2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż mebli sądowych do sal rozpraw w budynku Sądu Okręgowego przy ul. Wały Jagiellońskie 2 w Bydgoszczy, mebli biurowych dla Sądu Okręgowego w Bydgoszczy i Sądów Rejonowych w Nakle nad Notecią, Szubinie i Tucholi oraz krzeseł i foteli
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest umeblowanie części sal sądowych w budynku Sądu Okręgowego przy ul. Wały Jagiellońskie 2 w Bydgoszczy oraz części pomieszczeń biurowych tego sądu oraz podległych sądów funkcjonalnych z siedzibami w Nakle nad Notecią, Szubinie i Tucholi poprzez wykonanie i zamontowanie mebli do sal rozpraw i mebli biurowych oraz dostarczenie, zmontowanie / złożenie (jeżeli dotyczy) i wstawienie w odpowiednie miejsca wskazane w OPZ mebli gotowych spełniających wymogi określone w OPZ. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 zadania częściowe: a) zadanie nr 1 pn. „Meble biurowe”, b) zadanie nr 2 pn. „Meble do sal rozpraw”, c) zadanie nr 3 pn. „Krzesła i fotele”. Szczegółowy opis każdego z zadań oraz każdego mebla (typu / rodzaju mebla) zawarty jest w załącznikach nr 6a - 6c do SWZ. Wykonawcy przygotowując ofertę (a w przypadku uzyskania zamówienia – również wykonując umowę) winni kierować się informacjami, wymaganiami i opisami tam zawartymi, z uwzględnieniem lokalizacji (docelowego pomieszczenia oraz kondygnacji przeznaczenia danego mebla) oraz ilości danego rodzaju / typu mebli, które mają być wykonane, dostarczone i zamontowane (zadania nr 1 i 2) / dostarczone, zmontowane / złożone (jeżeli dotyczy) i wstawione (zadanie nr 3). 3. Prawo opcji ±25% będzie mogło być realizowane przez Zamawiającego w ciągu roku od zawarcia umowy w przedmiocie zamówienia, co wynikać będzie w pierwszej kolejności z możliwości finansowych Zamawiającego (wysokości środków do dyspozycji z przeznaczeniem na zakup mebli stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia), a w drugiej kolejności z jego potrzeb, które mogą pojawić się w ww. okresie (z zastrzeżeniem spełnienia pierwszego warunku). Zamawiający dopuszcza zarówno opcję ujemną, która zostanie zakomunikowana Wykonawcy w ciągu 14 dni po zawarciu umowy oraz opcję dodatnią, która będzie mogła zostać zakomunikowana Wykonawcy przez cały czas obowiązywania prawa opcji (z terminem realizacji opcji tożsamym z terminem wykonania podstawowego zakresu zamówienia, zadeklarowanym przez Wykonawcę w złożonej ofercie i liczonym od daty powiadomienia przez Zamawiającego o chęci skorzystania z prawa opcji). Opcja ujemna oznaczać będzie rezygnację z wykonania i zamontowania / dostarczenia i wstawienia poszczególnych egzemplarzy danego typu mebla, jeśli w ww. okresie po zawarciu umowy Zamawiający stwierdzi, że ich wykonanie i zamontowanie, bądź dostarczenie i zmontowanie / złożenie (jeżeli dotyczy), jest zbędne, w szczególności z uwagi na zmianę układu / konfiguracji mebli w danym pomieszczeniu powodującą, że niektóre egzemplarze tych mebli nie będą mogły zostać w nich zamontowane / do nich dostarczone i wstawione z uwagi na brak odpowiedniej ilości miejsca. Opcja dodatnia oznaczać będzie konieczność wykonania i zamontowania / dostarczenia i wstawienia większej liczby poszczególnych egzemplarzy danego typu mebla, jeśli w ww. okresie od zawarcia umowy Zamawiający stwierdzi, że ich wykonanie i zamontowanie, bądź dostarczenie i zmontowanie / złożenie (jeżeli dotyczy), jest konieczne, w szczególności z uwagi na zmianę układu / konfiguracji mebli w danym pomieszczeniu powodującą, że niektóre egzemplarze tych mebli będą mogły zostać w nich zamontowane / do nich dostarczone i wstawione w większej ilości, z uwagi na wygospodarowanie w tym celu większej powierzchni, bądź w związku z koniecznością umeblowania innych pomieszczeń (w tym w innych budynkach Zamawiającego, w tym w podległych sądach funkcjonalnych położonych w innych miejscowościach). 4. Istotne wymagania wobec wykonawców: a) dostarczenie przed upływem terminu składania ofert do siedziby Zamawiającego wszystkich przedmiotowych środków dowodowych w postaci: próbek wskazanych w szczególności w pkt. X ppkt 5 lit. a Rozdziału I SWZ oraz wszystkich wymaganych wraz z ofertą (w formie elektronicznej, przez Platformę) dokumentów (certyfikatów) tych próbek dotyczących, b) dotrzymanie terminu wykonania zamówienia wskazanego w pkt. VII Rozdziału I SWZ (z uwzględnieniem deklaracji w tym zakresie zawartej w złożonej przez siebie ofercie), c) dotrzymanie warunków gwarancji wskazanych w pkt. VIII Rozdziału I SWZ (z uwzględnieniem deklaracji w tym zakresie zawartej w złożonej przez siebie ofercie), d) obowiązek naprawienia szkód, do wyrządzenia których może dojść, nawet nieumyślnie, podczas wnoszenia / składania / montażu poszczególnych mebli // obecności / pracy osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia / nadzorowania jego realizacji w pomieszczeniach, w których następować będzie wykonanie zamówienia (w tym w ciągach komunikacyjnych i windach). 5. Zamawiający informuje, że złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej (pod rygorem odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy), która jest niezbędna do prawidłowego dopasowania kolorystyki oferowanych mebli do kolorystyki wykończenia pomieszczeń, w których meble te będą docelowo zamontowane i użytkowane (dot. w szczególności zadania nr 2, w którym kolorystyka mebli na salach rozpraw musi być dopasowana do koloru ścian prezydialnych tych sal oraz kolorystyki drzwi wejściowych do tych sal), a tym samym do złożenia ważnej oferty. 6. Zamawiający nie przewiduje realizacji zamówienia podstawowego z wykorzystaniem dostawy inwestorskiej – wszystkie materiały (urządzenia) niezbędne do realizacji zamówienia podstawowego dostarcza Wykonawca. 7. Zamawiający, dopuszczając w Rozdziale I pkt V ppkt 6 SWZ, złożenie oferty równoważnej, wskazuje, że warunkiem uznania oferty za równoważną jest uzyskanie, za pomocą rozwiązania równoważnego zaproponowanego przez Wykonawcę w ofercie, rezultatu identycznego z określonym w niniejszym rozdziale i dokumentach dot. przedmiotu zamówienia, wskazanych w Rozdziale III SWZ. 8. Przedstawione przez Wykonawców próbki podlegać będą weryfikacji jakości i zgodności wykonania z OPZ na zasadach określonych w pkt. XVI ppkt 8 Rozdziału I SWZ. 9. Próbki będą zwracane na wniosek – zgodnie z pkt. V ppkt 6 Rozdziału II SWZ.
Interne Kennung: G.261.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39132100 Aktenschränke, 39121000 Schreibtische und Tische, 39113600 Bänke, 39113100 Sessel, 39112000 Stühle, 39151300 Modulmöbel, 39157000 Teile für Möbel, 39143000 Schlafzimmer-, Esszimmer- und Wohnzimmermöbel, 39141000 Küchenmöbel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Meble biurowe (Zadanie #1)
Beschreibung: Dostawa i montaż mebli biurowych wykonywanych na wymiar do wyposażenia biur / gabinetów pracowników sądu. UWAGA: Zamawiający informuje, że dokonał zmiany przedmiotu zamówienia w zakresie zadania nr 1 polegającego na zmniejszeniu ilości mebli do wykonania w poszczególnych asortymentach. Szczegóły zawarte są w załączniku 6a do SWZ (plik: Meble.SO+SF_SWZ.EU_D_Zał.6a_OPZ.Z1_zm.1.pdf) oraz załączniku 1a do SWZ (plik: Meble.SO+SF_SWZ.EU_D_Zał.1a_arkusz.cen.jedn.Z1_zm.1.xlsx).
Haupteinstufung (cpv): 39132100 Aktenschränke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39121000 Schreibtische und Tische, 39130000 Büromöbel
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji tak dodatniej, jak i ujemnej w zakresie ±25% wartości zamówienia w każdym z zadań częściowych ustanowionych w postępowaniu. Szczegóły dot. prawa opcji zawarte są w OPZ.
Los: LOT-0002
Titel: Meble do sal rozpraw (Zadanie #2)
Beschreibung: Dostawa i montaż mebli, które będą użytkowane na salach rozpraw.
Haupteinstufung (cpv): 39121000 Schreibtische und Tische
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39113300 Sitzbänke
Los: LOT-0003
Titel: Krzesła i fotele (Zadanie #3)
Beschreibung: Dostawa i złożenie (jeżeli dotyczy) krzeseł i foteli wykorzystywanych w biurach i gabinetach. UWAGA: Zamawiający informuje, że dokonał zmiany przedmiotu zamówienia w zakresie zadania nr 3 polegającego na zmniejszeniu ilości mebli do wykonania w poszczególnych asortymentach. Szczegóły zawarte są w załączniku 1c do SWZ (plik: Meble.SO+SF_SWZ.EU_D_Zał.1c_arkusz.cen.jedn.Z1_zm.1.xlsx).
Haupteinstufung (cpv): 39113000 Verschiedene Sitze und Stühle