2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa metropolitalnej drogi rowerowej (Velostrady nr 7) połączenie Sosnowiec Dąbrowa Górnicza na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza.
Beschreibung: I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA A. Zakres zadania obejmuje: Zaprojektowanie i wybudowanie dwukierunkowej drogi rowerowej o szer. 4m i dł. ok. 800m na terenie Dąbrowy Górniczej, od granicy z miastem Będzin do skrzyżowania z ul. Legionów Polskich. Powyższy odcinek, zlokalizowany w ciągu ul. Grynia (zachodnia strona), stanowić będzie rowerowe połączenie istniejącej infrastruktury rowerowej na terenie Dąbrowy Górniczej z miastami Będzin i Sosnowiec. B. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do: opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień, opinii, warunków, dokumentów, opracowań, map, ekspertyz wymaganych prawem i koniecznych do prawidłowego sporządzenia dokumentacji projektowej, uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, rozbiórkę, uzyskanie decyzji ZRID, uzyskania braku sprzeciwu do zgłoszenia budowy – w zależności od tego, które z nich będzie wymagane przepisami obowiązującego prawa, sprawowania nadzoru autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, budowy drogi rowerowej objętej przedmiotem zamówienia, uzyskania pozwolenia na użytkowanie i /lub przyjęcie zawiadomienia o zakończeniu robót, jeśli ich uzyskanie będzie konieczne. C. Zamówienie będzie realizowane na podstawie: 1) specyfikacji warunków zamówienia, 2) postanowień zawartych w treści przyszłej umowy, 3) przedmiaru robót, 4) Programu Funkcjonalno-Użytkowego. D. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z: 1) Ustawą Prawo budowlane, 2) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów technicznobudowlanych dotyczących dróg publicznych, 3) Standardami i wytycznymi kształtowania infrastruktury rowerowej GZM (aktualnymi na dzień opracowania dokumentacji projektowej) w tym dodatkowymi wytycznymi ze strony Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii: 1. Oświetlenie Velostrady GZM: oświetlenie Velostrady nr 7 należy zaprojektować z systemem sterowania pozwalającym na zdalną zmianę natężenia światła, do jego całkowitego wyłączenia. System sterowania powinien umożliwiać sterowanie pojedynczymi oprawami i grupami opraw, zdalnie z siedziby Zamawiającego. Należy zapewnić także funkcję sterowania oświetleniem pozwalającą na jego automatyczne uruchamianie według nastaw dowolnie konfigurowanych przez Zamawiającego, oprawy należy wyposażyć w czujniki ruchu dla zapewnienia funkcji nadążnego sterowania oświetleniem; częstość rozmieszczenia czujników uzgodnić z Zamawiającym; powinna ona pozwalać na spełnienie założeń wynikających z wymagań technicznych dla Velostrad GZM – prędkości projektowanej. w warunkach dla systemu sterowania oświetleniem należy przewidzieć wszystkie elementy systemu sterowania oświetleniem pozwalające na jego co najmniej 10 letnie użytkowanie. przejścia i przejazdy rowerowe należy wyposażyć w dedykowane oświetlenie oświetlające strefę oczekiwania, najazdu i przejście lub przejazd, oświetlenie zaprojektować w sposób ograniczający zjawisko zaśmiecania światłem. 2. Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR): z uwagi na ograniczenia terenowe należy ustalić z Gminą Będzin lokalizację MOR do projektowania MOR należy zastosować wytyczne zawarte w „Standardach i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej” GZM 09/2022, określonych w załączniku nr 11 do SWZ, z uwzględnieniem przepisów prawa o ruchu drogowym, ustalającym limit rowerzystów poruszających się w grupie do 15 osób w celu ujednolicenia MOR dla Velostrad GZM, Wykonawca uzgodni projekt MOR z GZM, należy projektować MOR z zachowaniem odległości od Velostrady, która zapewnia wjazd i wyjazd z MOR bez tworzenia się zatorów na Velostradzie; wjazd na MOR zaprojektować odpowiednio szeroki. 3. Oznakowanie prowadzenia trasy rowerowej: należy wdrożyć system identyfikacji wizualnej dla Velostrad GZM opracowany przez GZM obejmujący” 1) instalację przynajmniej 2 kompletów oznakowania pionowego, gdzie komplet obejmuje: słupek z kierunkowskazami i mapkę ze schematycznym przebiegiem trasy oraz 2) instalację 1 szt. tablicy „historycznej” dot. historii miejsca przez które przebiega Velostrada GZM o wymiarze maksymalnym 240 cm x 120 cm zgodną z założeniami GZM; GZM dostarczy wzorcowe projekty składające się na system MSI Velostrad GZM. należy zaprojektować oznakowanie prowadzenia trasy rowerowej za pomocą znaków z grupy R, określonych w obwieszczeniu Ministra Infrastruktury oraz Ministra Spraw wewnętrznych i Administracji z dnia 22 stycznia 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych, Wykonawca zaprojektuje i wdroży w terenie znaki w odległościach wymaganych w „Standardach i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej” GZM 09/2022 r., rozdział 6 Oznakowanie tras rowerowych oraz miejsca obsługi rowerzystów, określonych w załączniku nr 11 do SWZ. należy ustalić z Zamawiającym i GZM miejsca wymagające oznakowania punktów zainteresowania na trasie rowerowej i poza nią, i w oparciu o to uzgodnienie zaprojektować i wdrożyć oznakowanie, należy ustalić z Zamawiającym i GZM powiązanie oznakowania Velostrady nr 6 z lokalnymi i regionalnymi drogami i trasami rowerowymi, co należy odzwierciedlić w oznakowaniu prowadzenia trasy, w celu zapewnienia spójności oznakowania z grupy znaków R, dla różnych odcinków Velostrad GZM, należy uzgodnić oznakowanie prowadzenia trasy rowerowej z GZM. (...) Całość zapisów w Rozdziale II SWZ. II. Zgodnie z art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 355517-2026
Vorherige Bekanntmachung: 409049-2026
Interne Kennung: ZP.WID.27.1.4.29.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233162 Bau von Fahrradwegen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ZP.WID.271.4.29.2026