See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: dostawa ekwipunku dla ratowników GOPR przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego odzież, obuwie oraz wyposażenie: plecaki, latarki, kaski ochronne, okulary przeciwsłoneczne, gogle typu narciarskiego, kamizelki operacyjne, kombinezony techniczne, w ilościach wskazanych odpowiednio w danym pakiecie, z dopuszczeniem składania ofert częściowych, ilość części (pakietów): 9 Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia (odpowiednio dla danego pakietu) jest zawarty w zał. nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia (swz) Na oferowany ww. asortyment (odpowiednio w danym pakiecie) Wykonawca zobowiązany jest udzielić min.24 miesięcy gwarancji. Termin realizacji zamówienia: do dnia 30 listopada 2025 r. (odpowiednio dla danego pakietu) 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry,zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. 3. Zamówienie jest realizowane w ramach zadań publicznych finansowanych ze środków otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod tytułem: „Zapewnienie gotowości ratowniczej na terenie Polski Południowej i realizacja zadań z zakresu ratownictwa górskiego” PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: 1) W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie ( dotyczy wszystkich pakietów), określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości; z zastrzeżeniem iż w pakiecie nr 1,2,8,9 w zakresie odzieży należy dostarczyć próbki w rozmiarze M lub L, a obuwie w pakiecie nr 7 w rozmiarze 45. Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2) Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3) Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 4) Przepisu art.107 ust.2 p.z.p. nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 5)Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Vorherige Bekanntmachung: 381531-2025
Interne Kennung: L.dz.107/I/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18200000 Oberbekleidung, 18220000 Wetterfeste Kleidung, 18224000 Bekleidung aus beschichteten oder getränkten Textilien, 18410000 Spezialkleidung, 18412000 Sportkleidung, 18412100 Trainingsanzüge, 18412300 Skianzüge, 18143000 Schutzkleidung, 18424000 Handschuhe, 18424400 Fausthandschuhe, 18931100 Rucksäcke, 31521320 Taschenlampen, 18444200 Schutzhelme, 33735000 Arbeitsschutzbrillen mit Seitenschutz, 33733000 Sonnenbrillen, 18800000 Schuhwerk, 18815100 Stiefeletten, 18235400 Westen, 18114000 Overalls
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odzież
Beschreibung: PAKIET NR 1: ODZIEŻ 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego odzież: 1.Bluza reprezentacyjna szt. 144; 2.T shirt szt. 184; 3. T-shirt merinoszt. 148; 4.Buff szt.67; 5.Kamizelka ocieplana szt. 93, 6.Kurtka przeciwdeszczowa 3L szt. 110; 7. Kurtka przeciwdeszczowa 2,5L szt. 63; 8. Kurtka przeciwdeszczowa lekka szt. 71; 9. Kurtka hybrydowa szt.130; 10.Kurtka ocieplana szt.123; 11. Kurtka ocieplana puchowa zim. szt.62; 12.Spodnie przeciwdeszczowe 3L szt.122; 13.Spodnie przeciwdeszczowe 2,5l szt.38; 14.Spodnie przeciwdeszczowe lekkie szt.57; 14.Spodnie uniwersalne szt.136; 16.Spodnie letnie szt.126; 17.Spodnie techniczne szt.150; 18.Spodnie ocieplane zimowe szt.80; 19.Szelki szt.30; 20.Ochraniacze przeciwśnieżne szt.29. a) Wszystkie elementy ekwipunku muszą stanowić kolekcję spójną pod względem wzornictwa i kolorystyki. Kolorystyka całej kolekcji, zgodnie z opisem w zał. nr 1, przeważające kolory to: czerwony, czarny. b) Szczegółowe rozmiary ubrań Zamawiający poda w formie elektronicznej Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza i z którym zostanie zawarta umowa o udzielenie zamówienia, niezwłocznie po zawarciu umowy. Odnośnie ekwipunkuprzeznaczonego dla kobiet, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie tzw. ekwipunku uniwersalnego tj. produktów równoważnych we wskazanych wyżej kolorach, spełniających właściwości poszczególnych produktów Zamawiający informuje, iż przewiduje szacunkowo (tolerancja ± 20 %) następujące ilości w danym asortymencie wg rozmiarów (XSXXXL) podanych w swz. c)Wymagane oznaczenia : - Odzież z długim rękawem na lewej piersi termotransfer „GOPR z krzyżem” o wymiarach 45,4 mm / 60,0 mm, na prawej piersi termotransfer „SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MSWiA” o wymiarach 85 mm /15,2 mm w kolorze liter GOPR ;- Koszulki z krótkim rękawem na prawym rękawie na ramieniu termotransfery „sponsorów” w ilości nie więcej niż 5 - termotransfery/logotypy sponsorów dostarczy Zamawiający niezwłocznie po zawarciu umowy (załączone do swz logotypy są wyłącznie poglądowe) ; na prawej piersi termotransfer „SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MSWiA” o wymiarach 85 mm/15,2 mm w kolorze liter GOPR; - Spodnie na lewej nogawce termotransfer „GOPR” 45,4 mm/ 60,0 mm. d)Na oferowany ww. asortyment Wykonawca (wraz z oznaczeniami) zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2.Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder,katalog,prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie, określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości;z zastrzeżeniem iż w pakiecie nr 1 w zakresie odzieży należy dostarczyć próbki w rozmiarze M lub L.Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków,odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r.–Prawo pocztowe(t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366),osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65,34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI–postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego: dostawa ekwipunku dla GOPR–pakiet nr …( wpisać odpowiednio,którego pakietu dotyczy)UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą.3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych,o których mowa w ust.1 lit. a)b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art.107 ust.2 p.z.p.wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18200000 Oberbekleidung, 18220000 Wetterfeste Kleidung, 18224000 Bekleidung aus beschichteten oder getränkten Textilien, 18410000 Spezialkleidung, 18412000 Sportkleidung, 18412100 Trainingsanzüge, 18412300 Skianzüge, 18143000 Schutzkleidung
Los: LOT-0002
Titel: Rękawice
Beschreibung: PAKIET NR 2: Rękawice zimowe: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego rękawice zimowe: RĘKAWICE ZIMOWE 5-PALCZASTE ROZMIARY S-XL 79 sztuk; RĘKAWICE ZIMOWE TECHNICZNE 1-PALCZASTE ROZMIARY S-XL 22 sztuk; RĘKAWICE ZIMOWE ŁAPAWICE PUCHOWE S-XL- 26 sztuk; RĘKAWICE DO PRACY Z LINĄ S-XL- 65 sztuk. Na oferowany ww. asortyment Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie , określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości; z zastrzeżeniem iż w pakiecie nr 2 w zakresie odzieży należy dostarczyć próbki w rozmiarze M lub L. Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)-b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18424000 Handschuhe, 18424400 Fausthandschuhe
Los: LOT-0003
Titel: PLECAKI
Beschreibung: PAKIET NR 3: Plecaki: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego wyposażenie: PLECAK TURYSTYCZNY ok 30 litrów 58 sztuk; PLECAK TURYSTYCZNY ok 45 litrów 79 sztuk; PLECAK LAWINOWY ABS ok 40 l. 17sztuk. Na oferowany ww. asortyment Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie , określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości; Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)-b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18931100 Rucksäcke
Los: LOT-0004
Titel: LATARKI CZOŁÓWKI
Beschreibung: PAKIET NR 4: Latarki czołówki: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego wyposażenie: LATARKI CZOŁOWE MOCNE 67 sztuk LATARKI CZOŁOWE LEKKIE 40 sztuk Na oferowany ww. asortyment Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie , określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości. Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)-b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31521320 Taschenlampen
Los: LOT-0005
Titel: KASKI OCHRONNE
Beschreibung: PAKIET NR 5: Kaski ochronne 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego wyposażenie: kaski ochronne 58 sztuk. Na oferowany ww. asortyment Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie , określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości. Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)-b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung, 18444200 Schutzhelme
Los: LOT-0006
Titel: OCHRONA OCZU
Beschreibung: PAKIET NR 6: OCHRONA OCZU 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego wyposażenie: GOGLE TYPU NARCIARSKIEGO 57 sztuk; OKULARY PRZECIWSŁONECZNE 61 sztuk. Na oferowany ww. asortyment Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie , określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości. Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)-b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung, 33735000 Arbeitsschutzbrillen mit Seitenschutz, 33733000 Sonnenbrillen
Los: LOT-0007
Titel: BUTY
Beschreibung: PAKIET NR 7: BUTY 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego obuwie: Rozmiary 39-47. BUTY PODEJŚCIOWE 171 sztuk; BUTY GÓRSKIE WYSOKIE 84 sztuki; BUTY GÓRSKIE WYSOKIE TECHNICZNE 77 sztuk; BUTY WYSOKOGÓRSKIE 32 sztuki. Na oferowany ww. asortyment Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie , określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości; z zastrzeżeniem iż w pakiecie nr 7 w zakresie obuwia należy dostarczyć próbki w rozmiarze 45. Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)-b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18800000 Schuhwerk, 18815100 Stiefeletten
Los: LOT-0008
Titel: KAMIZELKI
Beschreibung: PAKIET NR 8: KAMIZELKI OPERACYJNE 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego : Kamizelki operacyjne 38 sztuk. Wymagane oznaczenia - Kamizelka operacyjna na lewej piersi termotransfer „ GOPR z krzyżem” o wymiarach 45, 4 mm/ 60,0 mm na plecach termotransfer “RATOWNIK GOPR” o wymiarach 210mm x 75mm Projekt termotransferu do uzgodnienia z Zamawiającym. Rozmiary: (odpowiednie dla wzrostu od 160cm do 190cm). Na oferowany ww. asortyment Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie , określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości; z zastrzeżeniem iż w pakiecie nr 8 w zakresie odzieży należy dostarczyć próbki w rozmiarze M lub L. Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)-b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18235400 Westen
Los: LOT-0009
Titel: KOMBINEZON TECHNICZNY
Beschreibung: PAKIET NR 9: KOMBINEZON TECHNICZNY 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ekwipunku dla ratowników/ratowniczek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeznaczonego do użytkowania w trudnych całorocznych warunkach atmosferycznych obejmującego : Kombinezony techniczne 21 sztuk. Wymagane oznaczenia: Kombinezon techniczny na lewej piersi termotransfer „ GOPR z krzyżem” o wymiarach 45, 4 mm/ 60,0 mm na plecach termotransfer “RATOWNIK GOPR” o wymiarach 210mm x 75mm Projekt termotransferu do uzgodnienia z Zamawiającym.Rozmiary: (odpowiednie dla wzrostu od 160cm do 190cm). Na oferowany ww. asortyment Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 24 miesięcy gwarancji Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do swz 2. Zamawiający informuje, że ilekroć przedmiot zamówienia określony w specyfikacji warunków zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry, zastosowanie nie gorsze niż opisane w przedmiocie zamówienia odpowiednio dla danego pakietu. Ewentualne wskazanie tych informacji przez Zamawiającego ma na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Każdorazowo, gdy wskazana jest, w niniejszej SWZ lub załączniku nr 1 do SWZ, taka informacja, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważny”. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w opisie przedmiotu zamówienia uważa się przy tym istotne cechy produktu opisane w niniejszej SWZ. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować równoważne materiały, produkty, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia winien dołączyć do oferty podać ich równoważniki wraz z załączeniem charakterystyk oraz dokumentów potwierdzających równoważność zaproponowanych materiałów. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe : a) opis oferowanego ekwipunku odpowiednio dla danego pakietu (sporządzony wg zał. nr 1 do swz) potwierdzający wymagania Zamawiającego, opisane w zał. nr 1 do swz b) folder, katalog, prospekt z listą parametrów/właściwości technicznych producenta odpowiednio dla danego pakietu, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego; c) próbki po 1 szt. z każdego asortymentu oferowanego w danym pakiecie , określonego w zał. nr 1 do swz, w celu sprawdzenia ich i poddania ocenie przez Komisję przetargową w kryterium jakości; z zastrzeżeniem iż w pakiecie nr 9 w zakresie odzieży należy dostarczyć próbki w rozmiarze M lub L. Próbki zostaną poddane przez członków Komisji przetargowej podstawowym testom jakościowym, w tym wytrzymałości (np. ciągnięcia elementu próbki z umiarkowaną siłą, badania płynności pracy zamków, odporności na upadek, działania zaczepów na narty, mocowania akcesoriów itp.), podczas których może dojść do ich ewentualnego uszkodzenia. Wykonawca nie będzie obciążał Zamawiającego kosztami ewentualnej naprawy uszkodzonych podczas testów próbek. Próbki należy złożyć w terminie składania ofert za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. –Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz.366), osobiście lub za pośrednictwem posłańca, do Zamawiającego na adres, ul. Piłsudskiego 65, 34-500 Zakopane Przesyłka powinna być odpowiednio opisana poprzez wskazanie danych adresowych Wykonawcy i Zamawiającego oraz oznaczenia: PRÓBKI – postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego : dostawa ekwipunku dla GOPR – pakiet nr …..( wpisać odpowiednio, którego pakietu dotyczy) UWAGA! Próbki zostaną zwrócone na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 77 PZP 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lit. a)-b) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust.2 p.z.p. wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18114000 Overalls