See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af delaftale 1 og 4 – Rammeaftale om udførelse af service, eftersyn og reparationer af kørende maskine
Beschreibung: AffaldPlus genudbyder en rammeaftale vedrørende service, eftersyn og reparation af kørende maskinel, som anvendes i den daglige drift. For at sikre en effektiv og driftssikker håndtering og behandling af affald og materialer på disse faciliteter har AffaldPlus behov for en kompetent og pålidelig leverandør, der kan levere de nødvendige ydelser i forbindelse med vedligeholdelse og reparation af selskabets kørende maskinel. I AffaldPlus anvendes kørende maskiner til den effektive håndtering og behandling af affald . For at sikre overholdelse af gældende sikkerhedsstandarder samt driftsmæssig stabilitet skal det pågældende maskinel underlægges løbende vedligeholdelse. Leverandøren skal udføre følgende: - Service af kørende maskinel - Eftersyn af kørende maskinel - Reparationer efter behov på baggrund af AffaldPlus’ tilkald
Interne Kennung: 2025/8
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud med delaftaler: delaftale 1 og delaftale 4.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1
Beschreibung: Delaftalen vedrører service, eftersyn og reparationer af følgende typer maskiner: Rendegravere, gummihjulsgravere og minilæssere
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option på at forlænge 2 x 1 år.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 4
Beschreibung: Delaftalen vedrører service, eftersyn og reparationer af følgende typer maskiner: Trucks og el-stablere
Interne Kennung: 2
Beschreibung der Optionen: Option på at forlænge 2 x 1 år