2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru - Achizitie Motorina Euro 5
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie furnizarea de carburant auto si anume Motorină EURO 5, din depozitele furnizorului, cu plata în termenul stabilit prin contractul de achiziţie. Cantitatea ce se doreste a fi achizitionata este de minim 120.000 litri - maxim 333.000 litri – în formă lichidă, la sediul autorităţii contractante. Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 255.000 lei. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 1.020.000 lei. Cantitatea minima aferenta acordului cadru va fi de 120.000 litri. Cantitatea maxima aferenta acordului cadru va fi de 333.000 litri. Cantitatea cea mai mare a unui contract subsecvent va fi de 120.000 litri. Cantitatea cea mai mica a unui contract subsecvent va fi de 30.000 litri. Valoarea estimata fara TVA: intre 1.020.000 si 2.830.500 lei Monedă: RON Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Se estimeaza ca se vor incheia cel putin 4 contracte subsecvente. Cantitatile ce urmeaza a fi comandate in cadrul contractelor subsecvente, vor fi in functie de necesitatile proprii ale autoritatii contractante. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: RO3124704/2026/9
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie furnizarea de carburant auto si anume Motorină EURO 5, din depozitele furnizorului, cu plata în termenul stabilit prin contractul de achiziţie. Cantitatea ce se doreste a fi achizitionata este de minim 120.000 litri - maxim 333.000 litri – în formă lichidă, la sediul autorităţii contractante. Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 255.000 lei. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 1.020.000 lei. Cantitatea minima aferenta acordului cadru va fi de 120.000 litri. Cantitatea maxima aferenta acordului cadru va fi de 333.000 litri. Cantitatea cea mai mare a unui contract subsecvent va fi de 120.000 litri. Cantitatea cea mai mica a unui contract subsecvent va fi de 30.000 litri. Valoarea estimata fara TVA: intre 1.020.000 si 2.830.500 lei Monedă: RON Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Se estimeaza ca se vor incheia cel putin 4 contracte subsecvente. Cantitatile ce urmeaza a fi comandate in cadrul contractelor subsecvente, vor fi in functie de necesitatile proprii ale autoritatii contractante.
Interne Kennung: 1