559622-2025 - Wettbewerb
Polen – Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen – Dostawa zestawu aparatury do komory EMC
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa zestawu aparatury do komory EMC
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie i instruktaż z obsługi dostarczonego zestawu aparatury, stanowiącej doposażenie Laboratorium Elektroniki i Akustyki Sieci Badawczej Łukasiewicz – PIMOT (dalej Łukasiewicz - PIMOT). Dostarczony zestaw aparatury ma umożliwić rozszerzenie zakresu pomiarowego akredytowanego laboratorium badawczego Łukasiewicz - PIMOT o nieposiadane obecnie w zakresie badania kompatybilności elektromagnetycznej stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, komercyjnym i wojskowym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 (Opis przedmiotu zamówienia - dalej „OPZ”) i załączniku nr 6 do SWZ (Projekt umowy). 3. Opis przedmiotu zamówienia w oparciu o Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 38540000-2 Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa 38424000-3 Urządzenia pomiarowe i sterujące 31731000-9 Mierniki elektroniczne 4. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym, nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Przedmiot zamówienia stanowi funkcjonalną całość, wskazany jest zakup gotowych rozwiązań. Podział zamówienia na części groziłby niekompatybilnością techniczną, nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Ponadto, brak podziału jest uzasadniony względami organizacyjnymi, ewentualny podział zamówienia mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia, a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby zagrozić prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 6. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne do wskazanych norm jest zobowiązany do wskazania w formularzu ofertowym normy równoważnej do oferowanego produktu oraz wykazania w ofercie, że oferowane przez niego rozwiązanie równoważne spełnia wymagania określone przez Zamawiającego (zgodnie z pkt 1.1. OPZ). Wszelkie koszty i czynności związane z potwierdzeniem spełniania przez ofertę równoważną parametrów jakościowych spoczywają na Wykonawcy. 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego (zgodnie z pkt 1.1. OPZ). 8. Zamawiający na podstawie art. 257 pkt 1) uPzp, przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 9. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Termin ten dotyczy także zakresu opcjonalnego, jeśli Zamawiający skorzysta z prawa opcji.
Interne KennungWZ.647.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte, 38552000 Elektronische Messgeräte
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. [Prawo opcji] W ramach niniejszego postępowania Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 uPzp, polegające na możliwości zakupu przez Zamawiającego dodatkowych elementów, będących zwiększeniem podstawowego i obowiązkowego zakresu przedmiotu zamówienia, wg zakresu wskazanego w pkt 4.2. OPZ (zał. nr 1 do SWZ), opisanego jako opcjonalne elementy przedmiotu zamówienia. 2. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji - złożenie odpowiedniego zamówienia opcjonalnego, nie później niż w ciągu 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać jednokrotnie. 3. Szczegóły dotyczące prawa opcji znajdują się w „Projekcie umowy” (zał. nr 6 do SWZ) oraz w OPZ (zał. nr 1 do SWZ).