2. Verfahren
Verfahren
Titel: Klimat nie ma granic
Beschreibung: Klimat nie ma granic Powyższe zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Projektów Interreg Czechy – Polska 2021-2027 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego speł-niającego przepisy Polskiej Normy PN-EN1846-1 lub równoważnej oraz PN-EN1846-2 lub równoważnej oraz posiadającego świadectwo CNBOP. Samochód będzie wyposażo-ny w dodatkowy sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych, usuwania skut-ków zjawisk katastrofalnych. Sprzęt zostanie wykorzystany do przeprowadzenia ćwi-czeń z zakresu walki i zapobiegania skutkom zmian klimatu dla strażaków z Polski i Czech w ramach realizacji projektu „Klimat nie ma granic” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Projektów Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Wóz będzie stosowany w ekstremalnych warunkach pogodowych np. upały, powodzie, burze, silne wiatry czy intensywne opady. Przystosowany będzie do pracy w środowi-sku, w którym mogą wystąpić zagrożenia wynikające ze zmian klimatu (np. gaszenie pożarów lasów w warunkach suszy, działania ratownicze podczas powodzi). Zakupiony wóz będzie funkcjonował w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotym Stoku w gminie Złoty Stok, co wpłynie na rozszerzenie zdolności reagowania i zwiększy poten-cjał operacyjny tej jednostki, jak również uzupełni potencjał całego systemu na obsza-rze gminy Złoty Stok. Wskazana jednostka jest włączona do Krajowego Systemu Ra-towniczo-Gaśniczego (KSRG). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ
Interne Kennung: RL.271.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Klimat nie ma granic Powyższe zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Projektów Interreg Czechy – Polska 2021-2027 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego speł-niającego przepisy Polskiej Normy PN-EN1846-1 lub równoważnej oraz PN-EN1846-2 lub równoważnej oraz posiadającego świadectwo CNBOP. Samochód będzie wyposażo-ny w dodatkowy sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych, usuwania skut-ków zjawisk katastrofalnych. Sprzęt zostanie wykorzystany do przeprowadzenia ćwi-czeń z zakresu walki i zapobiegania skutkom zmian klimatu dla strażaków z Polski i Czech w ramach realizacji projektu „Klimat nie ma granic” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Projektów Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Wóz będzie stosowany w ekstremalnych warunkach pogodowych np. upały, powodzie, burze, silne wiatry czy intensywne opady. Przystosowany będzie do pracy w środowi-sku, w którym mogą wystąpić zagrożenia wynikające ze zmian klimatu (np. gaszenie pożarów lasów w warunkach suszy, działania ratownicze podczas powodzi). Zakupiony wóz będzie funkcjonował w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotym Stoku w gminie Złoty Stok, co wpłynie na rozszerzenie zdolności reagowania i zwiększy poten-cjał operacyjny tej jednostki, jak również uzupełni potencjał całego systemu na obsza-rze gminy Złoty Stok. Wskazana jednostka jest włączona do Krajowego Systemu Ra-towniczo-Gaśniczego (KSRG). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. Równoważność 1. Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia, w tym załącznikach do SWZ znajdują się określenia wskazujące znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawców produktów, materiałów lub urządzeń równoważnych. Użyte nazwy, typy, należy traktować jako rozwiązania przykładowe określające kryteria stosowane w celu oceny równoważności tj. standardy jakościowe, wygląd i parametry techniczne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakie muszą spełniać rozwiązania równoważne, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy wykorzystany w obliczeniach projektowych. Jako równoważne dopuszcza się inne rozwiązania niż podane w dokumentacji przetargowej, pod warunkiem spełnienia kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności tj. zagwarantowania równorzędnych parametrów technicznych i technologicznych pojazdu nie gorszych niż określone w dokumentacji przetargowej oraz zgodności z obowiązującymi wymaganiami prawnymi. Podane typy i właściwe im cechy mogą jedynie służyć dla lepszego doboru zamienników. 2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie tj. materiały, urządzenia, dostawy, dostawy spełniają wymagania, określone w opisie przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego (tj. normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych), a ciężar udowodnienia równoważności w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego, spoczywa na Wykonawcy, w szczególności przy pomocy przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp. 3. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp w przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp oferowane świadczenie nie musi być zgodne z wymaganymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których odnosi się opis przedmiotu zamówienia, ale wykonawca jest zobowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp. 4. Zamawiający, wszędzie tam gdzie opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp oraz wszędzie tam gdzie wymaga przedstawienia określonego oznakowania dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca może zastosować inne rozwiązanie (np. nowszą technologię), o ile jest w stanie zapewnić i wykazać jej równoważność w odniesieniu do wydajności i funkcjonalności oraz wymagań środowiskowych, aspektów dotyczących zdrowia, bezpieczeństwa i jakości. 5. Gdy opis przedmiotu zamówienia został skonstruowany poprzez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp wówczas, zgodnie z art. 101 ust. 6 ustawy Pzp, wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych świadczeń ze stosownymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami i systemami referencji technicznych, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że dostawa spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez zamawiającego.