558842-2026 - Ergebnis
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zakup i dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów wraz z systemem informacji pasażerskiej i systemem monitoringu wizyjnego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów wraz z systemem informacji pasażerskiej i systemem monitoringu wizyjnego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów wraz z systemem informacji pasażerskiej i systemem monitoringu wizyjnego”. Oferowane autobusy muszą być fabrycznie nowe - wyprodukowane nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed terminem realizacji dostawy oraz nieeksploatowane dotychczas. Oferowane systemy muszą być fabrycznie nowe. Zamawiający dopuszcza w postępowaniu udział wykonawców pochodzących z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”. Zamawiający na podstawie art. 16b ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, dopuszcza możliwość powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, o których mowa w art. 16a ustawy Pzp. Jednocześnie Zamawiający nie określa w odniesieniu do robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, warunków mniej korzystnych niż w stosunku do robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z państw , o których mowa w art. 16a ustawy Pzp. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia z unifikacją układu napędowego. Autobusy powinny być dostarczone do Zamawiającego po pierwszym przeglądzie wykonanym w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, wykonanym na koszt Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pojazdy spełniały co najmniej wymagania i warunki określone w poniższych normach i przepisach: Autobus musi spełniać wszystkie wymagania określone w Dziale III ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) oraz odpowiadać warunkom technicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.). 4.8 Oferowany autobus musi posiadać aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” wraz z załącznikami potwierdzające bezwarunkowe udzielenie homologacji, wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz. U. z 2023r. poz. 1651). Oferowany autobus musi spełniać wymagania Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie wymogów dotyczących homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, w odniesieniu do ich ogólnego bezpieczeństwa oraz ochrony osób znajdujących się w pojeździe i niechronionych uczestników ruchu drogowego, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 oraz uchylające rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 78/2009, (WE) nr 79/2009 i (WE) nr 661/2009 oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 631/2009, (UE) nr 406/2010, (UE) nr 672/2010, (UE) nr 1003/2010, (UE) nr 1005/2010, (UE) nr 1008/2010, (UE) nr 1009/2010, (UE) nr 19/2011, (UE) nr 109/2011, (UE) nr 458/2011, (UE) nr 65/2012, (UE) nr 130/2012, (UE) nr 347/2012, (UE) nr 351/2012, (UE) nr 1230/2012 i (UE) 2015/166 (Dz. Urz. UE.L 2019 Nr 325, str. 1 z późn. zm.);Oferowany autobus musi spełniać homologację potwierdzającą warunek niepalności wyposażenia przedziału pasażerskiego oraz kabiny kierowcy na podstawie Regulaminu z dnia 21 kwietnia 2015 r. Nr 118 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy techniczne dotyczące palności materiałów używanych w konstrukcji niektórych kategorii pojazdów samochodowych oraz ich odporności na działanie paliw lub smarów [2015/622] (Dz.U.UE.L.2015 Nr 102, str. 67 z późn. zm.). W sytuacji, gdy w okresie pomiędzy złożeniem przez Wykonawcę oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia realizacją umowy, nastąpi zmiana przepisów prawa w zakresie rejestracji, homologacji, sprzedaży lub wprowadzenia do użytku nowych autobusów (a także zespołów i podzespołów do tych autobusów), Wykonawca ten obowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem tychże zmian. W szczególności obowiązek ten dotyczy dostarczenia Zamawiającemu autobusów spełniających wymagania określone zgodnie z wyżej wymienionymi przepisami, jak również dokumentów umożliwiających zarejestrowanie tych autobusów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Oferowany autobus musi spełniać założenia określone w opracowaniu pn.: Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 (Załącznik nr 2 do OPZ pn.: „Standardy dostępności”).
Interne KennungIR.271.53.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup i dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów wraz z systemem informacji pasażerskiej i systemem monitoringu wizyjnego w ramach projektu pn. „Zrównoważony rozwój transportu publicznego w Gminie Wadowice”, nr FEMP.03.02-IZ.00-0239/24
Beschreibung1 Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów wraz z systemem informacji pasażerskiej i systemem monitoringu wizyjnego”. 2 Oferowane autobusy muszą być fabrycznie nowe - wyprodukowane nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed terminem realizacji dostawy oraz nieeksploatowane dotychczas. Oferowane systemy muszą być fabrycznie nowe. 3 Zamawiający dopuszcza w postępowaniu udział wykonawców pochodzących z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”. Zamawiający na podstawie art. 16b ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, dopuszcza możliwość powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, o których mowa w art. 16a ustawy Pzp. Jednocześnie Zamawiający nie określa w odniesieniu do robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, warunków mniej korzystnych niż w stosunku do robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z państw , o których mowa w art. 16a ustawy Pzp. 4 Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia z unifikacją układu napędowego. 5 Autobusy powinny być dostarczone do Zamawiającego po pierwszym przeglądzie wykonanym w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, wykonanym na koszt Wykonawcy. 6 Zamawiający wymaga, aby dostarczone pojazdy spełniały co najmniej wymagania i warunki określone w poniższych normach i przepisach: 7 Autobus musi spełniać wszystkie wymagania określone w Dziale III ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) oraz odpowiadać warunkom technicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.). 8 Oferowany autobus musi posiadać aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” wraz z załącznikami potwierdzające bezwarunkowe udzielenie homologacji, wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz. U. z 2023r. poz. 1651). 9 Oferowany autobus musi spełniać wymagania Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie wymogów dotyczących homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, w odniesieniu do ich ogólnego bezpieczeństwa oraz ochrony osób znajdujących się w pojeździe i niechronionych uczestników ruchu drogowego, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 oraz uchylające rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 78/2009, (WE) nr 79/2009 i (WE) nr 661/2009 oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 631/2009, (UE) nr 406/2010, (UE) nr 672/2010, (UE) nr 1003/2010, (UE) nr 1005/2010, (UE) nr 1008/2010, (UE) nr 1009/2010, (UE) nr 19/2011, (UE) nr 109/2011, (UE) nr 458/2011, (UE) nr 65/2012, (UE) nr 130/2012, (UE) nr 347/2012, (UE) nr 351/2012, (UE) nr 1230/2012 i (UE) 2015/166 (Dz.Urz.UE.L 2019 Nr 325, str. 1 z późn. zm.); 10 Oferowany autobus musi spełniać homologację potwierdzającą warunek niepalności wyposażenia przedziału pasażerskiego oraz kabiny kierowcy na podstawie Regulaminu z dnia 21 kwietnia 2015 r. Nr 118 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy techniczne dotyczące palności materiałów używanych w konstrukcji niektórych kategorii pojazdów samochodowych oraz ich odporności na działanie paliw lub smarów [2015/622] (Dz.U.UE.L.2015 Nr 102, str. 67 z późn. zm.). 11 W sytuacji, gdy w okresie pomiędzy złożeniem przez Wykonawcę oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia realizacją umowy, nastąpi zmiana przepisów prawa w zakresie rejestracji, homologacji, sprzedaży lub wprowadzenia do użytku nowych autobusów (a także zespołów i podzespołów do tych autobusów), Wykonawca ten obowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem tychże zmian. W szczególności obowiązek ten dotyczy dostarczenia Zamawiającemu autobusów spełniających wymagania określone zgodnie z wyżej wymienionymi przepisami, jak również dokumentów umożliwiających zarejestrowanie tych autobusów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. 12 Oferowany autobus musi spełniać założenia określone w opracowaniu pn.: Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 (Załącznik nr 2 do OPZ pn.: „Standardy dostępności”).