVA: Val. min.AC= 85.998,08 lei si Val. max. AC = 742.870,85 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 85.900,00 lei fara TVA Primul contract subsecvent se va atribui dupa incheierea acordului cadru pentru fiecare zona in parte (MN, TS, TN). - frecventa maximă a contractelor subsecvente /Lot 2 : 3 / 3 luni ; - numar minim si maxim de CS estimate a se incheia Lot zona/ 3 ÷ 5 / zona
Interne Kennung: 2