559624-2025 - Wettbewerb
Polen – Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen – Zakup, dostawa i montaż półprzewodnikowego detektora promieniowania gamma typu HPGe z wyposażeniem – na potrzeby Pracowni Biologii Molekularnej i Skażeń ZHW WIW w Opolu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup, dostawa i montaż półprzewodnikowego detektora promieniowania gamma typu HPGe z wyposażeniem – na potrzeby Pracowni Biologii Molekularnej i Skażeń ZHW WIW w Opolu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Zakup, dostawa i montaż półprzewodnikowego detektora promieniowania gamma typu HPGe z wyposażeniem – na potrzeby Pracowni Biologii Molekularnej i Skażeń ZHW WIW w Opolu. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.1. do SWZ.
Interne KennungWIW.DA.272.8.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniano SWZ oraz na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia oraz za pośrednictwem której odbywa się komunikacja pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym:https://platformazakupowa.pl/transakcja/1154816 zwana dalej platformą zakupową. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu: 2.1. na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy), 2.2. na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 507 ze zm.), zwanej dalej ustawą o szczególnych rozwiązaniach. Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w pkt 2.2. Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. 2.3. tj. nie są podmiotami, o których mowa w art.5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1); lub nie będą wykonywać przedmiotu zamówienia z udziałem podmiotów, o których mowa w art. 5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). 3. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 ustawy. 4. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie składania ofert następujące dokumenty: 5.1. Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ). 5.2. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do SWZ. 5.3. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego [KRS], Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej [CEiDG] lub innego właściwego rejestru – celem potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. 5.4. Pełnomocnictwo* dla osoby/osób podpisującej ofertę i oświadczenia (w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów załączonych do oferty lub ogólnodostępnych dokumentów rejestrowych). * Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. 5.5. Przedmiotowe środki dowodowe - zgodnie z pkt. 8 SWZ. W sytuacji, w której Wykonawcą są podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia dostarczają – jeżeli dotyczy: 5.6. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833 /2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do SWZ. Oświadczenie o którym mowa w pkt. 5.6 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 5.7. Pełnomocnictwo** dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy – w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja), wykonawcy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pkt. 5.4 stosuje się. ** Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. 6. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 08.12.2025 r.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup, dostawa i montaż półprzewodnikowego detektora promieniowania gamma typu HPGe z wyposażeniem – na potrzeby Pracowni Biologii Molekularnej i Skażeń ZHW WIW w Opolu. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.1. do SWZ 3. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 4. Wykonawca w ramach należytego wykonania przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do dostarczenia oraz wniesienia kompletnego i zmontowanego (dopuszcza się montaż na miejscu) przedmiotu zamówienia (o parametrach określonych w opisie przedmiotu zamówienia) do wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia, w terminie określonym w pkt. 4. Jeżeli dla dostarczonego przedmiotu zamówienia wymagane jest zapewnienie dodatkowych materiałów, elementów i sprzętu Wykonawca zobowiązany jest do ich zapewnienia w ramach wynagrodzenia określonego w ofercie. Dodatkowo Wykonawca zobowiązany jest zamontować, podłączyć oraz uruchomić przedmiot zamówienia wraz z wykonaniem kontroli działania i wdrożeniem w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.