559150-2026 - Ergebnis
Finnland – Dienstleistungen des Gesundheitswesens – Etälääkäripalveluiden hankinta
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Etälääkäripalveluiden hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohde on etälääkäripalvelut tukemaan Kaiku24 Oy:n tuottamia palveluja. Hankittava etälääkäri toimii sekä Kaiku24:n ensilinjan että hyvinvointialueiden terveydenhuollon ammattilaisten tukena. Etävastaanotoilla hoidetaan ensilinjaan sopivia asiakkaita tai aloitetaan hoito ennen lähivastaanottoja. Hankittavat etälääkärit toimivat pääosin osana terveysaseman ja päivystysavun (116117) palveluita. Etälääkäreille voi tulla konsultaatiopyyntöjä myös muista palveluistamme. Hankinnalla haetaan kumppaneita, jotka pystyvät tarjoamaan sekä konsultaatioita että etävastaanottoja. Toimittajilta vaaditaan riittävä määrä lääkäreitä, jotta pystytään vastaamaan hankittavaan volyymiin. Hankinnalla tavoitellaan kumppaneita, jotka pystyvät tarjoamaan lääkäreitä pitkäaikaiseen yhteistyösuhteeseen. Tällä Kaiku24 haluaa sekä edistää hoidon jatkuvuutta että minimoida lääkäreiden vaihtumiseen liittyvää ylimääräistä hallinnollista työtä, kuten käyttöoikeuksien tilaamista ja perehdytystä. Edellisellä hankintakaudella Kaiku24:llä on ollut yleiseen toimintaympäristöön verrattuna poikkeuksellisen pieni lääkärivaihtuvuus. Kaiku24 on koettu mielekkääksi työpaikaksi. Puitejärjestelyn ennakoitu arvo on noin 6 000 000 euroa (alv 0 %) sisältäen myös optiokaudet. Puitejärjestelyn enimmäisarvo on 12 000 000 euroa (alv 0 %). Luvut perustuvat Kaiku24:n arvioihin. Kaiku24 arvioi, että etälääkäripalvelujen tarve tulee lisääntymään sopimuskaudella. Sopimuskielenä on suomi. Hankintakilpailun perusteella Kaiku24 valitsee kolme (3) ensisijaista etälääkäripalvelujen toimittajaa ja kaksi (2) varatoimittajaa. Kolmen (3) ensisijaisen etälääkäripalvelujen toimittajan kanssa tehdään puitesopimukset. Tarkempi hankinnan kohteen kuvaus liitteenä.
Interne Kennung: 602451
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinta toteutetaan avoimella menettelyllä. Kaikki halukkaat toimittajat voivat jättää tarjouksen Tarjouspalvelun kautta. Tarjoukset käsitellään ja vertaillaan tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Puitejärjestelyyn valitaan kolme kokonaistaloudellisesti edullisinta toimittajaa. Lisäksi valitaan kaksi varatoimittajaa.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens
5. Los
Los: LOT-0000