558596-2026 - Ergebnis
Rumänien – Putzmittel – ACORD CADRU DE FURNIZARE PRODUSE DE CURATENIE SI IGIENA
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU DE FURNIZARE PRODUSE DE CURATENIE SI IGIENA
Beschreibung: Prezenta documentatie de atribuire contine cerintele, criteriile, regulile si informatiile necesare pentru a asigura potentialilor ofertanti o informare completa, corecta si explicita cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire a acordului-cadru avand ca obiect achizitia de PRODUSE DE CURATENIE SI IGIENA. În cadrul acestei proceduri de atribuire a acordului-cadru, beneficiarii achiziției și semnatarii acordului-cadru sunt mai multe autorități contractante care, în baza art. 44 din Legea nr. 98/2016 realizează în comun prezenta achiziție, autoritatea contractantă care este mandatată să organizeze prezenta procedură de atribuire fiind Direcția Generală de Administrare a Unităților de Învățământ, a Sportului și Culturii Sector 4 (DGAUISC Sector 4), și în continuare prin Autoritate Contractantă se va înțelege oricare dintre autoritățile contractante beneficiare/semnatare ale acordului-cadru. Autoritățile contractante care se asociază pentru realizarea prezentei achiziții în comun sunt: - Direcția Generală de Administrare a Unităților de Învățământ, a Sportului și Culturii Sector 4 (denumită în continuare ‘’DGAUISC S4’’), - Sectorul 4 al Municipiului București, - DIRECȚIA GENERALĂ DE EVIDENȚĂ A PERSOANELOR SECTOR 4; - DIRECŢIA GENERALĂ DE ASISTENŢĂ SOCIALĂ ȘI PROTECŢIA COPILULUI SECTOR 4; - DIRECŢIA GENERALĂ DE IMPOZITE ȘI TAXE LOCALE SECTOR 4; - DIRECŢIA DE MOBILITATE URBANĂ SECTOR 4; - Creșa ”Micii Magicieni”. Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea de produse de curățenie și igienă – Lot 1 Soluţii şi accesorii soluţii și Lot 2 Non-soluţii şi accesorii soluţii. În vederea bunei desfăşurari a activităţii Direcției Generale de Administrare a Unităților de Învățământ, a Sportului și Culturii Sector 4, a Sectorului 4 al Municipiului Bucuresti şi a instituţiilor subordonate vor fi achiziționate produse de curăţenie şi igienă. Astfel, se va asigura constant, suportul necesar de produse de curățenie şi igienă pentru activităţile specifice ale personalului din instituţiile publice aflate în subordinea Sectorului 4 al Municipiului București. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire. In masura in care solicitarile de clarificare sunt primite cu cel putin 18 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor acestor solicitari de clarificare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 38248861/2024/05
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39831240 Putzmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot I: Soluţii şi accesorii soluţii
Beschreibung: Autoritatea contractantă a optat pentru încheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 36 de luni. Produsele vor fi livrate in Sectorul 4 Bucuresti sau la sediile autoritatilor contractante asociate pentru organizarea prezentei proceduri de atribuire. Descrierea caracteristicilor produselor ce fac obiectul prezentei proceduri se regaseste la nivelul caietului de sarcini SI IN ANEXELE ACESTUIA, atasate anuntului de participare. Estimari ale cantitatilor minime si maxime ce pot face obiectul acordului-cadru/contractului subsecvent se regasesc in anexele caietului de sarcini. Valoare maxima Acord-cadru LOT 1: 26.768.714,76 lei Valoarea celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 1: 1.142.721,50 lei Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24455000 Desinfektionsmittel, 39831200 Detergenzien
Los: LOT-0002
Titel: Lot II: Non-soluţii şi accesorii soluţii
Beschreibung: Autoritatea contractantă a optat pentru încheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 36 de luni. Produsele vor fi livrate in sectorul 4 Bucuresti sau la sediile autoritatilor contractante asociate pentru organizarea prezentei proceduri de atribuire. Descrierea caracteristicilor produselor ce fac obiectul prezentei proceduri se regaseste la nivelul caietului de sarcini SI IN ANEXELE ACESTUIA, atasate anuntului de participare. Estimari ale cantitatilor minime si maxime ce pot face obiectul acordului-cadru/contractului subsecvent se regasesc in anexele caietului de sarcini. Valoare maxima Acord-cadru LOT 2: 9.522.654,93 lei Valoarea celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 2: 402.649,07 LEI Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen, 33760000 Toilettenpapier, Taschentücher, Handtücher und Servietten