2. Verfahren
Verfahren
Titel: wycena nakładów poniesionych na działkach w msc. Turew gm. Kościan
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie: A. operatu szacunkowego określającego: a) Wartość rynkową nakładów, wg stanu na dzień 12 grudnia 2025 roku, poniesionych przez byłego dzierżawcę na działkach nr ewidencyjny 124/3 i 125/4 w m. Turew, gmina Kościan, powiat kościański, województwo wielkopolskie, KW PO1K/00003621/9, zabudowanej m. innymi budynkiem gorzelni rolniczej wraz z urządzeniami technicznymi, obejmujących wykonanie: - robót budowlanych objętych umową inwestycyjną z dnia 14 października 2004 r., na działce nr 124/3 zabudowanej budynkiem gorzelni rolniczej wraz z określeniem przez rzeczoznawcę majątkowego okresu, w którym dokonano nakładu. - zadaszenia nad zewnętrznymi okólnikami przy oborze, nr inw. 182/3/176, dz. nr 125/4 wraz z określeniem przez rzeczoznawcę majątkowego okresu, w którym dokonano nakładu. - zadaszenia nad zewnętrznymi okólnikami przy bukaciarni, nr inw. 182/3/162, dz. nr 125/4 wraz z określeniem przez rzeczoznawcę majątkowego okresu, w którym dokonano nakładu. W celu określenia wartości nakładów na nieruchomości należy obliczyć różnicę wartości nieruchomości określoną według zasad rynkowych, uwzględniającą jej stan po dokonaniu nakładów i wartości nieruchomości, także określoną według zasad rynkowych, uwzględniającą jej stan przed dokonaniem nakładów. b) wartość rynkową urządzeń i budowli trwale związanych z gruntem na działce nr 124/3: - silosu do magazynowania zboża o ładowności 150 ton z koszem zasypowym i przenośnikami na działce nr 124/3, okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego. - kotła parowego węglowego, typ P-2, rok budowy 1934, Pmax= 8,0 bar, Tpary= 171 0C, pow. ogrzewalna 108 m2, w budynku gorzelni, okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego - parnika, Pmax= 6,0 bar, Tpary= 160 0C, zlokalizowanego w budynku gorzelni, okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego B. opinii z wyceny wartości rynkowej poszczególnych urządzeń dla kontynuacji działania służących do produkcji spirytusu surowego zlokalizowanych w budynku gorzelni na działce nr 124/3 w Turwi. L.p. Urządzenie do wyceny 1. Kadki drożdżowe: -1 szt. x 600 l, -2 szt. x 700 l 2. Kadź zacierna o poj. 5600 l 3. Kadzie fermentacyjne: -4 szt. x 14000 l, -5 szt. x 22000 l, -1 szt. x 21000 l 4. Zbiorniki spirytusu: 1x 12 450 l, 1 x 12 460 l, 1 x 33 100 l 5. Pompa spirytusu 6. Zbiorniki wywaru: 1 x 22 100 l, 1 x 22 500 l 7. Kosz zasypowy ziemniaków z podajnikiem 8. Chłodnia szczelinowa wraz z instalacją obiegu i chłodzenia wody 9. Oziębialnik spirytusu 10. Przyrząd kontrolno-mierniczy 11. Pompa zacieru 12. Kolumna odpędowa 13. Stacja uzdatniania wody 14. Instalacja pomiaru temperatury zacieru 15. Waga surowca (przed parnikiem) Urządzenia produkcyjne stanowią kompletną linię technologiczną, są sprawne technicznie i na dzień wyceny możliwe do uruchomienia w celu, któremu mają służyć. Urządzenia ciśnieniowe na dzień wyceny znajdowały się pod nadzorem bieżącym UDT. Opinia z wyceny winna zawierać m. innymi: - szczegółowy opis wykonanych czynności, - uzasadnienie zastosowanej metody wyceny, - opis przedmiotu wyceny, - dokumentację fotograficzną, - określenie wartości rynkowej maszyny lub urządzenia, - oznaczenie na planie lub schemacie w celu zlokalizowania poszczególnego urządzenia, Wartość rynkowa winna uwzględniać między innymi: kompletność urządzenia, stan techniczny i jego wiek, okres i sposób eksploatacji, prawidłowość gospodarki remontowej, warunki popytu i podaży (oferty), poszczególnych pozycji wyceny, na rynku pierwotnym lub wtórnym. Przy ocenie stanu technicznego należy wyszczególnić w szczególności parametry: - zużycie potencjału eksploatacyjnego, - zużycie ekonomiczne, - stopień przydatności. W operacie oraz opinii należy ująć wycenioną wartość rynkową brutto każdego poszczególnego nakładu/urządzenia osobno oraz wartość rynkową brutto nakładów. Części składowe, stanowiące nieodłączny element środka trwałego, warunkujące jego użytkowanie i powiązana fizycznie (wchodzące w skład danego środka trwałego) są częścią odpowiedniego urządzenia i podlegają wycenie wraz z tym urządzeniem. Operat szacunkowy winien zawierać dokładny opis i wycenę (wartość rynkową brutto) wszystkich poszczególnych nakładów, uwzględniając w szczególności ich stan techniczny, stopień zużycia oraz datę poniesienia oraz odpowiednio fotografię danego nakładu w formacie 9x13, 10x15 lub 13x18 cm i oznaczenie nakładu na mapie poglądowej. Nazewnictwo poszczególnych nakładów należy zachować takie, jak w zamówieniu.
Vorherige Bekanntmachung: 464110-2026
Interne Kennung: POZ.WO.260.32.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: wycena nakładów poniesionych na działkach w msc. Turew gm. Kościan zabudowanej budynkiem gorzelni rolniczej wraz z urządzeniami technicznymi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie: A. operatu szacunkowego określającego: a) Wartość rynkową nakładów, wg stanu na dzień 12 grudnia 2025 roku, poniesionych przez byłego dzierżawcę na działkach nr ewidencyjny 124/3 i 125/4 w m. Turew, gmina Kościan, powiat kościański, województwo wielkopolskie, KW PO1K/00003621/9, zabudowanej m. innymi budynkiem gorzelni rolniczej wraz z urządzeniami technicznymi, obejmujących wykonanie: - robót budowlanych objętych umową inwestycyjną z dnia 14 października 2004 r., na działce nr 124/3 zabudowanej budynkiem gorzelni rolniczej wraz z określeniem przez rzeczoznawcę majątkowego okresu, w którym dokonano nakładu. - zadaszenia nad zewnętrznymi okólnikami przy oborze, nr inw. 182/3/176, dz. nr 125/4 wraz z określeniem przez rzeczoznawcę majątkowego okresu, w którym dokonano nakładu. - zadaszenia nad zewnętrznymi okólnikami przy bukaciarni, nr inw. 182/3/162, dz. nr 125/4 wraz z określeniem przez rzeczoznawcę majątkowego okresu, w którym dokonano nakładu. W celu określenia wartości nakładów na nieruchomości należy obliczyć różnicę wartości nieruchomości określoną według zasad rynkowych, uwzględniającą jej stan po dokonaniu nakładów i wartości nieruchomości, także określoną według zasad rynkowych, uwzględniającą jej stan przed dokonaniem nakładów. b) wartość rynkową urządzeń i budowli trwale związanych z gruntem na działce nr 124/3: - silosu do magazynowania zboża o ładowności 150 ton z koszem zasypowym i przenośnikami na działce nr 124/3, okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego. - kotła parowego węglowego, typ P-2, rok budowy 1934, Pmax= 8,0 bar, Tpary= 171 0C, pow. ogrzewalna 108 m2, w budynku gorzelni, okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego - parnika, Pmax= 6,0 bar, Tpary= 160 0C, zlokalizowanego w budynku gorzelni, okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego B. opinii z wyceny wartości rynkowej poszczególnych urządzeń dla kontynuacji działania służących do produkcji spirytusu surowego zlokalizowanych w budynku gorzelni na działce nr 124/3 w Turwi L.p. Urządzenie do wyceny 1. Kadki drożdżowe: -1 szt. x 600 l, -2 szt. x 700 l 2. Kadź zacierna o poj. 5600 l 3. Kadzie fermentacyjne: -4 szt. x 14000 l, -5 szt. x 22000 l, -1 szt. x 21000 l 4. Zbiorniki spirytusu: 1x 12 450 l, 1 x 12 460 l, 1 x 33 100 l 5. Pompa spirytusu 6. Zbiorniki wywaru: 1 x 22 100 l, 1 x 22 500 l 7. Kosz zasypowy ziemniaków z podajnikiem 8. Chłodnia szczelinowa wraz z instalacją obiegu i chłodzenia wody 9. Oziębialnik spirytusu 10. Przyrząd kontrolno-mierniczy 11. Pompa zacieru 12. Kolumna odpędowa 13. Stacja uzdatniania wody 14. Instalacja pomiaru temperatury zacieru 15. Waga surowca (przed parnikiem) Urządzenia produkcyjne stanowią kompletną linię technologiczną, są sprawne technicznie i na dzień wyceny możliwe do uruchomienia w celu, któremu mają służyć. Urządzenia ciśnieniowe na dzień wyceny znajdowały się pod nadzorem bieżącym UDT. Opinia z wyceny winna zawierać m. innymi: - szczegółowy opis wykonanych czynności, - uzasadnienie zastosowanej metody wyceny, - opis przedmiotu wyceny, - dokumentację fotograficzną, - określenie wartości rynkowej maszyny lub urządzenia, - oznaczenie na planie lub schemacie w celu zlokalizowania poszczególnego urządzenia, Wartość rynkowa winna uwzględniać między innymi: kompletność urządzenia, stan techniczny i jego wiek, okres i sposób eksploatacji, prawidłowość gospodarki remontowej, warunki popytu i podaży (oferty), poszczególnych pozycji wyceny, na rynku pierwotnym lub wtórnym. Przy ocenie stanu technicznego należy wyszczególnić w szczególności parametry: - zużycie potencjału eksploatacyjnego, - zużycie ekonomiczne, - stopień przydatności. W operacie oraz opinii należy ująć wycenioną wartość rynkową brutto każdego poszczególnego nakładu/urządzenia osobno oraz wartość rynkową brutto nakładów. Części składowe, stanowiące nieodłączny element środka trwałego, warunkujące jego użytkowanie i powiązana fizycznie (wchodzące w skład danego środka trwałego) są częścią odpowiedniego urządzenia i podlegają wycenie wraz z tym urządzeniem. Operat szacunkowy winien zawierać dokładny opis i wycenę (wartość rynkową brutto) wszystkich poszczególnych nakładów, uwzględniając w szczególności ich stan techniczny, stopień zużycia oraz datę poniesienia oraz odpowiednio fotografię danego nakładu w formacie 9x13, 10x15 lub 13x18 cm i oznaczenie nakładu na mapie poglądowej. Nazewnictwo poszczególnych nakładów należy zachować takie, jak w zamówieniu.