2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja pozostałego zakresu prac w leśnictwach Błaziny, Pastwiska i Kruki (Pakiety 11–12) – Nadleśnictwo Marcule – 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o lasach, polegające na dokończeniu niewykonanych prac po rozwiązaniu wcześniejszej umowy na terenie Nadleśnictwa Marcule w 2025 r. Zakres obejmuje w szczególności prace z hodowli i ochrony lasu (w tym ppoż.), pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz prace szkółkarskie i w zakresie nasiennictwa i selekcji, zgodnie z OPZ. Zamówienie udzielane w dwóch pakietach: Pakiet 11 – leśnictwa Błaziny i Pastwiska; Pakiet 12 – leśnictwo Kruki.
Vorherige Bekanntmachung: 633923-2024
Interne Kennung: SA.270.28.2025.NMa
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 23.08.2024 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamówienie dotyczy dokończenia niewykonanych prac leśnych po rozwiązaniu wcześniejszej umowy w leśnictwach Błaziny, Pastwiska (Pakiet 11) oraz Kruki (Pakiet 12). Zachodzi obiektywna, należycie uzasadniona potrzeba niezwłocznego zapewnienia ciągłości prac z uwagi na sezonowość zabiegów hodowlanych i ochronnych (w tym ppoż.), ryzyko pogorszenia stanu sanitarnego drzewostanów oraz konieczność realizacji zadań wynikających z PUL i planu pozyskania. Odwlekanie udzielenia zamówienia grozi powstaniem szkód przyrodniczych i ekonomicznych oraz wzrostem kosztów usunięcia skutków zaniechań. Zakres zamówienia ma charakter standardowy dla branży (usługi z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o lasach), dokumentacja została przygotowana na bazie typowych wzorów i nie wymaga wizji lokalnej; rynek potencjalnych wykonawców jest lokalny i zaznajomiony z tego rodzaju pracami. Z tych względów termin 15 dni pozostaje proporcjonalny do złożoności przedmiotu i wystarczający na przygotowanie ofert, zapewniając jednocześnie realną konkurencję, pełną elektroniczną dostępność dokumentów i komunikację.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 11 – leśnictwa Błaziny i Pastwiska;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o lasach, polegające na dokończeniu niewykonanych prac po rozwiązaniu wcześniejszej umowy na terenie Nadleśnictwa Marcule w 2025 r. Zakres obejmuje w szczególności prace z hodowli i ochrony lasu (w tym ppoż.), pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz prace szkółkarskie i w zakresie nasiennictwa i selekcji, zgodnie z OPZ. Zamówienie udzielane w dwóch pakietach: Pakiet 11 – leśnictwa Błaziny i Pastwiska.
Interne Kennung: SA.270.28.2025.NMa_11
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 12 – leśnictwo Kruki.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o lasach, polegające na dokończeniu niewykonanych prac po rozwiązaniu wcześniejszej umowy na terenie Nadleśnictwa Marcule w 2025 r. Zakres obejmuje w szczególności prace z hodowli i ochrony lasu (w tym ppoż.), pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz prace szkółkarskie i w zakresie nasiennictwa i selekcji, zgodnie z OPZ. Zamówienie udzielane w dwóch pakietach: Pakiet 12 – leśnictwo Kruki.
Interne Kennung: SA.270.28.2025.NMa_12