2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ochrony osób i mienia w obiektach Oddziału ZUS w Wałbrzychu i podległych terenowych jednostkach organizacyjnych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach Oddziału ZUS w Wałbrzychu i podległych terenowych jednostkach organizacyjnych, realizowanej w formach bezpośredniej ochrony fizycznej oraz działań grup interwencyjnych. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1. Bezpośrednią ochronę fizyczną obiektów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziału w Wałbrzychu, w tym przebywających na obiektach pracowników i osób trzecich. 2. Dozór obiektów przy wykorzystaniu monitoringu elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych. 3. Podejmowanie działań grup interwencyjnych. 4. Zamykanie i otwieranie określonych obiektów i przekazywanie do depozytu kluczy do obiektów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 14 do SWZ.
Interne Kennung: 430000.271.013.2026-ZAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający zastosuje w niniejszym postępowaniu postanowienia art. 139 ustawy. W związku z powyższym, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia z art. 125 ust. 1 ustawy, które będzie składane na żądanie Zamawiającego, wyłącznie przez tego Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona. Na podstawie art. 360 pkt 2 ustawy, Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy na formularzu jednolitego dokumentu (JEDZ). Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Wykonawca składa według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5A do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp. Wykonawca będzie zobowiązany do wzmocnienia ochrony obiektu, poprzez zwiększenie obsady stałej ochrony fizycznej w przypadku: 1. Wprowadzenia stopni alarmowych przez Prezesa Rady Ministrów lub ministra właściwego ds. wewnętrznych, wystąpienia sytuacji kryzysowej, o której mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarzadzaniu kryzysowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2026 r. poz. 574) lub wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej państwa, o których mowa w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 18 marca 2025 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz.U. z 2025 r. poz. 355), 2. Szczególnych potrzeb Zamawiającego związanych z: 1) pracami Wykonawców na nieruchomości, w szczególności remontowymi, modernizacyjnymi, konserwacyjnymi oraz w zakresie usuwania awarii, wykonywanymi w newralgicznych punktach obiektu, gdzie wymagana jest asysta lub poza godzinami funkcjonowania obiektu; 2) wydłużeniem pracy Sal Obsługi Klientów; 3) innymi okolicznościami wynikającymi z potrzeb organizacyjnych Zamawiającego. 3. Opcja polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu umowy o dodatkowe godziny ochrony fizycznej - maksymalny wymiar godzin objętych opcją wynosi 2 500 roboczogodzin. 4. Opcja będzie realizowana na podstawie zlecenia skierowanego do Wykonawcy, a Wykonawca ma obowiązek przystąpić do realizacji opcji we wskazanym w zleceniu terminie. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie telefonicznie lub e-mailowo: 1) w przypadku sytuacji określonej w pkt 1. w terminie nie później niż 3 godziny, 2) w przypadku sytuacji określonej w pkt 2. w terminie nie później niż 3 dni robocze, przed terminem realizacji opcji, wskazanym w zleceniu. 5. Zlecenia telefoniczne będą niezwłocznie potwierdzane e-mailem przesłanym do Wykonawcy. 6. Możliwość skorzystania z opcji jest jedynie prawem Zamawiającego i nie stanowi dla niego żadnego wiążącego zobowiązania. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji albo w przypadku skorzystania z opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia czy odszkodowania. 7. Wykonawca nie może odmówić realizacji umowy w zakresie opcji. 8. Zamawiający może skorzystać z opcji wielokrotnie. 9. Postanowienia dotyczące wykonywania usługi w zakresie opcji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 14 do SWZ i Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.