559607-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – FURNIZARE DIVERSE ALIMENTE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE DIVERSE ALIMENTE
Beschreibung: DIVERSE ALIMENTE - PENTRU PERIOADA MAI - DECEMBRIE 2026 , RESPECTIV EVENTUALELE SUPLIMENTARI , PRIN ACT ADITIONAL PANA LA DATA DE 30.04.2027
Interne Kennung: 3731/18.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: BANANE
Beschreibung: 2000 KG Fructe coapte,intregi,tari,sanatoase,curate,fara paraziti,fara deteriorari,fara lovituri,fara curbura anormala,fara deteriorari cauzate de temperatura joasa,fara umiditate exterioara,fara miros si gust strain.Transportul se face cu mijloace care sa asigure pe toata durata transportului pastrarea nemodificata a caracteristicelor nutritive,organoleptice,fizico -chimice si microbiologice ale produselor,Ambalaj -bax- etichetat cu data valabilitatii produselor.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15821200 Süßes Gebäck
Los: LOT-0002
Titel: BISCUITI DIGESTIVI ORIGINAL FARA ZAHAR ADAUGAT
Beschreibung: 2400 BUC X 133gr Ingrediente-faina de grau,ulei de palmier,faina integrala de grau,indulcitor,agenti de afanare,sare,corector de aciditate,arome,agent de tratare a fainii.Nu contin zahar.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.pachete x133gr
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: BISCUITI TIP EUGENIA SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 4800 buc x 36gr
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: BISCUITI TIP PETIT BEURRE SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 5600 buc x 100 gr Produse de calitate.Ingrediente:faina alba de grau,sirop de glucoza-fructoza,zahar,grasime vegetala de palmier nehidrogenata,agenti de afanare,sare iodata,agent de umezire.Ambalajul contine data valabilitatii produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate. Valori nutritionale la 100gr produs:grasimi 9,2 g,glucide 72,6g,proteine 9,2g.Ambalati in pachetex100gr.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: BRANZA DE VACA NASARATA
Beschreibung: 480 kg Branza din lapte de vaca,grasime raportata la substanta uscata 50%,clorura de sodiu 0%.Ambalata in galeti de plastic de 8 kg.Galeata contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15541000 Tafelkäse
Los: LOT-0006
Titel: BRANZA PROASPATA DE VACI CU SMANTANA TIP FAGARAS SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 4000 cut x 185gr. Produs din lapte de vaca pasteurizat si smantana pasteurizata.Grasime raportata la substanta uscata min.40%.Grasime 8%.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Cutx185grCutia trebuie sa contina termenul de valabilitate .
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: BRANZA TOPITA CU SMANTANA TIP HOCHLAND SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 600 cut x 140 gr. Ingrediente:lapte degresat,reconstituit,branzeturi 33%,unt,lapte praf degresat,saruri de topire,smantana praf 0,1 %,proteine din lapte,sare,corector de aciditate:acid citric.Produs obtinut prin topire.Grasime raportata la substanta uscata : min 40 %.Grasime 17%.Cutia contine data valabilitatii produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalat cutx140 gr.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15545000 Streichkäse
Los: LOT-0008
Titel: CARNATI DE PORC
Beschreibung: 400 kg Carnati subtiri din carne de porc(80%),apa,condimente,sare sub 1,5gr/100gr. produs ..Aspect exterior-suprafata curata nelipicioasa,nu se admit aglomerari de suc,gelatina sau grasime sub membrana naturala.Gust si miros specific condimentelor si componentelor folosite,fara gust si miros strain.Ambalati in pungi max 1kg.Punga contine valabilitatea produsului si valoarea nutritionala.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Continut caloric la 100gr produs:Grasimi 28 gr,Glucide 1,5 gr,Proteine 13gr.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15131130 Würste
Los: LOT-0009
Titel: CARNE PASARE -PIEPT DE PUI CONGELAT
Beschreibung: 2400 kg Piept de pui cu os congelat,de marime medie,suprafata umeda dar nelipicioasa,fara miros modificat,fara grasime sau miros ranced.La decongelare trebuie sa aiba un aspect roz asemenea carnii proaspete.Consistenta musculaturii ferme si elastice.Ambalat in pungi de 1 kg sau individual.Fiecare punga etichetata cu termenul de valabilitate.Produs insotit de certificat de valabilitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 15112130 Hühner
Los: LOT-0010
Titel: CARNE PASARE -PULPE PUI INFERIOARE CONGELATE
Beschreibung: 4000 kg Pulpe inferioare calitatea 1,ambalate in cutii de carton(cutx10kg),fara corpuri straine,fara lichid sangvinolent,fara oase rupte,fara pene,tulei sau puf,lipsite de aroma sau miros de ranced,etichetate corespunzator..Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Pe cutie trebuie precizat termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0011
Titel: CARNE PORC -MUSCHI
Beschreibung: 800 kg Ambalat in vid (pachete 1-5 kg) congelate.Pe pachet se afla termenul de valabilitate al produsului.Aspect si culoare naturala,fara miros si gust strain,etichetata corespunzator.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15332400 Obstkonserven
Los: LOT-0012
Titel: CARNE PORC-PULPA DEGRESATA,DEZOSATA,CONGELATA
Beschreibung: 800 kg Pulpa de porc trebuie sa prezinte urmatoarele proprietati organoleptice:-aspectul carnii trebuie sa fie lucios,de culoare roz deschis,slanina de acoperire a suprafetei exterioare a pulpei de porc degresate nu trebuie sa depaseasca grosimea 0,5 cm.-consistenta trebuie sa fie elastica.-gustul si mirosul trebuie sa fie specific carnii.-fara gust si miros strain.Pulpa de porc se ambaleaza in pungi vidate intre 1-5 kg,,etichetata corespunzator si congelata.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Pe punga trebuie precizat termenul de valabilitate.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0013
Titel: CARNE VITA- PULPA,DEZOSATA,CONGELATA
Beschreibung: 400 kg Pulpa vita :dezosata,congelata,Caracteristici:aspect,gust si miros caracteristic produsului.Nu se accepta gust si miros strain(ranced,incins)..Culoare de roz pana la rosu.Consistenta ferma si elastica.Pulpa de vita se ambaleaza in pungi vidate intre 1-5 kg ,etichetata corespunzator si congelata.Pe punga trebuie precizat termenul de valabilitate.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: CARTOFI
Beschreibung: 13000 kg Cartofi calitatea 1,sanatosi,curati,acoperiti bine de coaja,neancoltiti,fara deformari grave,pete,fara miros si gust strain.Soi rezistent la depozitarea pe timp de iarna.Ambalati in saci de plasa 10-25 kg,fara resturi de pamant.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0015
Titel: CASCAVAL TIP HOCHLAND SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 480 kg Cascaval clasic, produs fabricat prin oparirea casului obtinut din lapte de vaca pasteurizat.Bogat in calciu.Grasime raportata la substanta uscata:min45%.Grasime 26%.Ambalajul contine data valabilitatii produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalat in vid ,pachetx1,5kg..
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15540000 Käse
Los: LOT-0016
Titel: CASTRAVETI IN OTET
Beschreibung: 400 kg Legume calitatea 1.Castraveti din acalasi soi,apropiati ca marime,culoare si grad de coacere,acoperiti de lichid.Nu se admit corpuri straine.Legume in otet cu adaos de condimente.Aspectul lichidului limpede pana la slab opalescent,gust dulce acrisor,fara miros de mucegai.Produs ambalat in borcane de sticla 720gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off ,rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continut total de produs raportat la masa neta min 60%.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15331500 In Essig konserviertes Gemüse
Los: LOT-0017
Titel: CEAIURI DIFERITE
Beschreibung: 48000 doze x 1gr. Tei,musetel,menta,sunatoare.Mod de ambalare:Cutx25 dozex1gr
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 15863000 Tee
Los: LOT-0018
Titel: CEAPA USCATA
Beschreibung: 1200 kg Bulbi intregi curati,sanatosi,fara atacuri de boli sau insecte,care sa le faca impropii consumului,fara vatamari produse de frig,fara umiditate exterioara anormala,suficient de uscata in stadiul de utilizare. Ambalare in saci de plasa de 10-25 kg.
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 03221113 Zwiebeln
Los: LOT-0019
Titel: CIUPERCI CONSERVATE
Beschreibung: 800 cut x 400 gr. Ciupercile trebuie sa fie intregi sau taiate sa aiba culoare caracteristica de ciuperci fierte.Gustul si mirosul trebuie sa fie cel caracteristic ciupercilor fierte.Ambalate in cutii metalice x400gr.(cutie metalica cu cheita,nebombata,inchisa etans ,fara fisuri sau scurgeri)Cutia contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 15331430 Dosenpilze
Los: LOT-0020
Titel: COMPOT DE CIRESE
Beschreibung: 1040 kg Obtinut din fructe proaspete,sanatoase,intregi ajunse la maturitate,fara semne de fermentare sau mucegai,neatacate de boli ,acoperite complet de sirop.Siropul-lichid limpede sau alb opalescent fara sedimente,fara cvorpuri straine.Nu se admit -gust amar si acru.Consistenta fructelor-potrivit de tari.Se admit fructe fierte prea mult dar nedestramate,in proportie de max 20% din continutul total de fructe dintr- un recipient.Fructe ambalate in borcane de sticla 720 gr..Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continutul total de fructe raportat la masa neta mim 55%.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: COMPOT DE GUTUI
Beschreibung: 1040 kg Obtinut din fructe proaspete,sanatoase ajunse la maturitate,fara semne de fermentare sau mucegai,neatacate de boli ,acoperite complet de sirop.Siropul-lichid limpede sau alb opalescent fara sedimente,fara cvorpuri straine.Nu se admit -gust amar si acru.Consistenta fructelor-potrivit de tari.Se admit fructe fierte prea mult dar nedestramate,in proportie de max 20% din continutul total de fructe dintr- un recipient.Fructe ambalate in borcane de sticla 720 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continutul total de fructe raportat la masa neta mim 55%.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: COMPOT DE PERE
Beschreibung: 1040 kg Obtinut din fructe proaspete,sanatoase ajunse la maturitate,fara semne de fermentare sau mucegai,neatacate de boli ,acoperite complet de sirop.Siropul-lichid limpede sau alb opalescent fara sedimente,fara corpuri straine.Nu se admit -gust amar si acru.Consistenta fructelor-potrivit de tari.Se admit fructe fierte prea mult dar nedestramate,in proportie de max 20% din continutul total de fructe dintr- un recipient.Fructe ambalate in borcane de sticla 720 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continutul total de fructe raportat la masa neta mim 55%.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.Borcanul trebuie sa contina jumatati de fructe fara seminte.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: COMPOT DE PIERSICI
Beschreibung: 1040 kg Obtinut din fructe proaspete,sanatoase ajunse la maturitate,fara semne de fermentare sau mucegai,neatacate de boli ,acoperite complet de sirop.Siropul-lichid limpede sau alb opalescent fara sedimente,fara cvorpuri straine.Nu se admit -gust amar si acru.Consistenta fructelor-potrivit de tari.Se admit fructe fierte prea mult dar nedestramate,in proportie de max 20% din continutul total de fructe dintr- un recipient.Fructe ambalate in borcane de sticla 720 gr..Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continutul total de fructe raportat la masa neta mim 55%.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: CONSERVE DOVLECEI IN APA
Beschreibung: 1200 kg Legume sanatoase nealterate de boli si daunatori acoperite cu lichid limpede,legume fierte taiate,nedestramate,miros placut specific.Dovleceii vor fi ambalati in borcane de sticla 720 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twis Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continut total de dovlecei raportat la masa neta min 55%.Produs sterilizat fara conservanti chimici.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul trebuie sa contina data fabricatiei si termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
Los: LOT-0025
Titel: CONSERVE FASOLE VERDE SAU GALBENA
Beschreibung: 1040 kg Legume sanatoase nealterate de boli si daunatori acoperite cu lichid limpede,legume fierte taiate,nedestramate,miros placut specific.Fasolea va fi ambalata in borcane de sticla 720 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continut total de dovlecei raportat la masa neta min 55%.Produs sterilizat fara conservanti chimici.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul trebuie sa contina data fabricatiei si termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: CONSERVE MAZARE
Beschreibung: 880 kg Boabele de mazare trebuie sa fie verzi pana la verde galbui,apropiate ca marime cu gust si miros placut caracteristic mazarei fierte,fara gust si miros strain.Mazarea va fi ambalata in borcane de sticla 720 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continutul total de mazare raportat la masa neta min 55%.Produsul trebuie sa fie sterilizat fara conservanti chimici.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: CONSERVE MORCOVI IN APA
Beschreibung: 1440 kg Morcovi intregi sau taiati,curati,nealterati de boli sau daunatori,acoperiti de lichid limpede sau usor opalescent,cu miros specific legumelor fierte.Ambalati in borcane de sticla 720gr..Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continutul total de morcovi raportat la masa neta min 55%.Produsul trebuie sa fie sterilizat fara conservanti chimici.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 15331110 Verarbeitetes Wurzelgemüse
Los: LOT-0028
Titel: CONSERVE ROSII IN BULION
Beschreibung: 960 kg Rosii intregi,fierte,nedestramate in lichid rosu deschis pana la rosu caramiziu,gust dulceag,miros placut.Ambalate in borcane de sticla 720 gr..Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off,rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Produs sterilizat fara conservanti chimici.Continut total de produs raportat la masa neta min 55%.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 15331420 Tomatenkonserven/Paradeiserkonserven
Los: LOT-0029
Titel: CONSERVE SPANAC
Beschreibung: 960 kg Legume sanatoase,culoarea frunzelor verzi pana la verde inchis,culoarea lichidului limpede usor verzui.Gust si miros specific spanacului fiert.Produs ambalat in borcane de sticla 720 gr..Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twis Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Continutul total de spanac raportat la masa neta min 55%.Produs sterilizat fara conservanti chimici.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: CONSERVE ZARZAVAT DE CIORBE
Beschreibung: 960 kg Amestec de legume -rosii,ardei,morcov,frunze telina,patrunjel verde de culoare specifica legumelor fierte,cu gust si miros specific legumelor fierte,fara gust si miros strain.Produs fiert si sterilizat fara conservanti chimici.Produs ambalat in borcane de sticla 720 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twit Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continut total de produs raportat la masa neta min 55%.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 15331000 Verarbeitetes Gemüse
Los: LOT-0031
Titel: CONSERVE ZARZAVAT DE SUPE
Beschreibung: 1440 kg Aspect de legume (morcov +pastarnac),sa aiba mirosul specific legumelor fierte.Ambalare in borcane de sticla 720 gr..Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twit Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Produs sterilizat fara conservanti chimici.Continut total de produs raportat la masa neta min 55 %.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: CRENVURSTI DE PUI
Beschreibung: 800 kg Crenvursti din piept de pui(87%),apa,sare sub 1,5gr/100gr produs,condimente.Produs fiert si afumat in membrana naturala.Aspect exterior:siraguri din bucati cilindrice,usor curbate,nedeformate si neantrerupte,cu suprafata curata nelipicioasa.Ambalati in pungi max 1 kg.Punga contine data valabilitatii produsului si valoarea nutritionala.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 15131135 Geflügelwürste
Los: LOT-0033
Titel: DROJDIE
Beschreibung: 80 buc x 50gr Drojdie proaspata ambalata in pachete de 50 gr.Caracteristici:aroma si gust ,fara gust strain(mucegai, ranced).Ambalajul contine data de valabilitate a produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 15898000 Hefe
Los: LOT-0034
Titel: DULCEATA DE GUTUI
Beschreibung: 400 kg Ingrediente:gutui,zahar,acidifiant:acid citric.Produs preparat cu 45gr fructe ptr 100 gr produs finit.Continut total de zaharuri:65 gr ptr 100 gr produs finit.Aspect-bucati de fructe in masa usor gelificata din care nu se separa siropul,fara semne de mucegai sau fermentatie,fara corpuri straine.Culoare corespunzatoare dulcetei de gutui.Ambalata in borcane de sticla 360 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twis Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Pe borcan se afla valabilitatea produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 34
Haupteinstufung (cpv): 15332290 Konfitüren
Los: LOT-0035
Titel: FAINA
Beschreibung: 400 kg Produs sub forma de pulbere obtinut prin macinarea boabelor de grau,de culoare alb-galbui,miros placut specific fainii de grau,fara miros de mucegai,incins sau alt miros strain,fara gust amar sau acru.Faina 000,pachete x1 kg.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Pachet inscriptionat cu data valabilitatii produsului.
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 15612100 Weizenmehl
Los: LOT-0036
Titel: FASOLE USCATA
Beschreibung: 320 kg Fasole alba cu miros placut,caracteristic fasolei uscate cu aroma bine exprimata.Fasole boabe recoltata la maturitatea fiziologica de marime mijlocie fara boabe necorespunzatoare,atacate de boli,alterate,mucegaite,vatamari mecanice,impuritati(pamant,corpuri straine).Ambalare pungix1kg.Produs insotit de certificat de valabilitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine data de valabilitate a produsului.
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 03221210 Bohnen
Los: LOT-0037
Titel: FIDEA CU OU
Beschreibung: 1040 buc x 200 gr. Aspect:suprafata neteda,mata ,fara urme de faina neframantata,culoare galbuie,specifica pastelor cu ou,gust si miros caracteristic,fara gust si miros strain,fara corpuri straine.La fierbere trebuie sa fie elastice.Ambalate in pungi x200 gr.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul trebuie sa contina data de valabilitate a produsului.
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 15850000 Teigwaren
Los: LOT-0038
Titel: FOI DAFIN
Beschreibung: 160 buc x 5gr Ingrediente:frunze de dafin.Ambalate in pachet x5 gr.Pachetul contine termenul de expirare al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 15872200 Gewürze
Los: LOT-0039
Titel: GEM DE PRUNE
Beschreibung: 400 kg Aspect-omogen gelificat,culoare,miros si gust caracteristic prunelor;-bucati de fructe din care nu se separa siropul.Ingrediente:-prune-83.8%,zahar.Gemul trebuie sa aiba suprafata lucioasa,nezaharisita,prezentandu -se ca o masa gelificata.Ambalat in borcane de sticla 360 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twis Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Ambalajul contine data valabilitatii produsului.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: GOGOSARI IN OTET
Beschreibung: 400 kg Gogosari jumatati,sferturi sau felii in otet.Se prepara din gogosari sanatosi,de culoare rosie,fara cotoare si seminte.Toate legumele vor fi fara lovituri,striviri,fara atacuri vizibile,produse de daunatori.Gogosari crocanti fara exemplare moi.Gogosari in solutie de otet cu adaosuri de condimente.Aspectul lichidului limpede pana la slab opalescent.Nu se admit corpuri straine.Produse ambalate in borcane de sticla 720 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off,rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Continutul total de gogosari raportat la masa neta min 60 %.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine data valabilitatii produsului.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: GRIS
Beschreibung: 200 kg Granule uniforne ca marime de culoare alb galbui,gust dulceag,miros placut,fara miros de mucegai sau incins,Ambalat la pungi x1kg.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul trebuie sa contina termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 15625000 Grieß
Los: LOT-0042
Titel: GRISINE SIMPLE
Beschreibung: 1600 buc x 50 gr Descriere produs -60% faina integrala,pastreaza nealterate proprietatile bobului cerealier.Proteine (aprox 13 gr /100gr produs) si fibre (6gr /100gr produs)Ambalajul trebuie sa contina termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.pachetex50gr.Grisine fara sare.
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 15841000 Kakao
Los: LOT-0043
Titel: IAURT 3,5%GRASIME
Beschreibung: 28000 cut x 150 gr Iaurt din lapte de vaca,ambalat in pahare de plasticx150 gr,vizibil marcat cu data expirarii.Grasime 3,5%.Culoare alba de lapte,miros si gust specific de iaurt,fara gust sau miros strain.
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 15551300 Joghurt
Los: LOT-0044
Titel: LA DORNA-LAPTE SIMPLU UHT 1,5%SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 3200 cut x 200ml Ingrediente-lapte de vaca semidegresat 1,5% grasime,standardizat,omogenizat si pasteurizat.Informatii nutritionale-grasime1,5gr-glucide-4,5gr,proteine-3,05gr.Ambalat in cutii vidatex200ml.Cutia trebuie sa contina data valabilitatii produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: LAPTE PRAF TIP MALITA SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 1000 buc x 130 gr. Ingrediente:lapte praf integral.Substanta uscata 96%.grasime 26%.Contine lactoza.Ambalat in pungi x130gr.Ambalajul contine data valabilitatii produsului.
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 15511700 Milchpulver
Los: LOT-0046
Titel: MALAI GRISAT
Beschreibung: 200 kg Malaiul grisat este obtinut dintr-un porumb fara modificari genetice,atent selectionat cu o tehnologie moderna,care implica operatia de degerminare.Proprieteti organoleptice:-culoare galben portocaliu,:gust specific-usor dulceag:miros specific -fara mirosuri straine.Mod de ambalare :pachetx1kg.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Pachet inscriptionat cu data valabilitatii produsului.
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 15612210 Maismehl
Los: LOT-0047
Titel: MASLINE NEGRE FARA SAMBURI
Beschreibung: 80 kg Masline negre fara samburi,conservate in saramura,calitatea 1,ambalate in borcane de sticla 1.55kg.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twist Off, rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 47
Haupteinstufung (cpv): 15331450 Verarbeitete Oliven
Los: LOT-0048
Titel: MERE
Beschreibung: 2000 kg Fructe intregi sananatoase,curate cu aspect proaspet,neafectate de putrezire,urme de boli sau vatamari,fara deteriorari produse de frig,lovituri,striviri,fara miros si gust strain.Ambalare -ladite 5-10 kg.Ambalajele trebuie sa asigure pastrarea integritatii sa calitatii produsului pe timpul depozitarii si transportului.Ele trebuie sa fie curate,uscate,in buna stare fara insecte sau mirosuri anormale,capabile sa asigure calitatea si durabilitatea produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 03222321 Äpfel
Los: LOT-0049
Titel: MIERE POLIFLORA
Beschreibung: 14400 buc x20gr Produs de culoare aurie,uneori transparenta cu gust fin si delicat.Chiar daca cristalizeaza usor,proprietatile sale raman neschimbate,atestand puritatea produsului.Ambalajul trebuie sa contina termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.cut x20 gr
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: NAPOLITANE FARA ZAHAR CU LAMAIE
Beschreibung: 6400 buc x 40 gr Napolitane cu crema de lamaie,fara zaharuri adaugate,cu indulcitor.Ingrediente:indulcitor(maltitol -35%),faina de grau,grasime vegetala nehidrogenata din palmier,inulina,amidon,emulsifiant(lecitina din soia)aroma de lamaie,sare,acidifiant(acid citric),pudra de lamaie,(0.11%),,agent de afanare(bicarbonat de sodiu).Continut de crema 70%.Ambalajul trebuie sa contina termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Pachet x40 gr.
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: OREZ
Beschreibung: 880 kg Calitatea 1.Boabe de orez sanatoase,intregi,complet decorticate,fara sparturi,fara impuritati,culoare alba.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul trebuie sa contina data de valabilitate a produsului.Pachetx1kg.
Interne Kennung: 51
Haupteinstufung (cpv): 03211300 Reis
Los: LOT-0052
Titel: OTET
Beschreibung: 160 lt Limpede fara impuritati,concentratie 9 grade,miros caracteristic.Ambalat la sticlax1 lt.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajul trebuie sa contina data de valabilitate a produsului.
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 15871110 Essig oder Ersatz
Los: LOT-0053
Titel: OUA
Beschreibung: 16000 buc Proaspete,coaja nevatamata,necrapata,curata de forma normala.Ambalate im cofraje de cartonx30buc.Ambalajele vor fi curate,uscate fara miros strain sau mucegaiuri.Nu se admit oua murdare.Marcajele stampilate pe oua (individual)sa fie vizibile(data durabilitatii minimale) care reprezinta data pana la care ouale pot fi consumate.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 53
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0054
Titel: PAINE 300 GR
Beschreibung: 40000 buc x 300gr Paine alba 300grame ambalata individual si feliata.Livrare zilnic in navete plastic sau rastele metalice.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalajele trebuie sa fie curate,uscate si igienizate fara mirosuri straine.
Interne Kennung: 54
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0055
Titel: PASTA TOMATA CONCENTRATIE 24-28%
Beschreibung: 560 kg Aspectul continutului:masa omogena densa de pasta de tomate,fin strecurata,fara corpuri straine,mucegai sau fermentare,culoare rosie intensa pana la rosie caramizie.,uniforma in toata masa produsului.Gust si miros specific concentratelor de tomate.Ambalata in borcane de sticla 720 gr.Borcanele de sticla trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii de calitate:sa fie inchise cu capace cu filet Twis Off,rezistente la sterilizare care sa asigure o inchidere ermetica,curate fara miros strain.Capacele nu trebuie sa fie bombate,ruginite sau inegrite.Ambalajul trebuie sa contina termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 55
Haupteinstufung (cpv): 15331134 Verarbeitete Tomaten/Paradeiser
Los: LOT-0056
Titel: PASTE FAINOASE CU OU
Beschreibung: 640 buc x 500 gr Aspect:suprafata neteda,mata, fara urme de faina neframantata,culoare galbuie,specifica pastelor cu ou,gust si miros caracteristic,fara gust si miros strain,fara corpuri straine.La fierbere trebuie sa fie elastice.Ambalate in pungi de 500gr.Ambalajul trebuie sa contina data valabilitatii produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 56
Haupteinstufung (cpv): 15851100 Ungekochte Teigwaren
Los: LOT-0057
Titel: PATE FICAT PASARE TIP BUCEGI SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 4800 cut x 48 gr. Ambalaj-cutii nebombate,inchise etans,fara fisuri sau scurgeri.Ingrediente-ficat de pui min 20%,apa,ulei vegetal,de rapita,amidon de grau,amidon de cartofi,sirop de glucoza,condimente,proteina vegetala,ceapa deshidratata,sare.Valori nutritionale - la 100gr/produs-grasimi-23gr,glucide-5,3,proteine-8,3.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Cutia trebuie sa contina termenul de valabilitate al produsului.
Interne Kennung: 57
Haupteinstufung (cpv): 15131310 Pastete
Los: LOT-0058
Titel: PATE FICAT PORC TIP BUCEGI SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 4800 cut x 48 gr. Ambalaj-cutii nebombate,inchise etans,fara fisuri sau scurgeri.Ingrediente-ficat de porc min 20%,apa,sorici,slanina,amestec de condimente,stabilizatori,proteina vegetala din soia,ceapa deshidratata,sare.Valori nutritionale la 100gr/produs-grasimi -19.8,glucide-3,1,proteine-9,6...Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Cutia trebuie sa contina termenul de valabilitate a produsului.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: PORTOCALE
Beschreibung: 2000 kg Sa fie intregi sanatoase,curate fara umiditate exterioara anormala neafectate de putrezire,urme de boli sau vatamari,cu aspect proaspet,la un grad de dezvoltare si coacere corespunzator,tinandu -se seama de criteriile de soi,perioada de recoltare si zona de producere.Ambalare in ladite 5 -10 kg.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: PRAJITURA TIP BARNI SAU ECHIVALENT
Beschreibung: 4000 buc x 30 gr. Ingrediente-faina de grau 22,9%,zahar,sirop de glucoza -fructoza,ou,ulei de rapita,lapte praf degresat(3,7%) si integral(2,6%),stabilizator,agenti de afanare,sare,emulsificatori,concentrat de minerale din lapte,arome,agenti de ingrosare.Nu contine coloranti si conservanti.Prajitura cu crema de lapte,capsuni si vanilie.Ambalajul contine data valabilitatii produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalat in bucx30gr
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: ROSII PROASPETE
Beschreibung: 1600 kg Sanatoase ,cu aspect proaspet,curate ,lipsite de zone pedunculare verzi, vizibile,culoare specifica soiului,tari fara defecte de forma,culoare la nivelui epidermei,fara umiditate externa,fara miros sau gust straion,fara afectiuni cauzate de daunatori.Continutul fiecarui ambalaj trebuie sa fie omogen si sa contina numai tomate de aceeasi origine,soi sau tip comercial,calitate si calibru.Ambalare ladita 5 -10 kg.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: SARE
Beschreibung: 80 kg Recristalizata,iodata,ambalata in cutie de carton x 1 kg.Cutia contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 62
Haupteinstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0063
Titel: SMANTANA 20 % GRASIME
Beschreibung: 800 cut x 200 gr Masa omogena fara impuritati,consistenta vascoasa fara aglomerari de grasime sau substante proteice,coloare alb pana la alb galbui,uniforma in toata masa.Miros si gust placut,aromat,specific de fermentatie lactica,fara gust si miros strain.Ambalata in cutii de plastic x200gr.Cutia trebuie sa contina termenul de valabilitate al prosusului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 63
Haupteinstufung (cpv): 15511200 Sterilisierte Milch
Los: LOT-0064
Titel: SPAGHETE CU OU
Beschreibung: 640 buc x 400 gr Aspect:suprafata netede mata,fara urme de faina neframantata,culoare galbuie,specific pastelor cu ou,gust si miros caracteristic,fara gust si miros strain,fara corpuri straine.La fierbere trebuie sa fie elastice.Ambalaj:pungi de 400gr.Ambalajul contine data valabilitatii produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: SUNCA DE PUI
Beschreibung: 480 kg Produs fiert.Ingrediente:piept de pui fara os 65%,apa,sare,condimente.Suprafata curata,nelipicioasa,fara mucegai sau corpuri straine de culoare specifica sortimentului.Ambalajul contine termenul de valabilitate al produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalat in bucati x 500gr.
Interne Kennung: 65
Haupteinstufung (cpv): 15131400 Schweinefleischerzeugnisse
Los: LOT-0066
Titel: TELEMEA DE VACA SEMISARATA
Beschreibung: 520 kg Telemea semisarata de vaca,produs romanesc,ambalat in cutii PVC X 8kg,ambalaj nereturnabil.Aspect exterior-pasta curata uniforma,nu se admite pasta neomogena cu impuritati,roseata sau cu mucegai si nici aspect buretos.Masa compacta,se rupe usor fara a se sfarama.Culoare -alba.Gust si miros-placut,specific branzei din lapte,dulceag ,slab sarata.Nu se admit gusturi si mirosuri straine.Aspect lichid-fara corpuri straine,nu se admit sfaramaturi de branza in suspensie.Grasime max 45%.Pe cutie se afla termenul de valabilitate al produsului (120 zile).
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: ULEI FLOAREA SOARELUI
Beschreibung: 640 lt Caracteristici:limpede fara suspensii sau sedimente,de culoare galben,cu miros si gust placut.Nu se admite gust amar,ranced sau alt gusts si miros strain.Ambalat in sticle de plasticx1lt.Sticla trebuie sa contina termenul de valabilitate al produsului.Produs insatit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 67
Haupteinstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0068
Titel: UNT DE MASA 65-80%
Beschreibung: 4000 buc x 200 gr. Ambalaj :pachetx200gr (grasime 65-80%),vizibil marcat cu data expirarii.Proprietati organoleptice:de culoare alb-galbui pana la galben deschis,uniforma in toata masa cu luciu caracteristic la suprafata si in sectiune.Masa compacta,omogena,nesfaramicioasa,fara nuante straine.Gust specific de unt,suficient de aromat,fara gust strain.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: URDA DULCE DE VACA
Beschreibung: 480 cut x 500 gr. Urda dulce de vaca 32% continut de grasime.Ingrediente-zer din lapte de vaca.Informatii nutritionale la 100 gr produs -gragimi-11,5gr,glucide -1,82gr,proteine 13,6gr,sare 0,1 gr.Cutia contine termenul de valabilitate. Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.Ambalaj cutii plasticx500gr.
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: VARZA PROASPATA
Beschreibung: 2000 kg Capatana buna,curata,tare cu frunze atasate,fara leziuni puternice ale frunzelor de protectie,fara umiditate exterioara,lovituri sau deteriorari,fata miros si gust strain.Ambalare -saci de plasa 10-15 kg.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: VERDETURI AROMATE
Beschreibung: 1200 buc x 8 gr. Ingrediente:frunze uscate si maruntite de marar,cimbru,leustean,patrunjel.Ambalate in pachetex8 gr.Pachetul contine data valabilitatii produsului.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: ZAHAR TOS
Beschreibung: 640 kg Aspect in stare solida,cristale albe,uscate ,uniforme ca marime,fara sediment sau corpuri straine,ambalat la pungix1kg.Produs insotit de certificat de calitate sau declaratie de conformitate.
Interne Kennung: 72
Haupteinstufung (cpv): 15831200 Weißzucker