See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Eksploatacja (konserwacja, bieżące utrzymanie w sprawności) oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Niepołomice w okresie 2026-2027
Beschreibung: I. Świadczenie usług w zakresie infrastruktury oświetleniowej, zapewniające sprawność techniczną zgodnie z aktualnym poziomem wiedzy technicznej, należytą starannością oraz aktualnie obowiązującymi przepisami prawa na terenie Miasta i Gminy Niepołomice. II. Całodobowa obsługa umożliwiająca zgłaszanie reklamacji i informacji o nieprawidłowym działaniu sieci oświetleniowej przez 7 dni tygodnia i 24 godziny na dobę. III. Bezzwłoczne podejmowanie działań interwencyjnych w sytuacjach wyjątkowych takich jak: a) kolizja drogowa, w wyniku której uszkodzeniu uległa sieć oświetleniowa, b) stan sieci stwarzający zagrożenie dla otoczenia, c) niesprawność fragmentów infrastruktury oświetleniowej, stanowiących obszar zasilania stacji transformatorowej SN/0,4 kV, d) inne przypadki spowodowane np.: działaniem żywiołów oraz osób trzecich. IV. Usuwanie niesprawności punktów świetlnych w czasie od stwierdzenia przez Wykonawcę lub skutecznego zgłoszenia przez Zamawiającego, liczonym w sposób następujący: a) 120 godzin w dni powszednie tj. od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt, b) 120 godzin liczone od początku pierwszego dnia powszedniego po dniu ustawowo wolnym od pracy w przypadkach gdy usterka została zgłoszona (wykryta) w dniu poprzedzającym dzień wolny. V. Zawiadomienie Zamawiającego o awariach infrastruktury oświetleniowej, których usunięcie w terminach w/w określonych jest niemożliwe z przyczyn niezależnych od Wykonawcy. VI. Zgłaszanie Zamawiającemu o usunięciu niesprawności poprzez Jednostki Terenowe podległe Wykonawcy. Wymagania, o których mowa w art. 95 Pzp. 1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usług w szczególności: 1) prace konserwacyjne oraz prace związane z utrzymaniem w sprawności oświetlenia ulicznego 2. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy. 3.Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do zaproszenia do negocjacji . 4. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do zaproszenia do negocjacji 3) Miejsce wykonywania zamówienia: Miasto i Gmina Niepołomice
Interne Kennung: ZP.271.57.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
5. Los
Los: LOT-0001