2. Verfahren
Verfahren
Titel: Haravointi- ja puutarhajätteen vastaanotto TARJOUSPYYNTÖ
Beschreibung: Pyydämme tarjoustanne haravointi- ja puutarhajätteen vastaanottopalveluista punnittuina sekä vastaanottomaksuineen. Punnitusmaksu laskutetaan erillisenä yksikköhintana €/kpl. Tarkempi kuvaus on palvelukuvauksessa ja muissa tarjouspyyntöasiakirjoissa. Tähän hankintaan liittyy puitejärjestelystä sopiminen ja puitejärjestely useampien toimijoidenkanssa. Puitejärjestelyyn valitaan tarjousvertailun perusteella enintään kolme (3) tarjouspyynnön vaatimukset täyttävää palveluntuottajaa. Mikäli hyväksyttäviä tarjouksia saadaan vähemmän kuin kolme, puitejärjestely voidaan tehdä myös pienemmällä määrällä palveluntuottajia. Tämän puitesopimuksen toimintamalli avataan hankinta-asiakirjoissa.
Interne Kennung: H25033TP2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054560-LOT-0001