558327-2026 - Ergebnis
Rumänien – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Servicii de evaluare de securitate cibernetica pentru migrarea unor Aplicații în Cloud-ul Privat Guvernamental al României
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de evaluare de securitate cibernetica pentru migrarea unor Aplicații în Cloud-ul Privat Guvernamental al României
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de servicii de evaluare de securitate cibernetică pentru migrarea Aplicațiilor de servicii digitale guvernamentale către soluții de tip IaaS/ PaaS, în Cloud-ul Privat Guvernamental (CPG) al României. Detalii complete privind serviciile ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul Acordului-Cadru ce va fi atribuit de Autoritatea Contractantă, este de a stabili un mecanism rapid și eficient pentru încheierea de Contracte Subsecvente pentru prestarea (achiziționarea) de servicii de evaluare de securitate cibernetică conform nevoilor acesteia și în limita bugetului alocat cu această destinație. Valoarea totală estimată: Între 31.555.309,10 RON fără TVA și 123.707.500,00 RON fără TVA. Valoarea minimă totală estimată asociată cantităților minime estimate este 31.555.309,10 RON , fără TVA. Valoarea maximă totală asociată cantităților maxime este de 123.707.500,00 RON, fără TVA. Valoarea estimată a Acordului-Cadru este exprimată ca interval. Valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent este de: 3.082.790,90 RON fără TVA (aferentă unui număr estimat de 13 rapoarte de evaluare / testare reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru o aplicație de complexitate foarte ridicată). Cantitățile estimate minime și maxime sunt precizate la paragraful II.2. Orice Operator Economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare cu privire la Documentația de atribuire. Numărul de zile înainte de termenul limită pentru depunerea Ofertelor până când Operatorii Economici pot solicita clarificări este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă prin SEAP (www.e-licitatie.ro), după ce Operatorul Economic se va înscrie la procedura de atribuire Autoritatea Contractantă va răspunde (prin intermediul răspunsului consolidat) în mod clar și complet la toate Solicitările de clarificări și la toate solicitările de informații suplimentare primite de la Operatorii Economici interesați cel târziu în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a Ofertelor.
Interne Kennung: 42283735/2025/2 – I2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de servicii de evaluare de securitate cibernetică pentru asigurarea securității și integrității datelor și a infrastructurii informatice aferente Aplicațiilor aparținând Instituțiilor Beneficiare identificate în Anexa 2 la H.G. nr. 112/2023, ce urmează a fi migrate în CPG (pre migrare, post migrare cât și pe perioada migrării). Detalii complete privind serviciile ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul semnării Acordului-Cadru este stabilirea termenilor și condițiilor, precum și a prețurilor unitare, în vederea creării cadrului ce permite Autorității Contractante să contracteze, în funcție de necesitățile concrete, prestarea de servicii ce fac obiectul Acordului-Cadru. Estimarea cantităților minime și maxime aferente Acordului-Cadru: ‒ Cantitățile minime estimate ale Acordului-Cadru sunt: de 321 rapoarte de testare/evaluare reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru un număr de 30 de Aplicații; ‒ Cantitățile maxime estimate ale Acordului-Cadru sunt de: 1408 rapoarte de evaluare / testare reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru un număr de 136 de Aplicații; Estimarea cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent atribuit pe baza Acordului-Cadru: ‒ Cantitatea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent este de: 13 rapoarte de evaluare/testare reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru o aplicație de complexitate foarte ridicată. ‒ Cantitatea estimată a celui mai mic Contract Subsecvent este de: 10 rapoarte de evaluare/testare reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru o aplicație de complexitate redusă. Valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent este de: 3.082.790,90 RON fără TVA (pentru un număr estimat de 13 rapoarte de evaluare / testare reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru o aplicație de complexitate foarte ridicată). Valoarea estimată a celui mai mic Contract Subsecvent este de: 460.167,16 RON fără TVA (pentru un număr estimat de 10 rapoarte de evaluare / testare reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru o aplicație de complexitate redusă). INFORMATII SUPLIMENTARE PENTRU SECTIUNEA II.2.6 VALOAREA TOTALA ESTIMATA Valoarea minimă estimată asociată cantităților minime estimate este 31.555.309,10 RON, fără TVA (aferentă unei cantități estimate de servicii exprimată în rapoarte de testare/evaluare) de 321 rapoarte reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru un număr de 30 de Aplicații. Valoarea maximă estimată asociată cantităților maxime este de 123.707.500.00 RON, fără TVA (aferentă unei cantități estimate de servicii exprimată în rapoarte de testare/evaluare) de 1408 rapoarte reprezentând prestarea serviciilor de evaluare de securitate cibernetică pentru un număr de 136 de Aplicații. Valoarea estimată a Acordului-Cadru este exprimată ca interval.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72500000 Datenverarbeitungsdienste, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern