2. Verfahren
Verfahren
Titel: Automatiserat, slutet bioreaktorsystem för expansion av adherenta celler.
Beschreibung: KI invites suppliers to submit tenders in this procurement of Automatiserat, slutet bioreaktorsystem för expansion av adherenta celler. This procurement intend to cover KI´s Pre-GMP facility (ANA Futura core facility) need for one (1) perfusion-based bioreactor (PBR) technology platform supporting both adherent and suspension cell cultures in a scalable, closed, and automated system.
Interne Kennung: 2-3096/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0000
559316-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Automatiserat, slutet bioreaktorsystem för expansion av adherenta celler.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare2-3096/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000