559047-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigung von Schulen – Business College Syd - Udbud af rengøring 2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBusiness College Syd - Udbud af rengøring 2025
BeschreibungServicemægleren A/S har glæden af at bistå Business College Syd (herefter benævnt Ordregiver) med udbud på rengøring af dennes adresse på Sdr. Landevej 30, 6400 Sønderborg.Opgaven vedrører udførelse af daglig programmeret rengøring af undervisningslokaler, fællesområder, kantineområder, toiletfaciliteter m.m. Ordregiveres daglige brugere består hovedsageligt at elever og administrativt personale. Der er omkring 6.800 m2 der dagligt skal gøres rent hos Ordregiver på dennes adresse.
Interne Kennung260982289
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudsloven. Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for Business College Syd, jf. beskrivelsen af udbuddet. Opgaven er ikke opdelt i delaftaler. Ordregiver har undladt at opdele opgaven i delaftaler, grundet opgavens begrænsede økonomiske og volumenmæssige omfang. Ordregiver ser desuden flere positive synergimæssige og styringsmæssige effekter ved, at det er en leverandøren, der håndterer den samlede opgave for Ordregiver, hvorfor det er optimalt, at opgaven udbydes som én samlet opgave.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenDer indgår diverse optionspriser i udbudsmaterialet, herunder bl.a. optionstimepriser, forskellige serviceydelser og udvidelses- og reduktionspriser. De konkrete optionspriser findes i Bilag B.