558293-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Furnizare de produse agroalimentare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare de produse agroalimentare
Beschreibung: Obiectul acordului cadru il constituie furnizarea de produse agroalimentare .Procedura de achizitie publica se va finaliza prin incheierea a 7 acorduri- cadru de furnizare cu maxim 3 operatori economici/acord cadru, pentru perioada de 36 de luni de la data semnarii acordului cadru. Descrierea detaliata a caracteristicilor tehnice ale produselor si cantitatilor solicitate se regasesc in caietul de sarcini - parte a documentatiei de atribuire. Atribuirea contractelor subsecvente se va realiza cu respectarea elementelor / conditiilor prevazute in acordul-cadru. Valoarea estimata a acordului - cadru pentru fiecare lot este prevazuta in descrierea loturilor, in cadrul prezentei documentatii de atribuire. Valoarea estimata a contractului subsecvent pentru fiecare lot este prevazuta in descrierea loturilor, in cadrul prezentei documentatii de atribuire. Cantitatile maxime si minime aferente fiecarui lot/acord cadru sunt conform anexei din caietul de sarcini. Cantitatea ce se preconizeaza a fi achizitionata pe parcursul acordului-cadru si specificata in documentatia de atribuire va fi achizitionata in functie de existenta fondurilor alocate cu aceasta destinatie si de necesitatile autoritatii contractante. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale fiecarui lot al acordului cadru sunt conform anexei din caietul de sarcini. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Freceventa estimata de atribuire a contractelor subsecvente este urmatoarea: aproximativ 4 contracte subsecvente/an bugetar , respectiv aproximativ 13 contracte subsecvente , in functie de alocatia bugetara a institutiei. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este de 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4443256_2026_1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produse de origine animala, carne si produse din carne
Beschreibung: Produse de origine animala, carne si produse din carne
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier, 15111100 Rindfleisch, 15112000 Geflügel, 15113000 Schweinefleisch, 15131120 Wurstwaren, 15131130 Würste
Los: LOT-0002
Titel: Peste
Beschreibung: peste
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15119600 Fischfleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
Los: LOT-0003
Titel: Paine
Beschreibung: de baza: U.M. 01932 Brasov, localitatea BRASOV str. Mihai Viteazul nr. 160. jud. Brasov de rezerva: U.M. 01932 Brasov, localitatea Tarlungeni, str. Mihai Eminescu nr. 1 , jud. Brasov
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0004
Titel: Lapte si produse din lapte
Beschreibung: lapte si produse din lapte
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511210 UHT-Milch, 15512000 Rahm, 15540000 Käse, 15542300 Feta, 15550000 Verschiedene Molkereierzeugnisse, 15551300 Joghurt
Los: LOT-0005
Titel: radacinoase, legume proaspete si fructe proaspete
Beschreibung: radacinoase, legume proaspete si fructe proaspete
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221110 Wurzelgemüse, 03221112 Karotten, 03221113 Zwiebeln, 03221260 Pilze, 03221400 Kohlgemüse, 03222200 Zitrusfrüchte, 03222210 Zitronen, 15310000 Kartoffeln und Kartoffelerzeugnisse/Erdäpfel und Erdäpfelerzeugnisse, 15331100 Frisches oder tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0006
Titel: Diverse produse alimentare si produse uscate ambalate
Beschreibung: diverse produse alimentare si produse uscate ambalate
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03211900 Getreideerzeugnisse, 03221210 Bohnen, 03222115 Rosinen, 03222400 Oliven, 15131310 Pastete, 15235000 Fischkonserven, 15332000 Verarbeitungserzeugnisse aus Obst und Nüssen, 15332290 Konfitüren, 15411110 Olivenöl, 15545000 Streichkäse, 15611000 Geschälter Reis, 15612100 Weizenmehl, 15612210 Maismehl, 15613310 Zubereitete Frühstückszerealien, 15625000 Grieß, 15821200 Süßes Gebäck, 15831600 Honig, 15833000 Zuckererzeugnisse, 15840000 Kakao; Schokolade und Süßwaren, 15841000 Kakao, 15842100 Schokolade, 15850000 Teigwaren, 15863000 Tee, 15871000 Essig; Soßen; Gewürzmischungen; Senfmehl; zubereiteter Senf, 15871230 Tomatenketchup/Paradeiserketchup, 15871250 Senf, 15871270 Gewürzmischungen, 15872100 Pfeffer, 15897200 Nahrungsmittelkonserven, 15898000 Hefe
Los: LOT-0007
Titel: Bauturi
Beschreibung: apa minerala carbogazoasa , apa minerala necarbogazificata, bauturi racaritoare, bere, cafea, sucuri naturale, vin
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15981000 Mineralwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15321000 Fruchtsäfte, 15861000 Kaffee, 15930000 Weine, 15961000 Bier