2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud vedr. rammeaftale om levering af vikarer til Kredsløb
Beschreibung: Kredsløb A/S (herefter kaldet Kredsløb, Udbyder eller Ordregiver) ønsker at indgå en ikke-eksklusiv rammeaftale om levering af vikarydelser med 1 leverandør (herefter kaldet Leverandør eller Ansøger) til Kredsløb. Kredsløb er ikke forpligtet til at anvende den udbudte rammeaftale i forbindelse med indkøb af vikarydelser.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til udbudslovens afsnit III (light-regimet). Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud. De til enhver tid gældende love, bekendtgørelser, myndighedskrav og regler finder desuden anvendelse for nærværende udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79600000 Personaleinstellung, 79610000 Stellenvermittlung, 79620000 Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte, 79623000 Überlassung von kaufmännischen oder industriellen Arbeitskräften, 79630000 Dienstleistungen im Personalwesen, außer Stellenvermittlung und Ausleih von Arbeitnehmern
5. Los
Los: LOT-0000