See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wagi samochodowej wraz z montażem oraz dokumentacją na potrzeby Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę wagi samochodowej wraz z montażem oraz dokumentacją na potrzeby Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie. CPV 42923000-2 - Maszyny ważące i wagi. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały określone w załącznikach do zaproszenia: zał. nr 1 do zaproszenia – opis przedmiotu zamówienia. zał. nr 2 do zaproszenia – projektowane postanowienia umowy (wzór umowy). 3. Zamówienie na dostawę maszyn rolniczych jest udzielane w częściach, w ramach odrębnych postępowań. Jedno z nich dotyczy przedmiotowej dostawy, a suma wartości tych części przekraczają progi unijne określone na podstawie art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320), zwanej dalej „ustawą”. 4. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia .”Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechanizacji rolnictwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie”; Inwestycja KPO A3.1.1 wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie. Zakres Inwestycji: Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcje centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”. 5. Termin wykonania zamówienia: do 30.09.2025 r. 6. Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki: art. 214 ust. 1 pkt 6 ustawy. Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 6 ustawy, zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieograniczonym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5 ustawy, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. Przetarg nieograniczony, w odpowiadającej przedmiotowej dostawie części, zakończył się unieważnieniem, ponieważ nie złożono żadnej oferty. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, o ile pierwotne warunki zamówienia nie zostały istotnie zmienione. Opis przedmiotu zamówienia, oraz warunki dostawy pozostają bez zmian.
Vorherige Bekanntmachung: 214284-2025
Interne Kennung: ZP5/2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42923000 Wiegemaschinen und Waagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa wagi samochodowej wraz z montażem oraz dokumentacją na potrzeby Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę wagi samochodowej wraz z montażem oraz dokumentacją na potrzeby Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie, w ramach projektu Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechanizacji rolnictwa w Zespole Szkół CKR w Krzelowie nr KPO/24/BCU/W/0002. 2. Zamawiający nie formułuje warunków udziału w postępowaniu. 3. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania: a) na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy, b) na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 514) zwanej dalej „ustawą sankcyjną”, c) na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), zwanym dalej „rozporządzeniem 833/2014w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576”. Zamawiający zastrzega możliwość dokonania weryfikacji podstaw wykluczenia z postępowania w zakresie ustawy sankcyjnej na podstawie informacji zawartych w bezpłatnych i ogólnodostępnych bazach danych, tj. odpowiednio w informacji z Krajowego Rejestru Sądowego i/lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, informacji z wykazów określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014, a także informacji z listy rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 4. Wykonawca składa następujące podmiotowe środki dowodowe nie później niż wraz z zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego. 1) Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy; sporządzone według wzoru zaproponowanego w załączniku nr 3 do zaproszenia. 2) Oświadczenie, dotyczące braku przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej, (obejmujące swoją treścią oświadczenia dot.: podwykonawcy, dostawcy, – w zakresie ponad 10% wartości zamówienia); sporządzone według wzoru zaproponowanego w załączniku nr 4 do zaproszenia. 3) Informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy oraz art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczące orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego - sporządzone nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ich złożeniem odpowiednio samego Wykonawcy lub każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 4) Oświadczenie o wypełnieniu obowiązków informacyjnych, przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO, zgodnie z treścią załącznika nr 5 do zaproszenia – w celu wypełnienia obowiązków, w zakresie przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO. Zamawiający odstępuje od żądania złożenia przez wykonawcę oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ). 5. Przed zawarciem umowy wybrany Wykonawca zostanie zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3% ceny za wykonania przedmiotu zamówienia (wynagrodzenia wykonawcy brutto), zgodnie z art. 452 ustawy.
Haupteinstufung (cpv): 42923100 Wiegemaschinen