2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodu ciężarowego trzyosiowego, napędzanego gazem ziemnym CNG, z zabudową śmieciarki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu ciężarowego trzyosiowego z zabudową śmieciarki do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza. Pojazd fabrycznie nowy wcześniej nierejestrowany, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku.
Vorherige Bekanntmachung: 480130-2025
Interne Kennung: ZP7/2025/PN/BLZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art 63 ust. 1
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ). SWZ zawiera informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (opis procedury), warunków udziału w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców oraz wzór umowy. 2. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl/pn/mwio_grudziadz (dalej), jako "Platforma") pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/ mwio_grudziadz. 3. Postępowanie prowadzone jest dla wartości zamówienia równej lub przekraczającej próg unijny, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiając najpierw dokona badania i oceny ofert, a następowanie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu ciężarowego trzyosiowego z zabudową śmieciarki do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza. 1)Wymagania podstawowe dotyczące pojazdu Pojazd fabrycznie nowy wcześniej nierejestrowany, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku. 2)Podwozie a)Techniczna dopuszczalna masa całkowita min. 26 500 kg, b)Tempomat, c)Układ kierowniczy lewostronny, z blokadą i immobiliserem lub bez immobilisera, d)Dwa przyłącza do tankowania gazu CNG (NGV1 + NGV2). 3)Silnik a)norma emisji spalin Euro 6, b)moc silnika min. 315 kM, c)ogranicznik prędkości do 85 km/h, d)poziom hałasu – zgodnie z normą UE do 80 dB, e)urządzenie rozruchowe silnika. 4)Rama a)rozstaw osi dopasowany do zabudowy w przedziale 3 750 – 4 050 mm, b)belka przeciwnajazdowa przednia, c)boczne osłony przeciwnajazdowe. 5)Skrzynia biegów a)w pełni automatyczna lub zautomatyzowana, bez pedału sprzęgła, b)oprogramowanie skrzyni biegów przeznaczone dla pojazdów typu śmieciarka. 6)Przystawka odbioru mocy odsilnikowa, przeznaczona do pracy ciągłej. 7)Układ hamulcowy a)hamulce tarczowe z przodu i z tyłu, b)układ hamulcowy wyposażony w ABS, ASR, ESP, c)hamulec przystankowy do pojazdu do zbierania odpadów z ograniczeniem cofania. 8)Zawieszenie a)oś przednia paraboliczna o dopuszczalnym obciążeniu min. 7 500 kg, b)nośność tylnego wózka min 18 800 kg, c)oś wleczona, hydraulicznie skrętna, d)blokada mechanizmu różnicowego, e)stabilizator osi przedniej i tylnych, f)tylne zawieszenie pneumatyczne (małe miechy). 9)Koła i opony a)opony min 315/80 R 22,5, b)koło zapasowe. 10)Kabina: a)dzienna, 3 osobowa, fotel środkowy przystosowany do „wygodnego siedzenia” na odpowiednim podwyższeniu, z miejscem na nogi, b)zawieszenie kabiny pneumatyczne, c)przedłużona o przestrzeń za fotelami min. 250 mm umożliwiająca przechowanie wyposażenia i ubrań, d)lewostronny układ kierowniczy, e)kolor kabiny RAL 9010 (biały), f)koło kierownicy regulowane w dwóch płaszczyznach, g)osuszacz powietrza podgrzewany, h)klimatyzacja, i)lusterka wsteczne ogrzewane i elektrycznie sterowane, j)lusterko krawężnikowe prawe ogrzewane lub nieogrzewane i sterowane elektronicznie lub ręcznie, k)lusterko przednie po stronie pasażera „dojazdowe” ogrzewane lub nieogrzewane i sterowane elektronicznie lub ręcznie, l)multimedialne radio z funkcją bluetooth, m)2 głośniki, n)CB Radio wraz z anteną, o)tachograf cyfrowy z legalizacją, p)centralny zamek z pilotem (min 2 szt.), q)szyba przednia przyciemniana ze szkła zespolonego, podgrzewana, r)dach otwierany mechanicznie, s)elektroniczne podnośniki szyb drzwiowych, t)dodatkowe dywaniki z gumy na podłogę dla kierowcy i pasażerów (również miejsce na środku), u)2 lampy błyskowe ostrzegawcze LED na kabinie, v)system rozpoznawania znaków drogowych, w)wykrywanie niechronionych użytkowników dróg – przód, bok i tył. 11)Zbiornik gazu a)stalowy lub aluminiowy zbiornik, b)łączna pojemność zbiornika lub zbiorników gazu min. 120 kg, 12)Wyposażanie elektryczne: a)akumulatory standardowe minimum 220 Ah – 2 szt. 13)Wyposażenie dodatkowe: a)fartuchy przeciwbłotne przednie, b)błotniki z tworzywa sztucznego 3 częściowego z chlapaczami, c)apteczka, d)trójkąt ostrzegawczy, e)lampa ostrzegawcza, f)2 kliny pod koła, g)gaśnica min. 5 kg, zalegalizowana w Polsce, zamontowana na wieszaku wewnątrz kabiny, h)przewód do pompowania kół z zaworem umożliwiającym jego podłączenie do instalacji podwozia, oraz przewód z uchwytem do przedmuchiwania suchych nieczystości, i)skrzynka narzędziowa i zbiornik na wodę do mycia rąk wraz z dozownikiem mydła zamocowana przy ramie na zewnątrz kabiny, j)komplet pokrowców na siedzenia, k)system rozpoznawania znaków drogowych, l)wykrywanie niechronionych użytkowników dróg – przód, bok i tył, m)system ostrzegania przed kolizją z przodu z awaryjnym hamowaniem, n)układ monitorowania pasa ruchu. 14)Zabudowa a)fabrycznie nowa, wyprodukowana nie wcześniej niż w 2025 roku, b)skrzyniowa z urządzeniem załadowczym, tylnym c)pojemność skrzyni ładunkowej min. 21,0 m3 wraz z ze zintegrowanym zbiornikiem na odcieki o pojemności minimum 70 litrów, z zaworem rozmiar C i wężem spustowym, d)skrzynia ładunkowa wykonana w kształcie owalu, odporna na skręcanie, e)ściany boczne skrzyni ładunkowej gładkie, f)skrzynia ładunkowa posiadająca drzwi kontrolne na bocznej ścianie, g)objętość kosza zasypowego min. 1,6 m3, h)odwłok wykonany z blachy trudnościeralnej o grubości min. 7 mm, z czego wanna odwłoka wykonana z blachy o gr. min. 8 mm, (HARDOX 450) a ściany boczne odwłoka wykonane z blachy o gr. min. 6 mm, i)mechanizm zgniatania liniowo-pyłowy, czyli tzw. „szufladowy”, j)prowadnice płyty wypychającej umiejscowione na ścianach bocznych zabudowy, k)stopień zagęszczenia odpadów min. 1:6, l)możliwość zmiany ciśnienia (stopnia zagęszczenia) w układzie hydraulicznym, przełączenie w pulpicie w kabinie kierowcy na warianty surowców wtórnych (szkło, papier, bio oraz tworzywo) oraz zmieszane odpady komunalne, m)przystosowana do zbiórki odpadów szklanych eliminująca wypadanie zgromadzonych odpadów ze skrzyni do odwłoka, n)wrzutnik dostosowany do współpracy z pojemnikami od 120 l do 1 100 l, zgodnie z normą EN-840-1, 840-2, 840-3, o)automatyczna regulacja wysokości grzebienia, w momencie wykrycia obecności pojemnika w polu pracy, p)wrzutnik przykręcany do odwłoka zgodnie z normą PN-EN 1501-5 na drzwiach uchylnych, q)wrzutnik w pełni automatyczny – grzebień dzielony, r)możliwość niezależnej pracy wrzutnika (dwóch ładowaczy) z każdej strony przy pojemnikach dwukołowych, s)możliwość ręcznego zatrzymania ruchu pojemnika w dowolnym momencie cyklu, t)blokowanie pojemnika na grzebieniu wrzutnika, [...] Pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.