559066-2026 - Ergebnis
Rumänien – Arzneimittel – Achiziția de medicamente
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția de medicamente
Beschreibung: Furnizorul de medicamente desemnat în urma încheierii unui acord-cadru cu Spitalul Municipal „Episcop Nicolae Popovici” din Beiuș are o serie de obligații legale și contractuale, menite să asigure calitatea, siguranța și continuitatea aprovizionării cu produse farmaceutice esențiale pentru desfășurarea activității medicale. În conformitate cu Legea nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, precum și cu Ordonanța Guvernului nr. 15/1992 privind înființarea, organizarea și funcționarea unităților farmaceutice, furnizorul are următoarele obligații: 1. Livrarea medicamentelor în termenii agreați în cadrul contractelor subsecvente (maxim 7 zile), respectând termenele de livrare, cantitățile și condițiile specificate. Întârzierea sau livrarea parțială poate atrage penalități sau rezilierea contractului. 2. Asigurarea calității și conformității produselor, toate medicamentele livrate trebuie să fie autorizate pentru punere pe piață în România, conform reglementărilor Agenției Naționale a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale din România (ANMDMR). 3. Etichetarea, ambalarea și transportul în condiții conforme, asigurând respectarea normelor de temperatură, siguranță și igienă impuse de farmacopee și legislația națională. 5. Trasabilitatea produselor – furnizorul trebuie să permită identificarea și urmărirea fiecărui lot de medicamente, pentru a putea interveni rapid în caz de neconformitate sau retragere de pe piață.
Interne Kennung: 4558680/2025/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PENICILINUM
Beschreibung: Contractul consta in furnizarea produselor descrise in Anexa 1 la Caietul de sarcini, la sectiunea corespunzatoare.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0002
Titel: ANTIBIOTICE / ANTIBACTERIEN
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0003
Titel: INHIBITORI AI POMPEI DE PROTONI sol.inj
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0004
Titel: GLUCOCORTICOIZI PENTRU UZ SISTEMIC
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33640000 Arzneimittel für das Urogenitalsystem sowie Hormone
Los: LOT-0005
Titel: SOLUȚII PERFUZABILE , sol.saline, subsituenti de sange, sol.pt.nutritie enterală
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0006
Titel: ANTITROMBOTICE grupul heparinei
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0007
Titel: ANESTEZICE GENERALE , stupefiante
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0008
Titel: ANESTEZICE LOCALE
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: TERAPIA FICATULUI
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: ANALGEZICE , ANTIPIRETICE , ANTISPASTICE , ANALGEZICE OPIOIDE sol.inj.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0011
Titel: ANTIINFLAMATOARE sol.in
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0012
Titel: VITAMINE (alte vitamine)
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0013
Titel: PREPARATE ANTIANEMICE FER
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika
Los: LOT-0014
Titel: ANTIHEMORAGICE (hemostatice)
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0015
Titel: PREPARATE ANTIDOT
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
Los: LOT-0016
Titel: HORMONI AI LOBULUI HIPOFIZAR
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33642100 Hypophysen- und Hypothalamushormone und Analoga
Los: LOT-0017
Titel: OCITOCICE
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: DIURETICE
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0019
Titel: RELAXANTE MUSCULARE (antidot)
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 33632200 Muskelrelaxanzien
Los: LOT-0020
Titel: STIMULANTE CARDIACE
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0021
Titel: ALTE MEDICAMENTE PT. TRATAMENTUL BOLILOR OBSTRUCTIVE ALE CAILOR RESPIRATORII
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0022
Titel: EXPECTORANTE MUCOLITICE fi
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0023
Titel: PSIHOSTIMULANTE NOOTROPE, ANTIEPILEPTICE
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0024
Titel: MEDICAMENTE PT.TRAT.TULBURARILOR GASTROINTESTINALE (antiemetice, propulsive)
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0025
Titel: SUBSTANTE DE CONTRAST pt.examen radiologic
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: ALTE PREPARATE PT.SISTEMUL NERVOS
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: ANTAGONISTI AI VIT.K (antitrombotice)
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: INHIBITORI DIRECTI AI FACTORULUI Xa (antitrombotice)
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: ANALGEZICE , ANTIPIRETICE , ANTISPASTICE , ANALGEZICE OPIOIDE tb
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Antipiretice / Analgezice/antiinflamatoare supp.
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33614000 Antidiarrhoika und intestinale Antiphlogistika/Antiinfektiva
Los: LOT-0031
Titel: Antipiretice/antiinflamatoare sirop
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Preparate nazale (descongestionante nazale)
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0033
Titel: ANTIHISTAMINICE (antialergice)
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0034
Titel: MEDICAMENTE PT. TRATAMENTUL BOLILOR OBSTRUCTIVE ALE CAILOR RESPIRATORII
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: MEDICAMENTE ANTIVETIGINOASE
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: TERAPIA HEPATICA - hepatoprotectoare
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: SUPLIMENTE MINERALE cu CA , K
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 33617000 Mineralstoffe
Los: LOT-0038
Titel: INHIBITORI AI POMPEI DE PROTONI tb
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: MEDICAMENTE ANTIHISTAMINICE H2
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: ANTIARITMICE
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0041
Titel: ANTIADRENERGICE cu actiune periferica (antihipertensiv)
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: ASODILATATOARE UTILIZATE IN AFECTIUNI CARDIACE
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: VASODILATATOARE PERIFERICE
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: DIURETICE tb
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: EXPECTORANTE tb
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: PARASIMPATOMIMETICE ANTICOLINESTERAZICE
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: LAXATIVE
Interne Kennung: 47
Haupteinstufung (cpv): 33613000 Laxanzien
Los: LOT-0048
Titel: ANTIDIAREICE
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: PROBIOTICE
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: BETABLOCANTE
Interne Kennung: 50
Haupteinstufung (cpv): 33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Los: LOT-0051
Titel: BLOCANTE DE CALCIU
Interne Kennung: 51
Haupteinstufung (cpv): 33622700 Calciumkanalblocker
Los: LOT-0052
Titel: INHIBITORI AI ENZIMEI DE CONVERSIE
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 33622200 Antihypertonika
Los: LOT-0053
Titel: Antagonisti ai angiotensinei II
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Antihipertensive, adrenergice cu actiune centrala
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Alte medicamente pt.afecțiuni cardiace
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: MIORELAZANTE
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Agenți reducători ai lipidelor serice (fibrați)
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Hipocolesterolemiante
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Glicozizi cardiotonici (digitalici)
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Antiseptice med.ce conțin iod
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Benzodiazepine (hipnotice/sedative)
Interne Kennung: 61
Haupteinstufung (cpv): 33660000 Arzneimittel für Nervensystem und Sinnesorgane
Los: LOT-0062
Titel: Barbiturice
Interne Kennung: 62
Haupteinstufung (cpv): 33661700 Andere Mittel für das Nervensystem
Los: LOT-0063
Titel: Antiinflamatoare uz topic
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Anticorpi anti-D (Rh)
Interne Kennung: 64
Haupteinstufung (cpv): 33651520 Immunglobuline
Los: LOT-0065
Titel: Antipsihotice
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: VACCINURI
Interne Kennung: 66
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
Los: LOT-0067
Titel: CPU INHIBITORI AI POMPEI DE PROTONI sol.inj
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: CPU GLUCOCORTICOIZI PENTRU UZ SISTEMIC
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: CPU SOLUȚII PERFUZABILE , sol.saline, subsituenti de sange, sol.pt.nutritie enterală
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: CPU ANTITROMBOTICE grupul heparinei
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: CPU ANESTEZICE GENERALE , stupefiante
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: CPU ANESTEZICE LOCALE
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: CPU ANALGEZICE , ANTIPIRETICE , ANTISPASTICE , ANALGEZICE OPIOIDE sol.inj.
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: CPU ANTIINFLAMATOARE sol.inj
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: CPU VITAMINE (alte vitamine)
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: CPU ANTIHEMORAGICE (hemostatice)
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: CPU PREPARATE ANTIDOT
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: CPU DIURETICE
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: CPU RELAXANTE MUSCULARE (antidot)
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: CPU STIMULANTE CARDIACE
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: CPU MEDICAMENTE PT. TRATAMENTUL BOLILOR OBSTRUCTIVE ALE CAILOR RESPIRATORII
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: CPU EXPECTORANTE MUCOLITICE fi
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: CPU PSIHOSTIMULANTE NOOTROPE, ANTIEPILEPTICE
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: CPU MEDICAMENTE PT.TRAT.TULBURARILOR GASTROINTESTINALE (antiemetice, propulsive)
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: CPU ANTIAGREGANTE PLACHETARE excl.heparina (antitrombotice)
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: CPU ANTIHISTAMINICE (antialergice)
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: CPU SUPLIMENTE MINERALE cu CA , K
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: CPU ANTIARITMICE
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: CPU ANTIADRENERGICE cu actiune periferica (antihipertensiv)
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: CPU VASODILATATOARE UTILIZATE IN AFECTIUNI CARDIACE
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: CPU BETABLOCANTE
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: CPU INHIBITORI AI ENZIMEI DE CONVERSIE
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: CPU Glicozizi cardiotonici (digitalici)
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: CPU Antiseptice med.ce conțin iod
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: CPU Benzodiazepine (hipnotice/sedative)
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: CPU VACCINURI
Interne Kennung: 96