See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rest de executat – Reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, rețelelor de distribuție și rețelelor de canalizare în Reșița, cod: CS-CL-06
Beschreibung: Obiectul contractului il constituie rest de executat privind reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, retelelor de distribuție și rețelelor canalizare din Reșița, după cum urmează: Conducte de transport apă potabilă: 1. Înlocuirea conductei de transport apă și reabilitare tunel - rest de executat 2. Înlocuirea conductei de transport apă între rezervoarele Lunca Bârzavei și rețeaua de distribuție - rest de executat 3. Înlocuirea conductei de transport apă între captarea Sodol și rețeaua de distribuție - rest de executat 4. Înlocuirea conductei de aducțiune care face legatura între rezervoarele Dealul Cerbului și reteaua de distribuție - rest de executat Rezervoare și stații de pompare 1. Reabilitare rezervor Lunca Barzavei 2x3000 mc - rest de executat 2. Reabilitare rezervor Dealul Cerbului 2x750 mc - rest de executat 3. Reabilitare rezervor Moroasa I - 2x200 mc - rest de executat 4. Reabilitare rezervor SP Moroasa I - 2x350 mc - rest de executat 5. Reabilitare rezervor Moroasa II.1 - 1x300 mc - rest de executat 6. Reabilitare rezervor aspirație SP Moroasa II - rest de executat 7. Construcție rezervor Poiana Golului 1x100 mc - rest de executat 8. Construcție rezervor Driglovaț 1x100 mc - rest de executat Stații de pompare apă potabilă 1. Stație de pompare apa potabila SPH5 - rest de executat Rețele de distribuție: 1. Înlocuirea rețelei de alimentare cu apă - rest de executat 2. Extinderea rețelei de alimentare cu apă - rest de executat Rețele de canalizare: 1. Extindere rețea de canalizare - rest de executat 2. Stații de pompare ape uzate - rest de executat Sistem SCADA 1.Dispecer general SCADA Contractul include: a) Lucrări de construcție; b) Furnizare și montaj utilaje și echipamente tehnologice; c) Testare și punere în funcțiune; d) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanție. Lucrările de construcție includ: lucrări de construcție și instalații pentru alimentare cu apă și canalizare menajeră, furnizare și montaj utilaje și echipamente tehnologice, executare branșamente de alimentare cu apă, contorizare, executare racorduri de canalizare, stații de pompare a apelor uzate, executare racorduri electrice, executare sistem de transmisii date tip SCADA, testare și punere în funcțiune, instruirea personalului beneficiarului, remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de garanție. Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este 6 de luni. Perioada de Garanție este de 36 luni. NOTE: 1. Numărul de zile până la care Operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2.Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informații suplimentare: 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 16868757_2026_PAAPD1617844
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Execuție lucrări rest de executat aferente contractului „Rest de executat - Reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, rețelelor de distribuție și rețelelor de canalizare în Reșița, cod: CS-CL-06”. Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este de 6 luni. Perioada de Garanție este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 547.689,38 lei. Entitatea contractantă evidențiază în mod clar la nivelul formularelor ofertei financiare aceste sume provizionate, în formularul „LDC-PS-00 Sume provizionate”. La întocmirea ofertei financiare, toți ofertanții vor avea în vedere includerea acestor valori reprezentând sumele provizionate în valoarea totală ofertată fără TVA. Valoarea estimată a contractului nu include sumele reprezentând "cheltuieli diverse și neprevăzute"
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle