559574-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Körperpflegeprodukte – Udbud af produkter til personlig pleje 2
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af produkter til personlig pleje 2
BeschreibungDer udbydes produkter til personlig pleje til samtlige hospitaler i alle regioner i Danmark. Det samlede maksimum køb på alle rammeaftaler over 4 år er, 23.494.296 stk. Det samlede anslåede køb på alle rammeaftaler over 4 år er, 13.425.312 stk.
Interne Kennung26047649
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud jf. paragraf 56-57 i udbudsloven.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33700000 Körperpflegeprodukte
5. Los
LosLOT-0001
Titel1 - Hudpleje
BeschreibungDelaftalen vedrører indkøb af babyolie, barrierecreme og zinksalve for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland, Region Midtjylland og Region Syddanmark. Maksimum køb på delaftale 1 er 235.991 stk.
Interne Kennung2-1
Menge134 852 Stück
LosLOT-0002
Titel2 - Personlig hygiejne
BeschreibungDelaftalen vedrører indkøb af barbergrej, neglepleje og badeovertræk for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland, Region Midtjylland og Region Syddanmark. Maksimum køb på delaftale 2 er 2.172.177 stk.
Interne Kennung3-2
Menge1 241 244 Stück
LosLOT-0003
Titel3 - Barbering
BeschreibungDelaftale 3 vedrører indkøb af barberskum/barbergel for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland, Region Midtjylland og Region Syddanmark. Maksimum køb på delaftale 3 er 56.826 stk
Interne Kennung4-3
Menge32 472 Stück
LosLOT-0004
Titel4 - Vaskeklude
BeschreibungDelaftale 4 vedrører indkøb af vaskeklude for Region Hovedstaden, Region Sjælland, Region Nordjylland, Region Midtjylland og Region Syddanmark. Maksimum køb på delaftale 4 er 21.029.302.
Interne Kennung5-4
Menge12 016 744 Stück