558398-2026 - Wettbewerb
Polen – Holzgewinnung – Wycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026 – 2029 w podziale na części.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026 – 2029 w podziale na części.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wycinka krzewów w tym: samosiejek, odrostów drzew z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w podziale na części: Część 1 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Bytowie Część 2 - Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnicach Część 3 - Rejon Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Część 4 - Rejon Dróg Wojewódzkich w Kartuzach Część 5 - Rejon Dróg Wojewódzkich w Lęborku Część 6 - Rejon Dróg Wojewódzkich w Pucku Część 7 - Rejon Dróg Wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim Część 8 - Rejon Dróg Wojewódzkich w Sztumie
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 23 czerwca 1964 r. Kodeks cywilny, ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp). 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 3. W postępowaniu stosuje się procedurę określoną przepisem art. 139 ustawy Pzp. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania wskutek zaistnienia okoliczności wymienionych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. 5. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia w pkt 2.1.6 oraz 5.1.9 wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) oraz informację w zakresie certyfikacji wykonawców, znajdują się w pkt 8 Instrukcji dla Wykonawców (IDW) – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 6.Opis sposobu przygotowania oferty został określony w pkt 10 IDW. 7. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w pkt 11 IDW. 8. Pkt 22 IDW zawiera postanowienia dodatkowe, w tym m.in.wskazuje dokumenty jakie Zamawiającemu przed podpisaniem umowy ma przedłożyć Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana oraz klauzulę informacyjną z art. 13 RODO. 9.Zamawiający, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 10. Wymagania w odniesieniu do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zawarte w pkt 7.7 IDW. 11. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w pkt 16 IDW. 12. Wymagania w odniesieniu do wykonawców polegających na zasobach innych podmiotów zostały określone w pkt 7.6 IDW. 13. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100 % wartości netto zamówienia podstawowego (dotyczy każdej części) w zakresie wykonania tego samego asortymentu usług, co w przedmiotowym postępowaniu. Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: 1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe, 2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego, 3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania, 4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w pkt 3) powyżej, będą zgodne z istotnymi postanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego. 14.Warunki realizacji umowy zostały określone w Rozdziale IV SWZ Opis przedmiotu zamówienia i Rozdziale V SWZ – Wzór umowy. 15. Zasady dot. zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w pkt 21 IDW. 16. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w części:1, 6 i 7. Wartość szacunkowa zamówienia wskazana w pkt 2.1.3 i w LOT 0001 LOT 0008 niniejszego ogłoszenia uwzględnia wartość zamówień podobnych i maksymalnego zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego. 17. Termin realizacji umowy, o którym mowa w pkt 5.1.3 - od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od 15.10.2026 r do dnia 28.02.2029 r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Bytowie
BeschreibungWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w część 1 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Bytowie
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM - część 1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnicach
BeschreibungWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w część 2 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnicach
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM - część 2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
BeschreibungWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w część 3 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM - część 3
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Kartuzach
BeschreibungWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w część 4– Rejon Dróg Wojewódzkich w Kartuzach
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM - część 4
LosLOT-0005
TitelCzęść 5 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Lęborku
BeschreibungWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w część 5 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Lęborku
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM - część 5
LosLOT-0006
TitelCzęść 6 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Pucku
BeschreibungWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w część 6 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Pucku
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM - część 6
LosLOT-0007
TitelCzęść 7 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim
BeschreibungWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w część 7 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM - część 7
LosLOT-0008
TitelCzęść 8 – Rejon Dróg Wojewódzkich w Sztumie
BeschreibungWycinka krzewów z pasów drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2026-2029 w część 8– Rejon Dróg Wojewódzkich w Sztumie
Interne Kennung58/WZP/2026/PN/WUDiM - część 8